שלמה מן | יום י"ג סיון ה׳תש״פ 05.06.2020

הישיבה המרכזית בכפר חב"ד תפתח במתכונת קפסולות

בימים הקרובים תפתח מחדש ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בכפר חב"ד במתכונת הקפסולות • מכתב ייעודי שוגר היום אל התלמידים • "על השוהים בקפסולות להתחייב לשהות בה 45 יום רצוף ללא יציאה כלל, לשמור על סדרי הישיבה כפי שיקבעו לחברי הקפסולה, ולהפקיד שיק ע"ס 2000 ₪ עירבון על עמידה בתנאים"
הישיבה המרכזית בכפר חב
ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בכפר חב"ד. צילום ארכיון: הרצל קוסאשוילי

הנהלת ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בכפר חב"ד, שיגרה היום (שישי) מכתב לתלמידי הישיבה, בו הודיעה על חזרת הלימודים בישיבה, במתכונת קפסולות החל מהשבוע הקרוב.

"לאחר מאמצים מרובים זכינו ויפתח במבנה הישיבה מתווה קפסולות לפי הוראות משרד הבריאות. ובע"ה תלמידי התמימים שבקפסולות יוכלו ללמוד במסגרת ישיבה מלאה
עם כל המשמעות שבכך", כתבה ההנהלה.

"כרגע לפי התכנית יפתחו שתי קפסולות שלאחר שבועיים יתאחדו לקפסולה אחת ובע"ה יתוספו עוד קפסולות בהמשך. משך הזמן של הקפסולות הוא כ 45 ימים שבהם על הנמצאים להישאר בקפסולה בלבד.

"אנו מבקשים שכל מי שיודע אליבא דנפשיה שהוא שייך לעניין שירשם באימייל חוזר על ידי ההורים. תנאי הקפסולה מפורטים נשלחו עם מכתב זה".

על תאריך הפתיחה פירטה ההנהלה: "אנו עושים כל מאמץ על מנת שנוכל לקבל את התלמידים שיאושרו לקפסולות כבר ביום שלישי הבעל"ט כך שטוב להזדרז ולהירשם בהקדם. כמובן שכל השיעורים במערכת הטלפונית ממשיכים להתקיים וביתר שאת. וכן עדיין יתקיימו סדרים בזאל הישיבה לתלמידים הלנים בביתם".

במכתב נוסף, הבהיר משגיח הישיבה הרב חיים דוד וילהלם את התנאים הנדרשים בכדי להפעיל את הישיבה במתכונת הקפסולות.

"כדי שיצליח מתווה הקפסולות בישיבה אנו צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים ובתנאים מיוחדים מצד משרד הבריאות. בעזרת ה' כהנהלה נעשה את כל שביכולתנו שלבחורים השוהים בקפסולה יהיה את כל המצטרך ובשפע בגשמיות וברוחניות", כתב הרב וילהלם.

"עם השוהים בקפסולה יהיו בחורים מבוגרים שישמשו כמשפיעים ויהיו אחראים על הלימוד כנציגי ההנהלה וכן ימסרו שיעורים והתוועדויות על ידי רבני הישיבה בכפוף לנהלים של משרד הבריאות".

התנאים הנדרשים הינם:

1. להקפיד על כל כללי משרד הבריאות הנוגעים לקפסולה ולהישמע להוראות האחראים על הקפסולה הנמצאים בפנים וכן לאחראי הקורונה בישיבה.

2. לשהות בקפסולה 45 יום רצוף ללא יציאה כלל. כמובן ובמידה שיש צורך חשוב לעזוב יהיה אפשרי לעשות זאת אך ורק בתיאום עם המשגיח הכללי.

3. לשמור על סדרי הישיבה איך שיקבעו לחברי הקפסולה.

4. להביא שיק ע"ס 2000 ₪ עירבון על עמידה בסעיפים 1 ו 2

צפו במכתבים.

הוסף תגובה
4 תגובות
1.
וְאַתֶּם לֹא תֵצְאוּ אִישׁ מִפֶּתַח בֵּי...
ט"ו סיון ה׳תש״פ
כל עוד לא יגדרו את שטח הישיבה, הקפסולה תהיה גדולה וחזקה בענין ופרצת
2.
יש פרטים?
ט"ו סיון ה׳תש״פ
איפה בדיוק יעשו את הקפסולה (אם הזאל והכתות נשארים פתוחים)? מה יהיו התנאים הגשמיים? מי יהיו הבחורים (מהקבוצה?) שישגיחו? על אלו שיעורים מדובר? יהי' מקום שהבחורים יוכלו להסתובב או שינעלו אותם בפנימיה והם ילמדו בחדרים (בחדר אוכל?)? יהיו פתרונות לבחורים שרוצים לאכול משהו חוץ מה'אוכל' שמוגש בישיבה?
3.
רעיון יפה אבל לא טוב
ט"ו סיון ה׳תש״פ
לא הגיוני בכלל שבחורים לא יצאו חודש מהמבנה של הפנימיה מה אם מקוה למשל זה פשוט לא הגיוני
בלי מקווה. ברוב המקומות בכל מקרה אין מקו...
ט"ו סיון ה׳תש״פ
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.