מערכת COL | יום ט"ו חשוון ה׳תשס״ו 17.11.2005

אנשי עסקים במנהטן חנכו "בנק שומר-שבת"

במנהטן התקיים השבוע אירוע פתיחה חגיגי ל"ליברטי-פוינט", הבנק הראשון בארה"ב ששומר שבת ונמצא בבעלות חב"דית. "אנחנו בנק בסגנון ניו-יורקי, עם החוזק הפיננסי והמנהיגות המסורה, ממוקמים בדאון-טאון מנהטן, הלב של הכלכלה הארצית. הבעלים שלנו והשותפים הכלכלים הם משקיעים בעלי השפעה שמחזיקים ערכים מסורתיים של מחוייבות, אמינות והגינות", נאמר למשתתפים שהגיעו מהמעגל העסקי של העיר. בראש הבנק עומדים שני חסידי חב"ד תושבי קראון-הייטס: הנגיד ר' שעיה בוימלגרין, מפתח נדל"ן ארצי המחזיק נכסים במנהטן, ור' מאיר אייכלר, קמעונאי מרכזי ומקים רשת תשמישי-קדושה אייכלר'ס. "ביחד, כינסנו קבוצה מובילה של בנקאים מקצועיים שכל אחד מהם מביא לליברטי-פוינט 20 שנות ניסיון", הם אמרו לקהל המבקרים, בהם יו"ר אגודת-חסידי-חב"ד העולמית הרב אברהם שם-טוב, ואנשי עסקים חב"דיים.גלריית תמונות מהאירוע - ב'כתבה המלאה'
אנשי עסקים במנהטן חנכו
ר' שעיה בוימלגרין (משמאל) עם אמו ור' מאיר אייכלר * צילומים: בנימין ליפשיץ
הוסף תגובה
15 תגובות
2.
חב"דניקים
ט"ו חשוון ה׳תשס״ו
מדושני עונג? או מעמידי פנים?
3.
חושש
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
יותר מדי פנים צעירות מדי.... לאו דוקא טוב לבנקאות... הלואי ואתבדה! וראה שיחת ש"פ תרומה תשנ"ב - הוראה לכאו"א להיות עשירץ
4.
אני לא מבין מה הצביעות
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
למה קשה לראות את זה ולתת קרדיט לפנים הצעירות בחב"ד שב"ה גם עובדים ועושים כסף עלו והצליחו ותמכו במוסדות של הרבי הייתי שם ונהנתי לראות איזה כבוד נותנים לחברה הצעירים של חב"ד זה זמן שאנו רוצים שגם בחב"ד יהיה כסף
5.
Money does not change people,,,,
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
It unmasks them...
6.
ב"ה
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
שיש חב"דניקים עשירים..... זה חשוב מאד רק אני מקווה שלא ישכחו "מי נתן להם את העושר," וידעו לתת מעשרות לשלוחי הרבי שעובדים במסירות נפש מלאה בכל העולם ובפרט בארץ הקודש!
7.
פוסחים על שני הסעיפּים
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
מה זה כל ה "ר" האלו? למה אנשי עסקים ממשפחות חב"דיות, חייבים להיקרא כל הזמן "הרב", "ר", ולא פשוט בשמותיהם? הרבה יותר נוח להם ולציבור, לקרוא להם: ארי, מאיר, שעיה, מענדי, מוישה, גבריאל כו. ההיצמדות לתארים "רבניים" מעיק, דוחה ומעורר תחושה מאוד לא נעימה, אני בטוח שגם להם עצמם.
8.
ככל שהרב בוימלגרין מרוויח יותר,
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
השיער שלו צריך להיות ארוך יותר? כך נראה חסיד? ממש כואב הלב לראות שיהיה בהצלחה זה ממש קידוש ה בהמשך לתגובה 7 - האם כל הרבנים המהוללים הללו היו מזדרזים להגיע גם לאירוע חב"די-חסידי, או שרק כשמדובר באירוע נוצץ שמריח מדולרים הם צצים מלאי אנרגיות?
9.
תגובות לא הולמות
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
שלוש התגובות למעלה, הן איך להגיד את זה "לא כל כך מפרגנות". במקום לעודד ולחזק מחפשים את ה"קוועטש" של מה לא בסדר כאן. בכל אופן אנחנו מאחלים להם הרבה הצלחה, בלי קשיים מרובים ושלא ידבק בכם רבב. ובקרוב, מי יודע, אולי גם תגיעו אלינו כאן לארץ עם איזה בנק גדול. יהי ה עמכם.
10.
יש הבדל
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
איך תבחין בין "רב" ל"ר" ? כל הרב הם עם מגבעות וכל ה"ר" רוצים להבליט את השער היפה שלהם, התסרוקות או הקרחות. בהצלחה לבנק!
11.
כל הכבוד!
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
כל הכבוד לחסידים האמיתיים שגם בארועים כאלה שומרים על הצורה החסידית שלהם.
12.
תגובות לקנאים/מעליזים/אכולי קנאה
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
מתוקף איזה תפקיד אתם מעבירים ביקורת על אנשים מאנ"ש??? אל תדון את חבריך עד שתגיע למקומו, נאמר רק על חבריך. המשנה לא אמרה אל תדון את אחיך - שאז זה היה כולל את כלל ישראל. מאיפה לכם לדעת איזה ניסיונות האנשים האלה עוברים, באיזה זכות אתם מעבירים ביקורת על רמת חסידותם או יהדותם, ומניין לכם העזות להשמיץ יהודים שעושים צדקה וחסד (מי אמר שכל חסיד חייב להיות מלמד בחיידר, ר"מ בישיבה או שליח בקהילה?).
13.
מ קען נישט פארגינען!
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
האם אלה לקחו את הכסף ממך? מה אכפת לך שחב"דניק מרוויח? אם הם לא בשליחות לפחות שיצליחו בעסק. אם כולם היו "שלעפערס הייתם מפסודים? יה"ר שגם לכם יהי כזה הצלחה
14.
תגובה ל-12
ט"ז חשוון ה׳תשס״ו
האם רק עשירים עומדים בנסיונות? אני מכיר מספיק עניים שנמצאים בין גויים שעוברים את הנסיונון של שמירת הזקן. האם הכסף משנה את ה"שולחן ערוך"?
15.
חבל על הזמן איזה קנאים
י"ח חשוון ה׳תשס״ו
למה אתם לא מפרגנים תשמחו בשבילם
16.
תפרגנו להם! למה לא?
כ' חשוון ה׳תשס״ו
כל מטרתם היא הרי למשוך אליהם קהל משקיעים. אני רק מקוה שמשקיעים אלו לא מניחים את כספם על קרן הצבי (כפי שהיה לפני זמן מה עם אחד הבנקים בארץ) מי שרוצה להשקיע ולקחת סיכון? למה לא! שיהיה עם המון המון הצלחה!!!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.