צבי סופר | יום ו' שבט ה׳תשפ״א 19.01.2021

מפגש באבו דאבי: הניצולים מתימן הודו לרבה של רוסיה

שתי משפחות נוספות נחלצו לפני כשבוע מתימן והגיעו לאבו דאבי, בסיוע רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, באמצעות הקשר האישי שלו עם נסיך הכתר של אמירות אבו דאבי, מוחמד בן זאיד אאל נהיאן • רבה של רוסיה קיים מפגש עם העולים מתימן במעונות המגורים שהממשל העמיד לרשותם באבו דאבי, והתרגש כשהילדים עם ה'סימנים' הקריאו בפני האורח קטעים מתוך פרשת השבוע, 'מקרא ותרגום' בנוסח יהודי תימן
מפגש באבו דאבי: הניצולים מתימן הודו לרבה של רוסיה

 

רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר, העורך בימים אלו מסע חיזוק בנסיכויות האמירויות, קיים מפגש עם העולים מתימן במעונות המגורים שהממשל העמיד לרשותם באבו דאבי. 

במפגש המרגש הודו לו בני המשפחות על המאמצים הרבים שעשה באמצעות הקשר האישי עם נסיך הכתר של אמירות אבו דאבי, מוחמד בן זאיד אאל נהיאן. בשיחתם הם גוללו את מסכת הקשיים שחוו בשנים האחרונות, והסבל הרב בצל המלחמות ששיסעה לגזרים את המדינה במאבק בין המורדים החותים, לאנשי הקואליציה שתומכת בממשלה הקודמת, מלחמה שגרמה לתימן להידרדר אל משבר הומניטארי מהחמורים בעולם, וליהודים המעטים שנותרו בה אין את היכולת האישית לקום ולברוח בלא סיוע של ממש מבחוץ. 

רגעים מיוחדים היו, כשהילדים הקטנים עם ה'סימנים' על פניהם הטהורות, שזה עתה יצאו מתימן, הקריאו בפני האורח רבה של רוסיה קטעים מתוך פרשת השבוע, 'מקרא ותרגום' בנוסח תימן כמו לפני אלפי שנים. ההורים ובני המשפחה, שחלקם התאחדו לאחר למעלה מעשרים שנה, זכה לברכתו הלבבית של הרב הראשי, שיזכו לשבת על התורה והמצוות מתוך מנוחת הדעת והנפש, ולזכות בקרוב לחון את ארץ הקודש.

במסעו של הרב הראשי הרב לאזאר אל נסיכויות האמירויות, הצטרפה גם קבוצה נבחרת של תלמידים מצטיינים מכמה ערים ברוסיה, החברים בארגון 'יחד' הפועל ממוסקבה בכל ערי רוסיה עם מאות ואלפי סטודנטים יהודים בלימוד ובהלכה, וכעידוד ודרבון נערך בעבורם מדי שנה, מסע חיזוק מיוחד. 

בזמן הביקור, התקיימה בדובאי חתונה של שניים מבוגרי המוסדות, אשר באו בקשרי השידוכין לפני כשנה, אך בעקבות המצב הבריאות בעולם לא התאפשר להם להינשא כראוי. החופה נערכה כדת וכדין בחצר הכנסת ובית חב"ד בדובאי, ע"י הגר"ב לאזאר, בהשתתפות רבה של איחוד האמירויות הרב לוי דוכמן, כאשר רבני ומנהלי ארגון יחד, מכובדים בברכות מתחת לחופה. 

צפו בוידאו מרגש מהפגישה: (צילום: א. אשכנזי)

 

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
1 תגובות
1.
מרגשששש!
ז' שבט ה׳תשפ״א
כי זה כמה נכסוף נכספתי.... שנזכה לגאולה השלימה! ממש קיבוץ גלויות במוחש!!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.