צבי סופר | יום י"ב ניסן ה׳תשפ״ג 03.04.2023

בעיריית ת"א הכריזו: "אורו הגדול של הרבי מנצח רוחות הפילוג"

חגיגה מיוחדת התקיימה באולם האירועים בלשכת ראש-העיר תל אביב-יפו, בי"א ניסן יום-הולדתו של הרבי: קבלת פנים והצדעה לשלוחי הרבי בעיר | בשנה זו, דוקא בגלל קולות הקיטוב והפלגנות העולים מרחובות העיר בחודשים האחרונים, נשא האירוע משמעות כפולה ומכופלת, ושידר מסר עוצמתי של כוח האחדות המנצח של שלוחי הרבי, הפועלים לאור דרישתו הבלתי-מתפשרת לאהוב ולדאוג לטובתו של כל יהודי | צפו בדבריו המרגשים של ראש העיר חולדאי והריקוד שערך עם שלוחי הרבי
בעיריית ת
צילומים: מאיר דהן, COL

 

מסורת ארוכת שנים היא לציין בחגיגה מיוחדת שמתקיימת באולם האירועים בלשכת ראש-העיר תל אביב-יפו, את תאריך י"א ניסן יום-הולדתו של הרבי, בקבלת פנים והצדעה לשלוחי הרבי בעיר.

75 השלוחים הפועלים בעיר ללא הפסקה, עוצרים לרגע את פעילותם סביב השעון לקראת חג הפסח, בחלוקת מצרכי מזון לנזקקים, חלוקת 'מצה שמורה', ארגון סדרי פסח ציבוריים ועוד, ומגיעים להתוועדות חסידית ואמירת "לחיים" בקומה ה-12 של עיריית ת"א לכבוד היום הגדול.

בשנה זו, דוקא בגלל קולות הקיטוב והפלגנות העולים מרחובות העיר בחודשים האחרונים, נשא האירוע משמעות כפולה ומכופלת, ושידר מסר עוצמתי של כוח האחדות המנצח של שלוחי הרבי, הפועלים לאור דרישתו הבלתי-מתפשרת לאהוב ולדאוג לטובתו של כל יהודי, יהיו דעותיו ומעשיו אשר יהיו.

החגיגה נפתחה באמירת מזמור קכ"ב בתהילים על ידי הרב אברהם שמואל הכהן לוין, חבר הנהלת מרכז חב"ד תל אביב, כאשר כל המשתתפים עומדים על רגליהם.

ראש העיר מר רון חולדאי, בדברי ברכתו לשלוחים, אמר בחיוך על רקע השיח הציבורי בימים אלו, כי לעם ישראל כבר יש חוקה, "את החוקה קיבלנו לפני יותר משלושת אלפים ושלוש-מאות שנה, כאשר יצאנו ממצרים וקיבלנו את עשרת הדיברות במעמד הר סיני".

מנחה החגיגה, השליח בשכונות הצפון החדש הרב מנחם גרליצקי, הזכיר למשתתפים כי רק בשבוע האחרון הצהיר מר חולדאי שהוא תומך בדוכני הנחת תפילין של חב"ד בעיר, ואף מניח תפילין בעצמו. ראש העיר אף יצא בריקוד חסידי משמח יחד עם השלוחים.

דברי ברכה מרגשים נשא מר נתן וולך סגן ראש העיר וחבר המועצה הוותיק ביותר בעיריית תל-אביב, שסיפר על שיחתו עם הרבי לפני 33 שנים כאשר הרב גרליצקי הביא אותו לביקור אצל הרבי. "חוויה מדהימה זו של מפגש עם הרבי לא אשכח לעולם, אינני רוצה לשכוח אותה ואינני מסוגל לשכוח אותה. מאז ועד היום אני צועד יחד עם שליח הרבי הרב גרליצקי בחיבה והערכה גדולה, ואני רואה בכם, שלוחי הרבי, את הדבק המאחד ומלכד את תושבי העיר".

נואם אורח מיוחד באירוע היה מר איתן שוורץ, דובר עיריית ת"א לשעבר, שסיפר על חוויותיו כתושב העיר, כאשר בכל פינה ובכל זמן הוא תמיד נתקל בשלוחי הרבי, המאירים את סדר-יומו. "אפילו באיזורי ההפגנות אני פוגש את אנשי חב"ד, הבאים לחייך, להאיר ולהזכיר, שכולנו אחים ועם אחד. עם ישראל זקוק היום יותר מתמיד לעבודתם המדהימה של השלוחים, ולמנהיגותו המאחדת של הרבי".

שליחו הראשי של הרבי לעיר, הרב יוסף גרליצקי, לימד באירוע רעיון מתורת הרבי על ייחודו של חודש ניסן, כחודש של ניסים למעלה מן הטבע הפועלים בתוך טבע העולם לשנותו לטובה. הרב גרליצקי הוסיף כי ניתן לראות בפועלו המופלא של הרבי לאורך השנים כיצד הרבי הביא את העל-טבעי אל תוך חיי היומיום של עם ישראל. "גם כיום, מאה עשרים ואחת שנה להולדת הרבי, ניתן לראות, כפי שנאמר על משה רבינו שמשנולד "נתמלא הבית כולו אורה", יום הולדתו של הרבי ממלא באור גדול של אהבת ישראל, אור של תורה וחסידות, את העולם כולו".

וידאו:

 


 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.