מערכת COL | יום כ"ח אב ה׳תשס״ה 02.09.2005

חברותא עם הרבי מליובאוויטש

דמותו לוטה במסתורין, הוא נחבא בין כותלי ביתו, ועל אף הייחוס המשפחתי של הדוד הגדול רבי מרדכי שרעבי, הוא מצליח לשמור על הפרטיות, ואת הסיפור האישי המרתק שעובר מצד אחד את בן גוריון שבימי הנעורים נמנה על מקורביו, ובימים הבאים הגיע לפסגות מפתיעות של קירבה לגדולי ישראל. קוראים לו הרב שלמה שרעבי. בכתבה נרחבת במגזין 'שעה טובה', מובא גם הקשר המיוחד לו זכה מהרבי מליובאוויטש. לאחר מספר שנים נפטרה עליו אשת נעוריו ואז הורה לו דודו ומורו ורבו רבי מרדכי שרעבי, לצאת לתקופה של מספר שנים לארה"ב. ואכן כהוראת הדוד עבר להתגורר בארה"ב והחל להסתופף בצילו של האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל. זו הייתה תקופת מפתח בחייו מי שמעורים בתולדותיו המרתקים של "המקובל מבית ישראל", מספרים כי הרבי, שהחוטים שהטווה הגיעו לכל חלקי תבל חיבב את האברך התמני הצעיר במידה יוצאת מגדר הכלל. המשך ב'כתבה מלאה'
חברותא עם הרבי מליובאוויטש
קשרים מיוחדים עם הרבי. בית ברחוב 'בית-ישראל'
דמותו לוטה במסתורין, הוא נחבא בין כותלי ביתו, ועל אף הייחוס המשפחתי של הדוד הגדול רבי מרדכי שרעבי, הוא מצליח לשמור על הפרטיות, ואת הסיפור האישי המרתק שעובר מצד אחד את בן גוריון שבימי הנעורים נמנה על מקורביו, ובימים הבאים הגיע לפסגות מפתיעות של קירבה לגדולי ישראל. קוראים לו הרב שלמה שרעבי. בכתבה נרחבת במגזין 'שעה טובה', מובא גם הקשר המיוחד לו זכה מהרבי מליובאוויטש.

לאחר מספר שנים נפטרה עליו אשת נעוריו ואז הורה לו דודו ומורו ורבו רבי מרדכי שרעבי, לצאת לתקופה של מספר שנים לארה"ב. ואכן כהוראת הדוד עבר להתגורר בארה"ב והחל להסתופף בצילו של האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל. זו הייתה תקופת מפתח בחייו מי שמעורים בתולדותיו המרתקים של "המקובל מבית ישראל", מספרים כי הרבי, שהחוטים שהטווה הגיעו לכל חלקי תבל חיבב את האברך התמני הצעיר במידה יוצאת מגדר הכלל.

עד כדי כך, שגם מקורבי הרבי מתקשים להצביע על אדם אחר שזכה לקירוב שכזה אצלו. אחד החידושים הגדולים שהם מספרים עליו שבתקופה האמריקאית שלו קבע איתו האדמו"ר לימוד בחברותא בכל יום כחוק בל יעבור. מחווה נדירה אצל האדמו"ר מליובאוויטש. עוד התרחשות ממנה ניתן ללמוד על החיבה שהרעיף הרבי מליובאוויטש על האברך הצעיר מתגלה בסיפור הבא.

רבי שלמה נוהג כבר רבות בשנים להתפלל בכל יום שחרית עם הנץ החמה, אבל בתקופת שהותו בקראון-הייטס לא התאפשר לו לקיים מנהג זה משום שבחב"ד כידוע אין הקפדה להתפלל השכם בבוקר, ורבי שלמה לא ידע להשית עצות בנפשו. כששמע על כך הרבי מליובאוויטש הורה למניין מחסידיו להשכים בכל יום ולהתפלל כוותיקין עם רבי שלמה שרעבי.
הוסף תגובה
6 תגובות
1.
פתי יאמין לכל דבר
כ"ח אב ה׳תשס״ה
האם מי שהוא יכול לאמת הסיפור?
2.
קשקוש מקושקש
כ"ח אב ה׳תשס״ה
"חברותא" עם הרבי... נו.. נו..
3.
יצא ללמד על הכלל
כ"ח אב ה׳תשס״ה
מסיפור זה ניתן להבין עד כמה אפשר לסמוך על סיפורים בכלל. ואם בסיפורים על אדם בדורנו כך, סיפורים ישנים על אחת כמה וכמה.
4.
מדוע?
כ"ח אב ה׳תשס״ה
מדוע מפרסמים שטויות והבלים? מי הוא זה ואיזהו שהמציא את ה"חלום" הזה. כבר הי' מישהו [שש"ד] שטען שלמד עם הרבי בחברותא ב-4 לפנות בוקר...
5.
אמת ויציב!
ל' אב ה׳תשס״ה
כבן למשפחה ירושלמית וותיקה המשתיכת מזה כמה דורות לחסידות חב"ד.אני יוכל להגיד לכל אלו שלא מאמינים לסיפור הנ"ל, שכל הנזכר למעלה אמת ויציב. משפחתי הכוללת בתוכה גם שלוחים של הרבי נשיא דורינו , מיתיעצים באופן אישי עם המקובל הרה"ג רבי שלמה שרעבי , יותר מחצי יובל שנים ותמיד אנו מקבלים תשובות מכבוד הרב הדומות מאוד לתשובות של הרבי , (גם לפני ג' תמוז וכו') . כמו"כ אני שמעתי באוזני מכבוד הרב שליט"א שהוא היה לומד עם הרבי כל שב"ק , חברותא בספר "עץ חיים" וד"ל. כמו"כ שהיה אחד שדיבר ליד כבוד הרב לא טוב על הרבי הי משתיק אותו מיד ואומר לו שהוא מתעסק באש , ומיד מספר לו שהוא למד עם הרבי בחברותא.
6.
אמת ויציב!
ל' אב ה׳תשס״ה
אני עד לכך גם אני שמעתי את זה
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.