מנדי ברגר | יום כ"ד אדר ה׳תשפ״א 08.03.2021

בקהילת חב"ד בית שמש: ישיבה גדולה תיפתח לדוברי אנגלית

פרסום ראשון: עוצמה של קהילה וישיבה - במודל תקדימי שנרקם מזה חודשים, ישיבה גדולה לדוברי אנגלית תפתח במרכז החב"די ברמב"ש ג' ותמנף את פעילות השליחות המשגשגת • הישיבה החדשה תהיה חלק אינטגרלי מחיי הקהילה ותוסיף מימד חדש לפעילות השליחות ממרכז רמה ג' ויוצאת אל כל רחבי העיר והסביבה
בקהילת חב
באדיבות המצלם

בשורה ענקית לציבור אנ"ש בעולם ולתושבי קהילת חב"ד בבית שמש ג', ישיבה גדולה לבחורים דוברי אנגלית תפתח את שעריה בשנה הבאה מתוך כותלי המרכז הקהילתי בית החב"ד הענק שבמרכז הרמה.
 
הישיבה החדשה תהיה חלק אינטגרלי מחיי הקהילה ותוסיף מימד חדש לפעילות השליחות הענפה שמסתעפת ממרכז רמה ג' ויוצאת אל כל רחבי העיר והסביבה. 

הקמת הישיבה היא תוצר של מגעים ארוכים שנרקמים מזה חודשים בין מנהלי התוכנית הישיבתית לבין ראשי הקהילה. מגעים שבחנו לעומק את התרומה ההדדית של קיום ישיבה בתוך מרכזה הפועם של קהילת אנ"ש אולם התפילות וההתוועדויות. 

באסיפת היסוד שנערכה אמש ישבו ראשי הקהילה וראשי הישיבה ובירכו על סגירת הפרטים ואופן שיתוף הפעולה המבורך שיצמח מהפעילות המשותפת של קהילה ישיבה ושליחות.

באסיפה נטלו חלק שליח הרבי לרמב"ש ג' הרב בנימין מנדלסון רב הקהילה הרב חיים אליהו גלוכובסקי, מייסד הישיבה הרב חיים מאס, ראש הישיבה הרב שמעון גרבוז והרב אלחנן כהן שי' המתגורר בשכונה. 
 
"זוהי בשורה ענקית לכולם. לבחורים שיבואו ללמוד בשכונה המתפתחת, לאנ"ש שיפגשו עם עולם תות"ל על בסיס יומי, ולתושבי העיר שיחושו בכוחות המחודשים שהצטרפו לקהילת השליחות בבית חב"ד של רמב"ש ג'.

המודל התקדימי של ישיבה וקהילה, יצור הפריה הדדית כשחברי הקהילה יארחו את בחורים בבתיהם ויתוועדו איתם לעיתים קרובות, וכן הבחורים יארחו את אנ"ש ללימוד חסידות ונגלה בעיון כפי שרק תמימים יודעים.

זהו נדבך נוסף בפעילות הענפה של הבית חב"ד, יהיה הוא לזרוע הנמרצת והיעילה שתבצע אירועים ופעילויות בכל רחבי העיר והאיזור. אנו נרגשים ומצפים לפתיחת הישיבה ולבוא יקירי התמימים להשתכן במחוזותינו." משתף בלהט השליח לרמה ג' הרב בנימין מנדלסון שי'.
 
מייסד הישיבה הרב חיים מאס וכן ראש הישיבה הרב שמעון גרבוז, מגיעים עם רקע חינוכי עשיר ונסיון ניהולי רוחני וגשמי בהקמת מוסדות חב"דים והדרכת תלמידים.

בין אנשי הצוות האחרים ניתן למנות את המשפיעים הרב מאיר לוינגר, והרב אלחנן כהן - שישמשו כמשפיעים ומורי הוראה, בתפקיד היועץ החינוכי יחזיק הרב יוסף מלכין שיצטרף לישיבה וינהיג בתמימים את הערכים וההליכות של ליבת תומכי תמימים.

"ברוך השם, בימים האחרונים מתקבלות אלפי פניות ובקשות מאנ"ש מרחבי העולם שמבקשים לשמוע עוד ועוד על הישיבה הגדולה החדשה בעלת הפורמט התקדימי", אומר הרב מאס. "ההכנות לשנה הקרובה בעיצומה והרישום הולך ומתמלא."
 
 ראש הישיבה הרב גרבוז מבהיר כי הישיבה תבוסס על למידה ברמה גבוהה ואינטנסיבית תוך שילוב פעולות השפעה והפצה לתושבי השכונה.
 
"הבחורים יהנו מתשומת לב חינוכית פרטנית, אנשי הצוות ניצבים הכן להעניק להם את מלוא הכלים וההדרכות כדי לקדם אותם בדרכם לייעוד החב"די, לרכישת השקפה חסידית ונטיעת ערכים אמיתיים וחזקים שילוו אותם בבניית ביתם החסידי ובהמשך חייהם"
 
המחזור הראשון של הישיבה הגדולה ('זאל' - ככינוי העולם) יתחיל בשיעור אלף המיועד לבחורים בוגרי שיעור ג' מתיבתא והתכנית היא לגדול ולהתרחב כל שנה לשיעורים הגבוהים יותר. השיעורים בישיבה יחולקו על פי רמה, ולא לפי קבוצת גיל, ויאפשרו לכל בחור לצמוח בהתאם ליכולותיו.
 
חברי הקהילה ברמת בית שמש ג' מצפים מאוד לשנה הקרובה ומקווים לארח את התוספת החדשה לקהילה בלב רחב ואוהב.
 
 "קהילת חב"ד ברמת בית שמש ג' היא מיוחדת מאוד, לא חלפו חמש שנים מהתייסדותה וכבר משכה אליה הקהילה למעלה מ-150 משפחות, רובן מחו"ל", מספר הרב משה רייכמן חבר פעיל בהקהילה. "יש כאן אנרגיות צעירות, והקהילה משגשגת בהנהגתם של שליח הרבי הרב בנימין מנדלסון ורב הקהילה הרב חיים גלוכובסקי. ישיבה של בחורים דוברי אנגלית היא התאמה מושלמת לקהילה ולאזור המגורים רווי תושבי חו"ל ואנחנו מאוד נרגשים מההקמה."
 
חברי הקהילה מספרים כי הם צופים את שהאווירה הלימודית שתביא הישיבה כמו גם התערות הבחורים הצעירים עם חברי ומקורבי הקהילה תביא לשגשוג גדול בפעולת השליחות והפצת המעיינות.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.