שניאור דייטש | יום ל' תשרי ה׳תשפ״א 18.10.2020

שוב עליה בכפר חב"ד: 24 חולים חדשים בשבוע האחרון

לצד ירידה משמעותית בנתוני התחלואה בכל רחבי הארץ, מתפרסמים נתוני תחלואה גוברת בכפר חב"ד: לאחר ירידה משמעותית בהיקפי התחלואה, המגמה כעת התהפכה: הכפר נמצא כעת במקום ה-9 בארץ למספר חולים חדשים לשבוע האחרון, כשרק שבוע קודם לכן היה במקום ה-36 • מה אומרים בכפר חב"ד על הנתונים?
שוב עליה בכפר חב
אילוסטרציה, מתוך פרוייקט 'מנייני החצרות' ב-COL. צילום: שניאור שיף

 

משרד הבריאות מדווח על ירידה ירידה דרסטית בהיקפי התחלואה ברחבי הארץ: סה"כ נדבקים אתמול: 395, מתוך 14,908 בדיקות שנערכו ברחבי הארץ.

סך הכל נדבקים מפרוץ המגיפה: 302,832. חולים פעילים: 33,727. החלימו עד כה: 266,910. נפטרים: 2,190 החלימו עד כה: 266,910. חולים במצב בינוני: 205. מונשמים: 237

דאגה בכפר חב"ד מהתחלואה הגוברת

לעומת זאת, בכפר חב"ד ממשיכים לעקוב בדאגה אחרי התחלואה הגוברת. הכפר נמצא כעת במקום ה-9 בארץ למספר חולים חדשים לשבוע האחרון, כשרק לפני שבוע היה במקום 36.

לפני כעשרה ימים דיווחנו כאן ב-COL על ירידה דרמטית בהיקפי התחלואה, עם 70 חולים פעילים בסה"כ שהיו אז בכפר חב"ד, לעומת 135 בשבוע שקדם לכך, ויחס החולים לגודל האוכלוסיה ל-10,000 איש עמד על 47, לעומת 196 (!) בשבוע שקדם לנתונים אלו.

המגמה מתהפכת?

הבוקר, מתקבלים הנתונים המעודכנים לכפר חב"ד: 24 חולים פעילים חדשים בשבוע האחרון, ויחס שזינק מ47 חולים ל-10,000, ליחס של 71 חולים ל-10,000 תושבים.

נתוני התחלואה המעודכנים בכפר חב"ד:

מאומתים (מתחילת המגיפה): 490

חולים פעילים: 49

חולים חדשים ב-7 ימים האחרונים: 24

בדיקות ב-7 ימים האחרונים: 267

חולים פעילים ל-10,000 נפש: 71

מה אומרים בכפר חב"ד על נתוני העלייה בתחלואה?

מ', אחד מגבאי החצרות בכפר חב"ד, אומר הבוקר ל-COL, כי "אין ספק שיש השלכות לחודש החגים, יום כיפור שבו הותרה תפילה בשטח סגור על פי הנחיות, ושמחת תורה עם כל מה שכרוך בכך. המגמה נמדדת בתקופה ולא בימים ספורים. מקווים מאוד שהמגמה שהחלה לפני עשרה ימים של ירידה דרסטית בהיקף התחלואה תמשך גם הלאה."

ואילו תושב אחר בכפר חב"ד, דווקא נשמע פסימי: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שעלייה בהיקף התחלואה מתרחשת בשבוע שלאחר שמחת תורה. כנראה שלא כולם נזהרו מספיק, מקווה שאתבדה בשבוע הקרוב לאחר 'שבת בראשית'".

אחד ממתנדבי מד"א בכפר חב"ד, מגיב ב'זווית מקצועית': "אנשים משתדלים לשמור יותר, אנשים נזהרים יותר. וב"ה אנחנו רואים ירידה מתונה אבל עקבית. זה דבר שנמדד לאורך זמן".

הוסף תגובה
4 תגובות
1.
לתושב הפסימי בכפר חבד
ל' תשרי
אתה צודק ולא צודק. לכפר יש את כל הנתונים להיות ישוב ירוק! זה תלוי בכל אחד מאיתנו. עצם זה שעדיין אנשים מרשים לעצמם להיכנס למקומות ציבוריים בכפר בלי מסיכה כבר מעלה תמיהה. עלינו לזכור שלכל אחד מאיתנו יש אחריות על הכפר של הרבי!!! אהבת ישראל זה הבסיס!! איך ייתכן שבערב יום כיפור 3 אנשים בכפר קיבלו קנס על הפרת בידוד?? איך הם הרשו לעצמם?? לשאול שאלות לא יעזור. צריך מעשים. כל אחד ואחד בכפר צריך לזכור שחינוך הילדים תלוי בו אם רוצים לפתוח מוסדות בלי חשש צריך להיות ירוקים כדי להפוך את הכפר לירוק אומר שעכשיו שבועיים צריך להיזהר ביתר שאת. אולי שעסקני הכפר יקחו אחריות ואפילו יביאו לכפר משטרה שתאכוף את הכללים. אם אנשים לא לוקחים אחריות על הכלל אולי הקנס ירתיע אותם. זה ישתלם כי תוך שבועיים נהפוך ליישוב ירוק
קנס?
א' חשוון
לא תמיד הקנס -ירתע ממשהו שקיבל קנס כי המסכה היתה על הסנטר ולא על הפה והאף עדיין לפעמים יוצא מביתו ללא מסכה...
2.
היו על 135
א' חשוון
ירדו ל71 ואז ירדו ל49 זה ירידה עקבית
3.
לא מדויק
א' חשוון
כפר חב"ד במקום ה7 עם 70 לעשר אלף נפש...
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.