| יום כ"ה שבט ה׳תשפ״א 07.02.2021

מכון 'הבינני' מציג: שיעור לדוגמא בפיקוח מקוואות מקצועי

שידור חוזר של השיעור המקוון לדוגמא מבית 'מכון הבינני' בדיני מקוואות ופיקוח על תקינות או על בניית מקווה. הקורס מעניק תעודה מהירה להקניית יסודות ההלכה וכלים מעשיים למקצוע תורני מבוקש
מכון 'הבינני' מציג: שיעור לדוגמא בפיקוח מקוואות מקצועי
קורס חדש!

צפו בוידאו:

שיעור נסיון מקוואות from yitzchok on Vimeo.מקוואות הגברים ומקוואות הטהרה בארץ נמצאים בדרישה מתמדת לבדיקת כשרותם והידורם. יש צורך גדול ברבני הוראה שמודעים למגוון שיטות הפוסקים וכללי ההלכה בהלכות מקוואות. הדרישה לפיקוח ויעוץ הלכתי גוברת בעיקר בשל התנופה הגדולה שמתרחשת לאחרונה בשיפוץ וחידוש מקוואות טהרה רבים בארץ לעמידה בתקני משרד הבריאות וכן להתאמתם לעיצוב פנים וחוץ עדכני. מיום ליום גובר הביקוש ליודעי הלכה הבקיאים בהלכות מקוואות מצד אחד וגם מודעים להתפתחויות הרבות בתחומי הבניה, ההנדסה והעיצוב האדריכלי. כאלה שידעו לפתור את המורכבויות הרבות שמתעוררות מחידושי הזמן האחרון.

בשל הביקוש הרב לפוסקי הלכה בתחום המקוואות, כמו גם רצונם של שלוחים רבים ורבני קהילות להקים מקווה טהרה חדש או לבחון את התקינות ההלכתית של זה שברשותם, משיק מכון 'הבינני' בשיתוף 'מרכז מקוואות חב"ד' שעל ידי בי"ד רבני חב"ד  ובשיתוף ארגון 'טהרם' - קורס הכשרתי ל"מפקח מקוואות מוסמך" ו"יועץ בניית מקוואות מוסמך".

קורס התעודה יאפשר פיקוח וייעוץ לבניית מקווה וכן בקרה הלכתית על כשרותו והידורו לפי כללי ההלכה והידורי ליובאוויטש. הקורס יקנה ידע מקיף בהלכות מקוואות וכן גם בהתפתחות הטכנולוגית בתרכובות חומרי הבניה ושיטות ההנדסה האחרונות. הקורס מבקש להכשיר רבני קהילות, שלוחים ומנהלי בתי חב"ד לנהל פרויקט בניית מקווה או לבדוק את כשרותו ותקינותו של מקווה קיים. במהלך הלימודים ילמדו את המובא בטור ושולחן ערוך וכן את שיטות פוסקים ראשונים ואחרונים כדי להכיר את מגוון הדעות והידורי ההלכה ולרכוש יכולת לפסוק על טהרת המקווה במצבים מורכבים כפי שמזמנת המציאות העכשווית.

הקורס מתחלק ל2 הכשרות.

ההכשרה הראשונה מתמקדת ביסודות ההלכתיים והשלכות פרקטיות לשאלות המתעוררות בשטח. הקורס יועבר בשילוב קבצי למידה וחוברות סיכום ב16 מפגשים וירטואלים בהן ילמדו סעיפי השו"ע והטור, פוסקים ראשונים ואחורנים ויבוארו עיקרי הפסיקה לכשרות המקווה. המפגשים ילוו במצגות מפורטות ותמונות ממקוואות שונים לשם בחינת החומר הנלמד.

 תוכנית קורס "מפקח מקוואות מוסמך":

יסודות דיני ההלכה - הרה"ח מנחם מענדל הבלין, ראש כולל אהלי מנחם בחולון, בשפה העברית. הרה"ח שלום בער שוחט שיחי', דיין באגודת הרבנים ארצות הברית, בשפת האנגלית.

אבזור טכנולוגי - אדריכל המקוואות הרה"ח שמואל לוין שיחי'.

תפעול ואחזקה - אנשי מקצוע המומחים בניהול מקוואות, באדיבות ארגון 'טהרם'

בקרה ופיקוח – הרה"ח חיים אליהו גלוכובסקי שיחי', מנהל "מרכז מקוואות חב"ד", ומומחה עולמי לענייני מקוואות.

הרצאות מרבנים מומחים בבניית מקוואות – הרה"ח מנחם מענדל גלוכובסקי, סגן מזכיר בית דין רבני חב"ד, מומחה מקוואות הרה”ח יוסף יצחק פייגלשטוק שליט”א, רב קהילת חב”ד בואנוס איירס.

בסיום ההכשרה ייערך מבחן מסכם ולעוברים בהצלחה תנתן תעודת הסמכה רשמית "מפקח מקוואות מוסמך".

ההכשרה השניה מתמקדת בייעוץ לבניית מקווה.

בקורס זה יינתן דגש על ניהול פרויקט בניית מקווה על כל ההיבטים ההלכתיים וההנדסיים הנדרשים. הכשרה זו מיועדת לאלו שלמדו את דיני מקוואות הטהרה וצברו ידע מבסיס ההלכות וכעת מעוניינים להעמיק במשמעויות הפרקטיות באדריכלות, הנדסה ובניה של מקווה חב"ד מהודר. הקורס יועבר גם הוא ב6 מפגשים בכיתות לימוד וירטואליות וילווה במצגות מפורטות וחוברות למידה.

תכנית הקורס:

הנדסה ופיתוח - הרה"ח משה גולדברג שיחי' מארגון 'טהרם'.

תכנון אדריכלי - הרה"ח שמואל לוין שיחי' אדריכל מקוואות.

פרקטיקה - הרה"ח חיים אליהו גלוכובסקי שיחי', מנהל "מרכז מקוואות חב"ד".

הרה"ח חיים אליהו גלוכובסקי: "יש כאן הזדמנות מיוחדת בקורס זה, לשילוב לימוד ההלכה, ביחד עם הפרקטיקה של הלכות מקוואות. חסיד שבוער אצלו הנושא של טהרת המשפחה, זה ההדמנות שלו, מכיוון שחלק ממצע טהרת המשפחה הוא לדאוג שהמקוואות יהיו בנויות כפי שצריך".

המצליחים בבחינה המסכמת של הקורס, יקבלו תעודה מיוחדת של "יועץ בניית מקוואות מוסמך".

 • תכנון ובניית מקווה ווידוא תקינותו ההלכתית, מסקרן אותך?
 • יש מקווה טהרה תחת אחריותך והנך מעוניין לפקח אחר כשרותו?
 • רוצה לרכוש כלים לליווי פרויקטי בניה של מקוואות ולעשות הסבה מקצועית?
 • רוצה להיות חלק ממערך מפקחי מקוואות ולהשפיע על עתיד הטהרה בארץ?

הרשם לקורס בהקדם!

מספר המקומות מוגבל - כל הקודם זוכה!

לחץ כאן למידע נוסף והרשמה

>> להורדת התוכניה
>> לתכוניה באנגלית

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.