בית חב”ד 77 העניק תפילין ופמוטות ל-140 חיילים וחיילות
![בית חב”ד 77 העניק תפילין ופמוטות ל-140 חיילים וחיילות בית חב”ד 77 העניק תפילין ופמוטות ל-140 חיילים וחיילות](https://col.org.il/files/uploads/crop/2021/05/60927525a97d0_1620210981_news_main_gallery.jpg)
לבית חב”ד ‘סען אי-מארן’ השוכן באזור 77 ליד פריז שבצרפת, בראשות השליח הרב יוסי עמאר, יש מסורת ייחודית זה 16 שנה של הענקת תפילין ופמוטים לחיילי וחיילות צה”ל. גם השנה, שהייתה מאתגרת מיוחד בגלל הקורנה, ובעקבות האסון בליל ל”ג במירון, החליטו בבית חב”ד 77 להמשיך במסורת המיוחדת.
בטקס מרגש שנערך ביום שני השבוע בבסיס פיקוד העורף ברמלה הוענקו ל-140 חיילים וחיילות צה”ל תפילין ופמוטות להדלקת נרות שבת. חלק מהחיילים הם בעלי צרכים מיוחדים והם גויסו כחלק מפעילות ‘יד לילד המיוחד’ ו’גדולים במדים’ בראשות ר’ מענדי בליניצקי.
בהתאם להוראות הרבי במקרים דומים של אסונות בעם ישראל, אמר הרבי כי התשובה הכי טובה למשברים ולניסיונות היא להפוך אותם למנוף לעשיה חיובית. כלשונו הקדושה: ”בהמשך השליחות והבניין תנוחמו”.
זו הפעם ה-16 ברציפות שבית חב”ד 77 מעניק את המתנות הייחודיות לחיילי וחיילות צה”ל ומג”ב, בהוקרה על פועלם בשמירה על בטחון ישראל. האירוע נערך במסגרת מסע שנתי של ידידי בית חב”ד סען אי-מארן מצרפת לישראל, מסע של הוקרה לחיילי וחיילות צה”ל ששיאו הוא אירוע הענקת המתנות.
באירוע גם השתתף מנכ”ל "מרכז רבני אירופה" הרב אריה גולדברג שכובד באמירת פרקי תהלים לעילוי נשמת 45 הנספים באסון מירון ולרפואת כל הפצועים.
השנה זכה בית חב”ד להעניק 70 זוגות תפילין וספרי חת”ת לחיילי צה”ל, ובנוסף 70 זוגות פמוטים וספרי חת”ת לחיילות צה”ל.
למספר 70 משמעות מיוחדת עבור חסידי חב"ד: ב-י’ שבט השנה חגגו בכל רחבי העולם היהודי 70 שנה לנשיאות הרבי.
החיילים נהנו מארוחה חגיגית, מלווה בשירה וריקודי שמחה.
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)