מערכת COL | יום כ"ב טבת ה׳תשס״ו 22.01.2006

סדרת גניבות של מוצרי סת"ם ברחבי הארץ

בעקבות גל גניבות של מוצרי סת"ם ברחבי הארץ, פונה באמצעות COL הרב ישראל יוד, מנהל "מכון פאר" לבתי-חב"ד בישראל: "התקינו כספות לספרי-התורה ושימרו על התפילין. זה יכול להגיע גם אליכם" להמשך הכתבה
סדרת גניבות של מוצרי סת
"ביטוח לא תמיד עוזר". הרב ישראל יוד במשרדו
במספר מקומות ברחבי הארץ, נגנבו לאחרונה שקיות תפילין מבית-הכנסת. יצויין כי בעבר נתפס גנב תפילין זמן קצר לאחר שגנב תפילין והלך למוכרם לסוחר בסת"ם שהזעיק את המשטרה. בראיון ל-COL פונה הרב ישראל יוד, מנהל "מכון פאר" בבני-ברק, המתעסק בעניינים אלו לבתי-חב"ד בארץ: "שימרו היטב על התפילין. זה גם יכול להגיע אליכם".

לרב יוד, ניסיון רב בדברים מסוג זה. "יש סוג של חובבנים", הוא אומר, "שגונבים מכל הבא ליד. סוג זה, מוכר לאחר-מכן את התפילין לאנשים בכמה עשרות שקלים. אבל יש סוג נוסף של גנבים מקצועיים, מהם צריך להיזהר. הם גונבים תפילין, מפרקים אותם, משפצים את הבתים ומוכרים אותם בצורה מסודרת.

"אני קורא לכל בתי-חב"ד בישראל: לפני שאתם רוכשים תפילין, תבדקו היטב את אמינות בעל החנות. זה כמו של אדם שהולך לניתוח הוא ילך ויברר חזק. וכך גם צריך להיות עם תפילין".

בסיום השיחה, מציע הרב יוד להתקין בבתי-הכנסת ובבתי-חב"ד כספות לשמירת ספרי-התורה: "לאחר גניבה, תמיד מתחרטים שלא התקינו כספת. זה הדבר הכי יעיל והכי טוב. ביטוח לא תמיד עוזר".
הוסף תגובה
7 תגובות
1.
אתם לא מעודכנים כנראה.
כ"ב טבת ה׳תשס״ו
היו מודעות גדולות בבני ברק בשם הרב וואזנר ור ניסים קרליץ שלא להתעסק עם ישראל יוד, ולא לסמוך עליו כלל, ואתם ממשיכים לפרסם אותו ?
2.
תגובה ל1
כ"ב טבת ה׳תשס״ו
תפסיק בבקשה לבלבל את המוח
3.
הוספה
כ"ג טבת ה׳תשס״ו
אומנם היו הודעות כאלו - אך לאחר שישראל י. קיבל על עצמו את הוראותביה"ד (ואין כאן המקום להאריך) הרי שלפחות הכשר ישלו. אומנם פליאה על COL שנדרש לו כי אם כבר אז כבר - הוא נחשב חובבן גדול במקצוע (וכל מעלתו היא במחיריו המופרזים)
4.
יש עוד אחד, לא לבלבל
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
שלום, מסתבר שיש עוד מישהו בשם זה שבאמת ראוי לגינוי, אך הרב יוד שדובר עליו בכתבה ממכון פאר, הוא חסיד גור ירא שמים ועשה גדולות ונצורות בתחום הסת"ם וכן הוא מוזכר לשבח באתרי חב"ד אחרים...
5.
לידעתכם
כ"ט טבת ה׳תשס״ו
לאחרונה התפרסמו בלוחות המודעות בבני ברק ההכשר שמכון פאר קיבל מהרב קרליץ והרב וואזנר
6.
שלום וברכה
ח' אב ה׳תשס״ו
אני פיתחתי מערכת אלקטרונית לסימון ספרי תורה ,או כל דבר יקר ערך בעזרת המערכת האלקטרונית ניתן לקבוע האם הספר מקורי או משוחזר או גנוב. בברכה אליהו כהן 054-4510224
7.
לא שייך להגיב בצורה מכובדת
י"א סיון ה׳תשס״ז
כשאתם אנשים מנוסים ומשתמשים באינטרנט שנאסר עי כל גדולי ישראל אתם מבקשים צורה מכובדת???
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.