מערכת COL | יום ו' תשרי ה׳תשס״ד 02.10.2003

600 נשים בכנס לזכרה של אם המלכות

תגיות: כפרות
תמונתה המאירה של הרבנית חנה, מאירת פנים ומחייכת אל יושבות האולם "קינג דיויד" בבני ברק. ניבטה אל כל אחת מ-600 נשי חב"ד שהגיעו בין כסה לעשור, בין בישול לניקיון, בין תפילה לכפרות – להוקיר את זכרה ולהתבונן באורחותיה של אם המלכות. בפעם ה-39 הודלק נר לזכרה, הפעם על-ידי הגב' מרים חסקינד, חברת הוועד הפועל של נשי ובנות חב"ד. מיד לאחר מכן שקעו המשתתפות בלימוד מעניין ואולי לא כל כך שגרתי של משניות השם חנ"ה והלכות שונות הנלמדות מהן. בעזרת קטעי המשניות שהיו מוכנים על השולחנות, הועבר השיעור בצורה ברורה ע"י הרב אורי גמסון מכפר חב"ד.
600 נשים בכנס לזכרה של אם המלכות
הרב אורי גמסון נואם על בימת הכבוד. מאחור משתקפת תמונתה של הרבנית חנה
מדהים היה לקרוא את המשנה האחרונה, לאות ה' של השם חנה, ממסכת ברכות פרק ב', משנה א': "בפרקים שואל מפני הכבוד ומשיב שלום לכל אדם". הן כזאת בדיוק היתה הרבנית חנה – תמיד שאלה בשלום כל אדם ונענתה לכל אחד במאור פנים. מעולם לא התחשבה במעמדה הרם וביחוסה. פשטות וצניעות פנימית הוקרנו ממנה ונתנו לכל אותה הרגשה מאושרת. על נקודה זאת בדיוק הרחיבה את הדיבור הגב' לאה חסקינד מירושלים, במשא המרכזי לערב זה, בדיבור נלהב סחפה את הנשים והאירה קוים שווים בדמויותיהן של שתי האמהות שנקראו חנה, אשר בנן המנהיג הוקדש לה' על ידן כל הימים. היא סיימה את דבריה בעובדה מעניינת: חנה – אם שמואל, היא זאת שמתפילתה נלמדו הלכות תפילת ח"י – תפילת העמידה. גם אל הרבנית חנה, אם הרבי נשיא דורנו, מתקשר מספר זה: במצבת הרבנית חנה דייק הרבי מאוד מאוד. מבחינה חיצונית היה דגש מיוחד על גודל האותיות, מלבד זאת, הרבי דאג שסכום התיבות המרכיבות את נוסח המצבה יהיה ח"י בדיוק. בין קטעי הנאום הושר שיר מיוחד שחובר על דמותה רבת העוצמה של הרבנית חנה. השיר הושר ע"י בנות המכללה מצפת. קטעי יומן הרבנית הוקראו ע"י גב' מרים ג'ייקובס, על רקע ניגונים בכינור ובליווי מצגת נאה. אלו שיוו למילים, שנכתבו לפני כיובל שנים, אופי מוחשי כאילו נכתבו אתמול או היום. כל אחת מצאה עצמה מזדהה עם הקושי העצום שעבר על הרב לוי יצחק ורעיתו הרבנית, ומתפעלת מגבורת הנפש שלהם. גם הוידיאו שהוקרן מתוך מאגר ההקרנות של "תורת חיים" – קירב את דמותה אל בנותיה, נשות חב"ד. תוך כדי הגשת המנות העיקריות, אשר להן קדם גם בר מפואר ועשיר, פנתה המנחה, הגב' אילנה אוירכמן למטרה הנוספת של ערב זה – עריכת מגבית לקרן חנה. קרן זו הקים הרבי ביום השנה ה- 20 להסתלקות אימו הרבנית. מטרת הקרן היא מימון מבצעי חנ"ה – הפרשת חלה, טהרת המשפחה ונרות שבת קודש. בסקירה קצרה של הפעילויות הרבות שמומנו מקרן זו, תוך הזכרת סכומי העלות הגבוהים, ניתן ביטוי לרלוונטיות הקרן ולחשיבות המשך פעילותה. הנשים, שידעו היטב מטרה זו של הערב, לא התמהמהו ובשמחה רשמו המחאות זכות, למלא בקשה אישית של הרבי. שי נאה ומקורי – כף הגשה מכסף לעוגות ולפשטידות ניתן לכל התורמת סכום חברות בקרן חנ"ה 360 ₪. מטבע שניתן ע"י הרבי נתרם לטובת הקרן ע"י הרב מענדי גערליצקי והוא נמכר בסכום של כמה אלפי שקלים. דברים לזכרה של השליחה, הגב' גולדי סטהון נאמרו ע"י אחת ממקורבותיה, הגב' דינה בצלאל מרחובות. סיפור תהליך ההתקרבות העלה חיוך על השפתיים. הוא אפיין את דרכה של גולדי ע"ה, אשר שאפה תמיד להוסיף ולהתקדם בשליחות וניצלה כל הזדמנות לקרב נשים ומשפחות לאור התורה והחסידות. מצער כל כך שאותה אשה מיוחדת נלקחה מאתנו בשנות חייה, מלאות העשיה. ניגונים המתאימים לזמן "מלך בשדה" נוגנו ע"י הקהל כולו, בליווי נגינתה של גב' רוחמה כסלו. הניגונים התמשכו והפכו לבסוף לריקוד שמחה חסידי. בסיום הערב נערכה הגרלה על חפצים יקרי ערך. הגב' שרה זילברשטרום, יו"ר ארגון נשי ובנות חב"ד הודתה לכל הנשים שבאו והשתתפו בערב ולכל אלו שטרחו עבורו, בראשן הגב' הינדה גערליצקי. האוירה המיוחדת של ערב זה ודאי תלווה כל אחת מהמשתתפות ותוסיף מתכונתה הבולטת בשמה ובאשיותה של בעלת היארצייט – החן – חנה, החן החסידי ומאור הפנים. הנשים נפרדו בברכת גמר חתימה טובה ובהרגשה של תוספת אחדות.
הוסף תגובה
4 תגובות
1.
הרב גמםון
ו' תשרי ה׳תשס״ד
רב בית כנסת הגדול בשיכון ותיקין בחולון
2.
אורי.הצלח
ו' תשרי ה׳תשס״ד
אורי תמשיך להצליח ומפרגנים לך מרחוק. ידידים.
3.
מדוע?
ו' תשרי ה׳תשס״ד
מדוע אתר מכובד זה מפרסם תמונות של הקהל? האם זה מוסיף לכבוד הרבנית?
4.
כנס מיוחד!
ו' תשרי ה׳תשס״ד
תודה רבה לנשות חב"ד ולמארגנות היקרות, שארגנו לנו ערב כל כך יפה ומיוחד. אני בעיקר נהנייתי מאוד מלימוד המשניות בצורה יוצאת מן הכלל, לא שיגרתית ומיוחדת מאוד של הרב גמסון. הסיפור בתחילת כל משנה מיצה כל כך יפה את התוכן. ועל כך יישר כח גדול. ניכר כי הושקע מאמץ לא קטן בתכנון השיחה. תודה, ובהצלחה רבה.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.