שניאור דייטש | יום כ"ג אב ה׳תשפ״א 01.08.2021

הנהלת הקעמפ מגיבה: "נקטנו בכל אמצעי הזהירות"

כפי שדיווחנו כאן ב-COL, עשרות רבות מחניכי קעמפ 'גן ישראל' ארץ הקודש, שהתקיים בשבועיים האחרונים בכפר סיטרין, אומתו כחיוביים לקורונה • תגובת הנהלת הקעמפ: "נקטנו בכל אמצעי הזהירות הנדרשים, ואף הרבה מעבר לכך, על מנת למנוע את כניסת נגיף הקורונה לשטחי מחנות הקיץ" • עלייה מדאיגה במספר החולים בריכוזי אנ"ש: קרית מלאכי ולוד כתומות, כפר חב"ד צהוב עם 41 חולים פעילים, ומקום רביעי בארץ באחוז הבדיקות החיוביות - 9%
הנהלת הקעמפ מגיבה:
פעילות בקעמפ 'גן ישראל' ארץ הקודש

כפי שדיווחנו כאן ב-COL, עשרות רבות מחניכי קעמפ 'גן ישראל' ארץ הקודש, שהתקיים בשבועיים האחרונים בכפר סיטרין, אומתו כחיוביים לקורונה. הילדים המאומתים קיבלו את תוצאות הבדיקות במוצאי השבת.

כיממה לפני שחרור הילדים לביתם, ביום חמישי, ערך הקעמפ בדיקות קורונה לחניכים. יש לציין כי חלק מהחניכים, כולל מתוך אלו שאומתו כחיוביים, השתתפו בחגיגת סיום ס"ת של ילדי ישראל בכותל והחשש כי הם הדביקו משתתפיפ נוספים באירוע.

במהלך הקעמפ, לקראת סיומו, אומת אחד החניכים בנגיף. הלה חזר לביתו והמעגל הקרוב שהיה עמו במגע בודד מיד ואלו חזרו אף הם לבתיהם. הנהלת הקעמפ התייחסה למקרה, בהודעה ששיגרו להורים, וביקשו מהם לעקוב אחר התוצאות ולוודא חזרה תקינה וסדירה לבתים ולקהילות.

גורמים רפואיים ממליצים לכל מי ששהה באירוע לעבור בדיקת קורונה, ולבני המשפחות שאחד מילדיהם שהה בקמפ להיכנס לבידוד.

 

מהנהלת רשת מחנות הקיץ "גן ישראל - ארץ הקודש" נמסר כדלהלן:

א. הנהלת גן ישראל נקטה את מירב המאמצים כדי למנוע את חדירת והתפשטות הנגיף במחנות הקיץ: 
1. הנהלת גן ישראל דרשה מכלל החניכים והצוות תוצאה שלילית לבדיקת קורונה תוך 48 שעות לפני ההגעה למחנה הקיץ, עוד לפני שהתקבלה החלטת הממשלה בנושא - הדורשת תוצאה שלילית תוך 72 שעות. 
2. נאסרה באופן מוחלט יציאה וחזרה של חניכים וצוות ו/או ביקורי הורים במהלך מחנה הקיץ.
3. אנשי ההנהלה שיצאו וחזרו - הקפידו על ריחוק ועל עטיית מסיכה במשך שהותם עם החניכים.
4. פארק המים שפיים חולק לשניים, כאשר כלל חניכי "גן ישראל" נמצאים אך ורק בחלק שהוקצה עבורם, למרות שמדובר בפעילות באוויר הפתוח. 

ב. לקראת סיום מחנה הקיץ, ביום רביעי האחרון, התברר כי אחד החניכים, שיצא לביתו יומיים קודם לכן, קיבל תוצאה חיובית לבדיקת קורונה שביצע בביתו. הנהלת גן ישראל הורתה על בידוד מיידי של כל החניכים שהיו איתו במגע הדוק והם נשלחו לבתיהם. 

ג. במקביל, נערך, יחד עם האחות הרפואית של מחנה הקיץ, מיפוי ומעקב אחר מצב כלל החניכים במחנה הקיץ, שהיה רגיל, בלא תחלואה חריגה ו/או תסמינים כלשהם. 

ד. בהתאם לכך, להוראות משרד הבריאות והייעוץ עם האחות - הוחלט כי אין כל סיבה שלא להמשיך את מחנה הקיץ כרגיל, כולל הנסיעה המתוכננת לכותל המערבי, במיוחד כאשר מחנה הקיץ יתנהל במקום כקבוצה סגורה ובאוויר הפתוח. בסופו של דבר הגיעו רק חלק מן החניכים אל הכותל המערבי, לקראת סיום האירוע, תוך הקפדה מקסימלית שלא להתערב בין הקהל. 

ה. למרות זאת, החליטה הנהלת גן ישראל לנהוג במשנה זהירות והחל מאותו שלב נדרשה מהחניכים והצוות עטיית מסיכה במהלך השהות באוטובוסים.

ו. כצעד נוסף של משנה זהירות, כדי למנוע אפשרות של מעבר הנגיף לקהילה, יזמה וארגנה הנהלת גן ישראל, במאמצים מרובים, בדיקת קורונה לכלל החניכים והצוות ביום חמישי בלילה, ובמקביל להחזרת החניכים לבתיהם התבקשו ההורים להתייחס אליהם כמבודדים עד לקבלת תוצאה שלילית לבדיקה. 

מתברר כי למרות המאמצים הנ"ל דווח על כ-60 נבדקים (מתוך כ-600) שקיבלו תוצאה חיובית, ובהתאם להנחיית משרד הבריאות שלחה הנהלת גן ישראל הוראות להורים על כניסת כלל החניכים לבידוד, למעט מחלימים או מחוסנים. 

בהנהלת גן ישראל מקווים כי ההוראה להמתין לקבלת תוצאה שלילית נשמרה, כך שלא תהיה חלילה התפשטות בקהילות, ומאידך - כי החיות וההתלהבות החסידית שקיבלו החניכים במחנה הקיץ (בנוסף ל-980 המשתתפים בקעמפ לבנות ובישיבת הקיץ, ששבו גם הם לבתיהם בשלום לפני שבת)  יתפשטו בקהילות ובמוסדות החינוך, לשנת לימודים מוצלחת ופורייה."

 

ובנתיים: עלייה מדאיגה בריכוזי אנ"ש במספר החולים המאומתים: קרית מלאכי כתומה עם 107 חולים פעילים, קרית גת כתומה עם 169 חולים פעילים, לוד כתומה אף היא עם 158 חולים, וכפר חב"ד צהובה עם 41 חולים פעילים, ובמקום הרביעי בארץ באחוז הבדיקות החיוביות - 9%.

הוסף תגובה
3 תגובות
1.
הבהרה:
כ"ג אב ה׳תשפ״א
מתוכן האתר נשמע כביכול המאומתים מגן ישאל שינו לערים את צבעם (מה שאינו נכון) כי הרי קרית מלאכי היתה עיר אדומה! עוד לפני שהקעמפ השתחחרר הביתה. ומלוד ומכפר חב"ד כמעט ולא היו חיליים בקעמפ כידוע שהיה להם מיני קעמפים די מכובדים (400 ילד)
2.
כל הכבוד
כ"ג אב ה׳תשפ״א
אני הורה לכמה יחדים שנשלחו לקעמפ גן ישראל ארץ הקודש ולישיבת קיץ ואני יכול להעיד על כמה שהם הקפידו יותר ממה שדרוש, אם זה שלא נתנו להיפגש כלל עם ההורים בדיקות לפני ואחרי בידוד כללי מבחוץ ואפילו כאשר נסעו לפארק המים היה שטח מיוחד להם, ועוד דברים רבים.
3.
ניהול מעולה!!
כ"ד אב ה׳תשפ״א
אני הורה לחייל שהיה בקעמפ ויצא חיובי בבדיקה. אמנם זה מעצבן ומעיק כי בכל זאת ילד בן 9 קשה לו להיות בבידוד, אבל אני רוצה לומר שהניהול של המצב ובכלל הניהול של הקעמפ הוא פשוט מוצלח. מענדי פלס זמין כל הזמן וגם ר' מנדלסון שכל הזמן מעדכנים בהתפתחויות והיו זמינים בשבילי לעדכן על הבן, וגם האחראי על השיבוץ הבחור החביב שהיה סבלן לטלפונים הרבים שהוא קיבל ממני לאורך הקעמפ. תודה רבה רבה!!!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.