מנדי ברגר | יום י"ב אדר א ה׳תשפ״ד 21.02.2024

בתלמוד תורה חב"ד בתל אביב מטהרים אוויר בעיר ללא הפסקה

זו כבר מסורת רבת שנים שתלמידי תלמוד תורה חב"ד "אהלי מנחם" בתל אביב משתתפים במבצע שינון בעל פה של המאמר 'והדרת פני זקן' שבליקוטי תורה, הידוע בסגולותיו • מעגל הנבחנים השנה הגיע ל- 192 תלמידים כ"י מכל הכיתות, שעמדו בכל הבחינות המקדימות וזכו להיכנס למבחן הגדול עם הרב גערליצקי • התלמידים הרשימו בבקיאותם ובדייקנותם בצורה מעוררת התפעלות
בתלמוד תורה חב

זו כבר מסורת רבת שנים שתלמידי תלמוד תורה חב"ד "אהלי מנחם" בתל אביב משתתפים במבצע שינון בעל פה של המאמר 'והדרת פני זקן' שבליקוטי תורה, הידוע בסגולותיו.

מבצע השינון הינו ביוזמתו ובעידודו של מייסד התלמוד תורה הרב יוסף ש. גערליצקי, השליח ורב קהילת חב"ד בתל אביב-יפו, יחד עם המנהל איש החינוך המסור הרב שניאור אהרון.

על מנת שגם התלמידים הצעירים יוכלו ללמוד את המאמר בנקל, צוות הפקה מיוחד התאים את חלקי המאמר לניגוני חב"ד ידועים שהוקלטו באולפן של ר' גיל עקביוב. ניתן היה לראות תלמידים במהלך ההפסקות כשהם משננים ו'מפזמים' את המאמר בעל פה.

מעגל הנבחנים השנה הגיע ל- 192 תלמידים כ"י מכל הכיתות, שעמדו בכל הבחינות המקדימות וזכו להיכנס למבחן הגדול עם הרב גערליצקי. התלמידים הרשימו בבקיאותם ובדייקנותם בצורה מעוררת התפעלות.

על חשיבות לימוד מאמר זה בעל פה כתב הרבי "ומהנכון לדעת המאמר "והדרת פני זקן" בלקוטי תורה סוף פ' קדושים גם כן בעל פה". זאת, בנוסף למעלה הגדולה של טיהור אויר העולם שנפעלת ע"י חזרת דברי תורה בעל פה, כפי המובא ב'היום יום'.

שי מיוחד הוענק לכל התלמידים שהשתתפו במבחן, ובין המצטיינים נערכה הגרלה על דולר שניתן מידו הקדושה של הרבי, אותו העניק הרב גערליצקי לתלמיד יהונתן מאירי מכיתה ו' שזכה בהגרלה.

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.