מנדי ברגר | יום ט"ז ניסן ה׳תשפ״א 29.03.2021

ברמת גן ובני ברק: אלמונים פיזרו חמץ בבתי כנסת בחג הפסח

אלמונים פיזרו חמץ בכניסה לשני בתי כנסת בעיר רמת גן ובבית כנסת בשיכון ג' בבני ברק - מרחו חמץ על הדלתות ותקעו ככר לחם בידית הדלת • ראש עיריית רמת גן כתב פוסט על הזעזוע שחש: "אין לי ספק שגם החילוניים ביותר מתושבי העיר רואים במעשה המדובר מעשה חולני"
ברמת גן ובני ברק: אלמונים פיזרו חמץ בבתי כנסת בחג הפסח
ראש העיר רמת גן מבקר בבית הכנסת שחולל. צילום: דוברות עיריית רמת גן

אלמונים פיזרו חמץ בפתחים של שניים מבתי הכנסת בעיר רמת גן בחג הפסח, מרחו אותו גם על הדלתות – ותקעו כיכר לחם בידית הדלת.

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן, כתב בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו – על הזעזוע שחש: “רשע מה הוא אומר? כולנו שאלנו אתמול בהגדה, ושמענו את דברי תשובת הרשע… רשע מה הוא עושה? קיבלנו תשובה לצערנו אחרי כמה שעות. רשע פשוט מחלל בתי כנסת בעיר על ידי פיזור חמץ בכניסות לשניים בעיר ומריחתו על הדלתות שלהם. 

"בצאת החג עודכנתי שכמה שעות אחרי שכולנו התאחדנו סביב שולחנות הסדר בזכות מסורת ישראל בת 3,000 שנים, בוצע פשע השנאה הבריוני הזה. מיד העברתי למנכ”ל העיריה לטיפול באמצעות אגף הביטחון שלנו ואגף מערכות מידע לנסות לסייע בהשגת ראיות מצולמות.

"המעשה הנפשע הזה, מעבר לפגיעה הקשה ברגשות המתפללים, שהגיעו בבוקר החג, הוא גם פגיעה בכל מה שאנחנו מאמינים בו ונשענים עליו כחברה מתוקנת, גם אם לא כולם מקפידים על איסור חמץ".

כרמל שאמה הכהן הודיע כי "כראש העיר אבקר אישית בשני בתי הכנסת בכדי להביע תמיכה בקהילות שהותקפו וכן אגדיל את התמיכה העירונית בהם לשנה זו. איסור חמץ הוא חלק ממסורת ישראל, שנשמר גם על ידי יהודים כמוני, מסורתיים שאינם מקפידים על תרי”ג מצוות, אבל אין לי ספק שגם החילוניים ביותר מתושבי העיר רואים במעשה המדובר מעשה חולני. ברמת גן כל אחד יחיה באמונתו ובדרכו במה וכמה להאמין, את מי ואיך לאהוב ומה ומתי לאכול, תוך כבוד והתחשבות הדדיים. מי שזה לא מקובל עליו עד כדי רצון בלתי נשלט לכפות על האחר או לפגוע בו מוזמן לעזוב את העיר”.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.