צבי סופר | יום י"ב חשוון ה׳תשפ״א 30.10.2020

בכנות: אתם רוצים בן כמו אברהם? | הרב זלמן וישצקי

שאלתי חברים כאלה ואחרים, ולא מצאתי אפילו אחד שיתנדב לומר 'כן, מצידי שהבן שלי ינתץ בדרכו אל האמת שלו את כל מה שהוא שמע  ממני' • טורו השבועי של שליח הרבי בבאזל שבשוויץ הרב זלמן וישצקי, זווית אישית על פרשת השבוע - מיוחד ל-COL
בכנות: אתם רוצים בן כמו אברהם? | הרב זלמן וישצקי

בכל שנה, כשמגיעה פרשת 'לך לך' כולנו נזכרים ומדברים על אברהם שהכיר את בוראו בילדותו לבדו. אנחנו מספרים איך הוא ניתץ את הפסלים של תרח אביו. ובכלל, הוא נקרא ׳אברהם העברי׳ על שם היותו מהעבר השני של העולם. כל העולם האמין בעבודת כוכבים, מזלות ופסלים ואילו אברהם, אבי המונתאיזם, גילה לעולם את האמונה בא-ל אחד, בורא העולם ומנהיגו.

הרבה לימדו אותי בצעירותי איך אברהם מצא את דרכו לבד ולא האמין לכל מה שסיפרו לו. עוד יותר הבנתי בעצמי, שהאיש היה אמיץ מאוד. הוא הסכים לשים סימן שאלה על כל מה שהוא שמע וראה, ורק מה שהוא הבין בעצמו, הוא קיבל.

אבל אז קרה לי משהו. ילדיי גדלו והגיעו לגיל שהם שואלים שאלות, ואני הבנתי שאני לא בטוח שאני רוצה בן כמו אברהם. אני לא רוצה ילד שינתץ את כל האמונות שלי. אני אפילו בעצם מעדיף שהוא לא יציב סימן שאלה על יד כל מה שהוא שומע ורואה בארצו ובמולדתו.

שאלתי חברים כאלה ואחרים, ולא מצאתי אפילו אחד שיתנדב לומר 'כן, מצידי שהבן שלי ינתץ בדרכו אל האמת שלו את כל מה שהוא שמע  ממני'. כל חבריי ומכריי מתפללים לילד כמו יצחק, שילך בדרכם בשמחה, גם בגיל 39, ונוכל לומר 'ויילכו שניהם יחדיו'.

על זה אנחנו מתפללים, באמת ובתמים.

אני עדיין בדעתי ואני מניח שרוב חבריי עדיין עמי. אבל, וזה אבל לא פשוט, יכול להיות שכחברה דתית וחרדית ובעיקר כאנשים פרטיים אנחנו צריכים להיות מוכנים לענות תשובות למקרה שנזכה לילד כמו אברהם אבינו?

יכול להיות שאנחנו עומדים מול דור שלא קונה בקלות כל מענה?

אולי כהורים אנחנו צריכים לקחת את עצמנו להדרכה וללימוד מה לומר? מתי לומר? איך לומר?

מה דעתכם?

 

שבת שלום,

הרב זלמן וישצקי

 

הוסף תגובה
2 תגובות
1.
מנחם
י"ב חשוון
אנחנו צריכים להיות מוכנים לענות להם ויש מצבים שהם לא מבינים כי הם ילדים בסה"כ אבל להמשיך ולהסביר להם את הדרך ע"פ התורה והחסידות גם במקרים שלא שואלים שאלות
2.
חסיד
י"ד חשוון
אם האבא הוא כמו אברהם, אז אין שום סיבה שהבן לא יהיה יצחק, אבל אם האבא הוא תרח, אז מתחילה הבעיה, וד"ל
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.