מערכת COL | יום י"ט כסלו ה׳תשס״ו 20.12.2005

נסיכת תאילנד: "גיליתי עם מיוחד האוהב לעזור ולסייע"

שנה חלפה מהאירוע הקשה והנורא אסון הצונאמי, ושליחי חב"ד בתאילנד בראשות הרב יוסף חיים קנטור התאספו לציון היום. בטקס השתתפה גם הנסיכה (בתו של מלך תאילנד) - שבנה נהרג באסון הצונאמי, שביקרה בתערוכת התמונות הסוקרות את פעילות חב"ד תאילנד בשנה האחרונה. הנסיכה התעניינה בתמונה הגדולה של הרבי שהוצגה בפתח האולם ובפעילותו שנעשית ע"י שלוחיו, חסידי חב"ד ברחבי העולם. היא אף התעניינה במשפחותיהם של השלוחים ובילדיהם שנולדו בתאילנד. בסיום הערב הודתה הנסיכה לשלוחים על פעילותם וציינה כי גילתה עם מיוחד האוהב לעזור ובזכותו העולם נראה טוב יותר.במהלך הערב נשא דברים הרב קאנטור שבירך "שנתן מכבודו לבשר ודם", ונשא תפילה לשלומו של המלך, המלכה ובני משפחתם. הוא דיבר על העזרה הגדולה שחצתה ימים ונהרות מכל קצווי תבל בעזרה לנפגעים, ועל הלקח שיש ללמוד: לא להמתין לאסונות ר"ל, אלא לעזור כל אחד לזולת וכך נגיע לעולם טוב יותר שיהיה בביאת המשיח. הוא  סיים את דבריו בהקשר לחג החנוכה הקרב ובא, המסמל את ניצחונם של המעטים הטובים מול הרבים הרעים ונצחון האור על החושך. בסיום דבריו הגיש לנסיכה חנוכיה מכסף. תמונות נוספות ב'כתבה מלאה'
נסיכת תאילנד:
הנסיכה בתערוכת התמונות המסקרת את פעילות חב"ד באסון הצונמי
במהלך הערב, סיפרה שגרירת ישראל בתאילנד הגברת יעל רובינשטיין על הסיוע של ישראל במהלך השנה האחרונה לנפגעי הצונאמי, וביקשה לנצל הזדמנות זאת ולהודות לאנשי חב"ד המגשרים בפעילויותיהם הברוכות בין כל חלקי האנושות.

מר בני סנדר מדרום אפריקה, שאיבד את בנו ל"ע באסון, הגיע במיוחד להשתתף באירוע. בדבריו סיפר כי בתאריך זה בדיוק בשנה הקודמת - ראה את בנו בפעם האחרונה. בקול חנוק מבכי דיבר על הקושי לאבד בן, וביקש מהורים לא לחשוך מלספר לילדיהם עד כמה אוהבים אותם. "יש פעמים שרוצים לעשות זאת אך לא ניתן ל"ע..." הוסיף בכאב.

לאחר נאומו כובד האב בכתיבת האות הראשונה של ספר התורה לזכר הנספים באסון. הספר שיכתב ע"י חב"ד בתאילנד יוכנס בעזרת ה' לבית חב"ד החדש בפוקט. הנסיכה, בתו של מלך תאילנד Ulbonratana Rajeanya, כיבדה את הערב בנוכחותה. בכניסתה כובדה ע"י נשות השלוחים בשרשראות פרחים.

במהלך הערב הוקרן סרטון וידיאו על פעילות חב"ד תאילנד בסיוע לנפגעים באסון במהלך השנה. לאחר מכן התיישב הקהל הרב לאמירת 'לחיים' וארוחת ערב מכובדת.

המשתתפים בערב יצאו בתחושה של קידוש ה', וחשו כי בית המלוכה הכיר את העם היהודי ונחשף יותר לפעילות חב"ד בעולם.
הוסף תגובה
9 תגובות
1.
דע יונג פרענדס אוף ליובאוויטש.
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
הרב יוסף חיים קנטור הרב נחמיה וילהלם הרב אליעזר אשכנזי אשריכם! פעילותכם הברוכה מביאה היום את ממלכת תאינלד בהכרה ברבי ובשלוחיו.
2.
well done
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
As somebody who has been to Thailand and knows the deep respect people have for the royal family i can truly say yaasher koach and well done. Dovid Slavin Sydney Australia
3.
יש לציין את הזדהות הנסיכה עם האירוע
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
משום שגם הבן שלה נהרג בצונאמי
4.
חבל על הזמן של תמונות
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
או בתאילנדית: סוואי מאק מאק... טאמאי מאי מי קין קאו טינון מאי
5.
אין מילים
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
ממש יפה בתאית זה קין קאו ריאנג
6.
כל הכבוד
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
ל אשכנזי
7.
עכשיו יתנו כסף
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
ואז אליעזר יהיו לו בתי מלון לישון מכובדים יותר
8.
דודי טורנהיים
י"ט כסלו ה׳תשס״ו
כל הכבוד על כל הפעילות שלך בתאילנד. תמשיך לעשות חיל!
9.
אירוע מרשים ומכובד;
כ' כסלו ה׳תשס״ו
ובתאית: באימ-לאו-לאו!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.