חרדים10 | יום כ"א חשוון ה׳תשפ״ב 27.10.2021

אושרה רפורמת הכשרות של מתן כהנא. "מקלב: יום שחור"

רפורמת הכשרות השנויה במחלוקת של השר לשירותי דת מתן כהנא אושרה בוועדה לשירותי דת בכנסת בתמיכת חמישה חברי כנסת מול מתנגד אחד – ח”כ אורי מקלב. החוק יעלה להצבעה סופית במליאת הכנסת • השר כהנא: "התכנית תחזק את מעמדה של הרבנות הראשית". ח"כ מקלב: "יום שחור"
אושרה רפורמת הכשרות של מתן כהנא.
"לא תהיה כשרות": ח"כ מקלב מסביר מדוע הרפורמה מסוכנת. (מתוך הוידאו)

אחר מרתון דיונים שנמשך שבועות: רפורמת הכשרות השנויה במחלוקת של השר לשירותי דת מתן כהנא אושרה בוועדה לשירותי דת בכנסת בתמיכת חמישה חברי כנסת מול מתנגד אחד – ח”כ אורי מקלב.

בהמשך צפוי לעלות החוק להצבעה סופית במליאת הכנסת, במסגרת חקיקת חוקי התקציב וחוק ההסדרים.

ביממה האחרונה התמקדה הוועדה בהנמקות והצבעות בהסתייגות שהגישו חברי הכנסת. חברי הכנסת מהאופוזיציה הגישו מאות הסתייגות מהחוק.

ח”כ אורי מקלב הצליח לשכנע את חברי הוועדה לקבל 12 הסתייגות שהגיש.

בין ההסתייגויות שקיבלה הוועדה מטעמו: מתן אפשרות למועצה דתית להעניק כשרות; מתן אפשרות לרב מוסמך להעניק כשרות באמצעות המועצה הדתית המקומית במקום בו אין רב מקומי מכהן; וכן הסתייגות הדורשת לבטל את החיוב הדורש מתאגידי הכשרות להציג את רשימת כלל משגיחי הכשרות לאישורו של הממונה במשרד הדתות.

השר לשירותי דת מתן כהנא הגיב על אישור הרפורמה: “אני שמח ומודה לחברי הוועדה ולעומדת בראשה, ח”כ יוליה מלינובסקי, על הדיונים המעמיקים בתכנית הכשרות. תודה מיוחדת לחברי הכנסת מהאופוזיציה שלמרות התנגדותם הנחרצת לחוק, רבים מהם פעלו בענייניות ראויה לכל שבח והכניסו שינויים מועילים ותיקונים חשובים.

“אני מתחייב בפניכם לעשות הכל כדי שתכנית הכשרות תשפר את שירותי הכשרות, ותחזק את מעמדה של הרבנות הראשית”.

ח”כ אורי מקלב אמר עם אישור רפורמת הכשרות: “זהו יום שחור. אתם אולי מסיימים פה, אבל כעת אני רק מתחיל את המלחמה, לצרכני הכשרות לא יהיה אימון וביטחון בכשרות. אנשים רעבו ללחם בגלל הכשרות, כשרות אין פה. לא ראיתם לעיניכם לא את זכויות האזרח ולא את זכויות הדת בארץ ישראל, החוק אולי עבר אבל אנחנו רק מתחילים כעת את המלחמה, נגיע לכל ילד במדינה ליידע אותו כי הכשרות שלכם הינה פייק מוחלט!”

וידאו:

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.