שלמה מן | יום ו' כסלו ה׳תשפ״א 22.11.2020

יונתן פולארד הסיר את האזיק - ולא שכח להודות לעסקן החב"די

יונתן פולארד פרסם תמונות שבהן הוא נראה מוריד את האזיק, לאחר שהוסרו המוגבלות שהיו עליו • "אסתר חתכה את האזיק האלקטרוני מזרועי באישור הרשויות ובכך החזירה לי את חירותי הכמעט מוחלטת" • עם זאת, לפי שעה הוא יישאר בארה"ב, לצורך הטיפול הרפואי ברעייתו • פולארד הזכיר את העסקן החב"די ר' אברהם לידר ז"ל על העזרה הרפואית והביע תודה
יונתן פולארד הסיר את האזיק - ולא שכח להודות לעסקן החב
צילומים: עדי גינזבורג - הועד למען פולארד

יונתן פולארד, שהפך ביום שישי האחרון לאדם חופשי לאחר שהוסרו כל המגבלות שהוטלו עליו עם שחרורו מהכלא האמריקני - פרסם תמונות שבהן הוא נראה מסיר את האזיק האלקטרוני שהושם עליו לאחר שחרורו לפני 5 שנים.

"לפני 30 שנה, אשתי האהובה אסתר מצאה בפעם הראשונה את דרכה אלי, בכלא מריון, הכלא השמור ביותר בארה”ב, בו הייתי כלוא בצינוק 3 קומות מתחת לאדמה מאחורי 13 מנעולים ומפתחות", סיפר פולארד.

"כנגד כל הסיכויים, אסתר הגיעה אלי, חתכה את אזיקים מעל ליבי והחזירה את נשמתי לחיים. זו הייתה העת בה המאבק לחירותי החל לראשונה. היום, אסתר חתכה את האזיק האלקטרוני מזרועי (באישור הרשויות), ובכך החזירה לי את חירותי הכמעט מוחלטת. כצעד האחרון לחירות נותרה חזרתנו הביתה, לארץ ולעם שאנו אוהבים. בעז”ה בקרוב מאוד!

"אסתר נרגשים מעומק ליבנו להודות לכל האנשים הנפלאים בישראל ובארה”ב שנלחמו למעננו לאורך השנים הארוכות בדרך אל החופש. אנו מבקשים להודות מקרב הלב על המכתבים ששלחתם ואתם שולחים לנו ובפרט על תפילותיכם לאורך כל השנים.

"לסיום, ובשל מצב הרפואי המורכב של אסתר, אנו מודים לחברינו ומשפחתינו על הבנת הצורך שלנו לעבור את תקופת השהות הנצרכת בארה”ב ככל שתדרש באופן שקט ורגוע ולעלות לארץ באופן שיבטיח את המשך טיפולה של אסתר באופן היעיל ביותר ותוך שמירה על פרופיל נמוך באופן שיאפשר לי להתמקד בטיפול באשתי אהובה ובבניית חיינו מחדש אחרי כל השנים שבהם לא זכינו לכך".

פולארד אף ביקש להביע תודה אינסופית לכל הרופאים המקומיים שפעלו להציל את חייה של רעייתו בשעה שלא היו בידים כל ביטוח רפואי ולא היה גורם אחר שניתן היה לפנות אליו לעזרה. ביניהם Dr. Yashar Hirshaut, Dr. Marcy Susman, Dr. Joe Felder, Dr. Burton Cohen, Dr. Raphael Rosenbaum, Dr. Azriel Haimowitz, Dr. Lee Gause, Dr. Larissa Mashensky, Dr. Raphael Kellman Dr. Michael Bashevkin, and Dr. Alfred Rosenbaum.

"הרופאים הנפלאים הללו הפכו למשפחה עבורנו ובעזרתם אנו יכולים להתכונן למעבר חלק ככל האפשר להמשך טיפול רפואי לאסתר ולי בישראל", אמר פולארד.

פולארד לא שכח גם להביע תודה מיוחדת לרב אברהם לידר ז”ל, מנהל ומיסד 'אהבת חסד' משכונת קראון הייטס, שנפטר לפני חודשים אחדים. "הרב לידר עבד ללא ליאות על מנת להפגיש אותנו עם הצוות הרפואי המדהים שלנו".

הוסף תגובה
1 תגובות
1.
מישהו יודע אם יש התיחסות של הרבי בפרשה?
ח' כסלו
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.