מערכת COL | יום ו' אב ה׳תשס״ה 11.08.2005

יוזמה: מחאה עממית רחבה בתשעה באב

יוזמה חדשה ומקורית למחאה עממית ורחבה נגד תוכנית ההתנתקות בכל רחבי העולם: אמירת קינות בתשעה באב (בלילה, ביום או בשניהם) - ברחובה של עיר, ולקונן יחד על חורבן הבית, ועל תוכנית הגירוש. משפיע אנ"ש בראשל"צ הרב יעקב הורביץ העומד מאחורי היוזמה פירט בפני COL כי ישנם מספר מעלות בתכנית זו והמרכזית שבהם: "במוצאי שבת, ליל ת"ב, אנשים לא עובדים ויבואו המונים, גם כאלה שמפאת עיסוקיהם וטרדותיהם אינם יכולים להשתתף באירועים כגון אלה שהיו בכפר מימון ואופקים.

כמו-כן בליל תשעה באב (15 דקות לאחר צאת השבת) כבר לא חם, ויכולים להצטרף לזה בקלות אנשים, נשים וטף (לרבים מהם ממילא אין מה לעשות בבית באותה שעה) * המעמד יתקיים בכל עיר ועיר (בערים גדולות, אולי גם בכמה מקומות בעיר) – לא צריך להרחיק לנתיבות ולשדרות".

המשך התוכנית המפורטת ב'כתבה מלאה'.

יוזמה: מחאה עממית רחבה בתשעה באב
* קינות אומרים ממילא אלפים ורבבות מישראל, רק יש לעשות תעמולה נכונה להוציאם לרחובות.

* בתעמולה מתאימה - באמצעות מנהיגי הציבור הנכונים - גם חרדים (עכ"פ חלקם) ישתתפו בזה, ואולי גם לא דתיים. (חשוב: בתי העינוגים והבילויים סגורים בליל תשעה באב, והנוער (עכ"פ חלקו) מסתובב משועמם ברחובות!).

* באותה הזדמנות, רב העיר, או אישיות ציבורית אחרת, תמחה בכמה מילים נגד תכנית הזדון היל"ת. ואם א"א לארגן אישיות מקובלת על כולם, גם עצם היציאה לרחובות יש לה אפקט גדול של מחאה.

* עוד מעלה גדולה למחאה עממית שבכל עיר ועיר - שהיא מסוגלת גם לרפות (מורלית) את ידיהם של החיילים והשוטרים שנכפתה עליהם ההשתתפות בתכנית הזדון, וכשיראו את המחאה העממית המתפשטת כאש בשדה קוצים, בכל מקום ומקום, יש בכחה של זו לגרום להם (פסיכולוגית) לרפיון ידים שלא יוכלו לבצע את הפשע. (אפשר גם לסדר שאישי הציבור יאמרו ויטיפו זאת במפורש, בפרט כשיראו לנגד עיניהם הרבה צעירים נאספים).

* בירושלים אפשר לארגן משהו ענק ליד הכותל (ממילא מגיע לשם קהל גדול), אולם מה שהכי חשוב זה: בכל שכונה ושכונה (כדי שיהיה לזה גוון של מחאה עממית, שגם אלו שעדיין אינם שומרי תומ"צ יתרשמו ממנו).

* יש לפרסם זאת גם ברדיו ובטלויזיה, בתשדירים המיועדים לכלל הציבור, ולא רק בעתונים המיועדים לחוג קוראים מוגדר ומצומצם.

* אפשר להגדיל את המחאה העממית לכדי מחאה ע-ו-ל-מ-י-ת, וזאת ללא קושי מיוחד – במיוחד באמצעות שלוחי חב"ד הפרוסים ברחבי העולם - ע"י שמארגנים לזה 2-3 קהלות (רצוי גדולות) בכמה ערים מרכזיות בעולם, כגון ניו יורק, מונטריאל, בואנוס איירס, פריז, לונדון, מלבורן וכיו"ב. (מובן וגם פשוט שעל הכל להעשות בתאום עם המשטרה ולאור זרקורי התקשורת המקומית, ותהי' חגיגה ליהודים...).

וכבר הובטחנו שכל המתאבל על ירושלים - זוכה ורואה בשמחתה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.