מנדי ברגר | יום כ"ה ניסן ה׳תשפ״א 07.04.2021

שמיני: "חוזרים לחיים" בבית ריבקין, עם שיחת "בן בית"

השיעור השבועי הוותיק לנשות כפר חב"ד חזר לאחר למעלה משנה למתכונתו הרגילה בבית משפחת ריבקין, ומרכז התקשורת החב"די COL מגיש את השיעור הווידאו השישים-ושש בסדרת השיעורים השבועית עם הרב זושא וולף, "חיים עם הרבי" • והשבוע: שיחה מיוחדת לפרשת שמיני, מלקוטי שיחות חלק י"ב, בה הרבי מאיר באור מחודש ומופלא את מאורע מיתת נדב ואביהוא, והמסר מכך אודות הדרישות הגבוהות ממי שהוא בבחינת "בן בית" בארמון המלך
שמיני:

השיעור השבועי הוותיק לנשות כפר חב"ד חזר לאחר למעלה משנה למתכונתו הרגילה בבית משפחת ריבקין, ומרכז התקשורת החב"די COL מגיש את השיעור הווידאו השישים-ושש בסדרת השיעורים השבועית עם הרב זושא וולף, "חיים עם הרבי".

והשבוע: שיחה מיוחדת לפרשת שמיני, מלקוטי שיחות חלק י"ב בה הרבי מאיר באור מחודש ומופלא את מאורע מיתת נדב ואביהוא, והמסר מכך אודות הדרישות הגבוהות ממי שהוא בבחינת "בן בית" בארמון המלך.

שני הפירושים המחודשים ברש"י לסיבת עונשם של נדב ואביהוא * פירוש רש"י אחד ושש שאלות שונות * התמיהה הגדולה: כיצד אש היורדת מהשמים יכולה להיות גם חיובית וגם שלילית? * החידוש הגדול: האש שהרגה את בני אהרן היוותה השראת השכינה! * האם אש הקטורת שלהם הייתה אכן "אש זרה"? * גישתו המיוחדת של רבי אליעזר ללימוד התורה * ושיטתו המיוחדת של רבי ישמעאל לסייע לאחיו הכהנים * המעלה והחיסרון שבכל אחד מפירושי רש"י * הקטנת משמעות החטא בהסבר של "שתויי יין" * ציפיות המלך הגבוהות ממי שנחשב כ"בן בית".

לעילוי נשמת השליח להנובר הרב בנימין וולף ז"ל.

טעמו וראו:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.