צבי סופר | יום כ"ה ניסן ה׳תשפ״א 07.04.2021

קהילת חב"ד חדרה התאחדה בכינוס תורה משותף

'יום שכולו תורה', נערך בקהילת חב"ד חדרה, בו התאחדה הקהילה ללימוד משותף והרצאות מרתקות בנגלה ובחסידות • התוכנית החלה ב'אסרו חג' אחר הצהריים, ונמשכה עד שעה מאוחרת
קהילת חב

קהילת חב"ד בחדרה הולכת ומתרחבת, עוד ועוד משפחות חדשות מצטרפות אליה, וכך במרכז העיר שוכנים להם שתי בתי כנסת חב"ד שוקקים חיים. 'בית הכנסת חסידים' הוותיק, ובית הכנסת 'היכל שניאורסון', בו שוכן הכולל.

באסרו חג הפסח האחרון, התאחדו באי שני בתי הכנסת על עשרות המתפללים לאירוע תורני יוצא דופן ורב רושם.

מה שתוכנן בתחילה כשתי כינוסי תורה נפרדים, הפך למעין 'יום שכולו תורה', בו התאחדה הקהילה בחדרה ללימוד משותף והרצאות מרתקות בנגלה ובחסידות, תוכנית עמוסה שהתחילה אחר הצהרים, ונמשכה עד שעה מאוחרת בלילה.

אולם ה'כולל' היכל שניאורסון התמלא בעשרות מתושבי הקהילה משתי בתי הכנסת, והאולם היה מלא מפה לפה.

הרב קלונימוס קופצ'יק השליח הראשון לחדרה פתח בדברי ברכה לנוכחים, בבחינת 'ברכינו אבינו כולנו כאחד'.

אחריו, נשא הרב יוחנן בוטמן שליח הרבי ומנכ"ל מוסדות חב"ד בחדרה - משא מאלף בענייני גאולה ומשיח.

הרב יואב אקריש ראש כולל חב"ד בעיר, ריתק את הקהל בפלפול עמוק גדר איסור אכילת מצה בערב פסח, כשהוא שוזר את דבריו בסיפורים ומשלים בטוב טעם.

אחריו, נשא דברים אורח מיוחד שהגיע לכבוד הכינוס, הרב יוסף קרסיק, רב המועצה האזורית עמק חפר, שהשמיע דברים נפלאים בענייננו של משיח, תוך שהוא דולה פנינים מדברי הרמב"ם. הוא גם שיתף את הקהל בהערכות הרבה לקראת שנת השמיטה הקרובה.

הפסקה קצרה לתפילת מנחה, ולאחריה עלה לדוכן הנואמים הרב מענדי הבר, שליח במרכז העיר ומי שמנהל את בית מדרש חב"ד בעיר,  ששיתף את הקהל בסיכום מקיף של סוגית אהבת ישראל במשנת הרבי.

לאחר תפילת ערבית, התקיים שיעור הלכתי מיוחד מאת הרב יהודה לייב נחמנסון מו"צ ק"ק רחובות, שנשא ונתן עם הקהל בהלכה, ובירר את הדין במקרים שונים ומגוונים, הלכה למעשה.

עשרות רבות של אנ"ש ותמימים, יצאו בשעת לילה לאחר שעות רבות של עיון בדברי תורה עמוקים בנגלה ובחסידות, בתחושה מיוחדת של התרוממות רוח ושמחה.

המארגנים מסכמים: "הטעם המתוק שהשאיר הכינוס המשותף בוודאי יביא בעקבותיו עוד כינוסים וימי עיון גדושים בכמות ובאיכות, ויכריע את הכף לביאת משיח צדקינו."

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.