COL | יום ה' חשוון ה׳תשפ״ג 30.10.2022

"מוטרד מגורמים בליכוד וב-ג' שלא פוסלים ממשלה עם גנץ"

על מה יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר סולח לנתניהו ועל מה לא, מה 'הסוכריה' שמבטיח לחסידי חב"ד שיעגן אותה במו"מ הקואליציוני ומה הכי מעליב אותו • איך הוא מגיב לטענה של ש"ס שהגזירות פגעו הכי קשה דווקא בציבור החרדי ופחות בציבור הדתי לאומי?  • ראיון נטול כפפות, ימים ספורים לפני הבחירות
יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בהקפות השניות בכפר חב"ד (צילום: מאיר דהן)

ימים ספורים לבחירות הדרמטיות ה-25 לכנסת, הרצל קוסאשוילי מראיין את ח"כ איתמר בן גביר, יו"ר 'עוצמה יהודית' שהתאחדה לקראת הבחירות לכנסת עם רשימת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ'.

הרצל קוסאשוילי: "אתה מסומן כהפתעת הבחירות ובטח בחב"ד אין לך מה להתלונן. בכנות: אתה סולח לביבי נתניהו על מה שקרה בהקפות בכפר חב"ד?

איתמר בן גביר: "אני סולח, זה לא עניין של פגיעה אישית. אבל כן מוטרד ממפלגות, כולל גורמים בליכוד שיכולים להעדיף ממשלה עם גנץ. אגב גם גורמים ביהדות התורה כבר לא פסלו את הדבר הזה. לכן החלום שלי זה ממשלת ימין "מלא מלא", וזה מתקשר לפתיח שלך: נכון המצב נראה טוב, רואים את הקולות בשטח. אבל צריך לעבוד קשה קשה ולהביא את כולם לקלפיות כדי להביא ממשלת ימין 'מלא מלא'.

כשאתה אומר "ממשלת ימין מלא מלא", ברשותך אני רוצה לשים על זה אצבע. החב"דניק מצביע לך בקלפי בגלל שאתה נחשב ימין ולא מזגזג בניגוד לאחרים. זה למעשה הטיעון המרכזי אצלך.

"המפלגה שלי לא היתה שותפה במו"מ על א"י וכל נושא שחשוב לחסיד חב"ד. אנחנו אלו מי שמובילים את הטון בארץ ישראל, יידישקייט, לא רק בדיבורים אלא גם במעשים. כשבשמעון הצדיק פוגעים ביהודים או במירון כשהיו בעיות בחניונים אנחנו יורדנו לשם לטפל בדבר הזה. אבל בעיקר להיות שליח נאמן לחוק מיהו יהודי שבמשך עשרות שנים, אף אחד לא טיפל בזה. לצערי הרב, ניסיתי לשכנע חברים בליכוד בחשיבות העניין, עד כה ללא הצלחה. הפעם נעגן את זה במו"מ הקואליציוני.

בעניין ארץ ישראל חב"ד מתלבשת עליך כמו כפפה ליד. אבל בעניינים אחרים: שוחחתי מקודם עם יו"ר ש"ס אריה דרעי. לדבריו, מי שהכי נפגע מכל הגזירות של הממשלה הקודמת היו המפלגות החרדיות, הציונות הדתית לא כל כך נפגעה מהגזירות.

"אני קצת נעלב כשמנסים להפריד ביננו ובין אחי החרדים. אני אומר את זה בכל מקום בתקשורת ולא רק כאן מעל במה זו. המאבק שלי הוא יחד עם הציבור החרדי וכשבנט רצה להפריד ואמר לציבור שלנו אתם תקבלו והחרדים לא, אמרנו "לא יקום ולא יהיה התורה שלנו ושלהם היא אותה תורה ולא תהא מוחלפת". הרבה פעמים יש גם שיתופי פעולה, אז לבוא ולהגיד אנחנו ככה והם ככה זה לא נכון.

צריך לדעת שאנחנו יחד עם הציבור החרדי, עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל.


האזינו לראיון המלא:

 

 

יש טוענים שכשנתניהו ירכיב את הממשלה, יתכן מצב שנראה איתמר אחר.

"היו הרבה מבחנים אבל המבחן של השנה האחרונה הוכיח יותר מכל. יכולתי להיות שר או סגן שר כבר לפני שנה וחצי. אני וידידי סמוטריץ עמדנו חזק בעניין הזה שלא תקום ממשלה בתמיכה של סיעות תומכי טרור.

"תמיד היינו שם והובלנו. החידוש הגדול שהפעם נוכל להכניס הרבה חברי כנסת טובים. קח לדוגמא את הרב עמיחי אליהו, בנו של הרב שמואל רבה של צפת, ונכדו של הראשל"צ הרב מרדכי אליהו זצ"ל. מקווה שתהיה ממשלת ימין אמיתית, כי כמה שנהיה יותר גדולים יש יותר סיכוי שנהיה ממשלת ימין על מלא.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.