מערכת COL | יום ב' אייר ה׳תש״פ 26.04.2020

קריאה היסטורית של הרב בערל לאזאר: אחדות, כאן ועכשיו

במהלך התוועדות עם חבריו השלוחים של הרב בני וולף ע"ה, שנפטר בשבת קודש בדמי ימיו, זעק רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר: קורונה זאת לא הבעיה, היא התוצאה. שנאת חינם זאת הסיבה! יש לנו בעיה שהיא השורש לכל הצרות. שיש שני 'כינוס השלוחים', שיש מחנה אחד ומחנה שני. יש לנו 24 שעות לתקן את המצב"
קריאה היסטורית של הרב בערל לאזאר: אחדות, כאן ועכשיו
הגר"ב לאזאר (צילום לוי נאזרוב)

אמש במוצ"ש נערכה התוועדות שלוחים ברוסיה, עם חבריו של השליח הרב בנימין וולף ע"ה. השליח הצעיר נפטר במהלך השבת והוא בדמי ימיו בן 43, ובשיא פעלתנותו בעירו, הנובר.

רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, נשא דברים לזכרו, סיפר על הכרות אישית עם השליח שפעל גדולות ונצורות, והכל בענווה גדולה, ובהתקשרות גדולה לרבי נשיא דורנו, המשלח.

הרב לאזאר נשא דברים חריפים ביותר וחסרי תקדים על המצב, וכן הצעות לפעולה מיידית. הנה עיקרי הדברים:

"הכי גרוע שילדים שלו (של הרבי) רבים. אין גרוע מזה, מובן וגם פשוט. אתה שואל אותי למה 770 סגור? זה אותו הדבר כמו בבית המקדש. הקב"ה לא יכול להכנס לבית שלו כי יש שנאת חינם! זאת הסיבה. הרבי לא יכול להכנס, לא בגלל שיש קורונה. בית המקדש חרב לא בגלל שהרומאים החריבו אותו. אין בית המקדש? אפשר לבנות אותו מחדש. שנאת חינם זאת הסיבה!

יש לנו בעיה שהיא השורש לכל הצרות. שיש שני 'כינוס השלוחים', שיש מחנה אחד ומחנה שני.

אני רוצה לדבר על הטוב ופחות על הרע. כמו בכל מקום בעולם, פה במוסקבה יש קהילה, יש משיחיסטים ויש לא משיחיסטים, כמו בכל מקום בעולם.  אוהבים אחד את השני, מסתדרים.

למה? כי אנחנו לא 'מתחת לרדאר'. אף אחד לא יגיד לי לבית כנסת הזה אפשר להיכנס ולבית כנסת השני לא. מסתדרים.

אני לא אומר שזה קל, אני מבין שיש קשיים, אני מבין שיש "משרומס",  אבל אם נרצה להסתדר, אנחנו נסתדר. אני מוכן בעצמי לנסוע לכל שליח בעולם, 'לשבור את הראש' ולעשות כל מה שאני יכול. אני מוכן לעשות הכל. בכנות, אני לא יודע מה בדיוק צריך לעשות כדי שזה יקרה.

זאת לא הבעיה, זאת התוצאה.

זה קרה כי אומרים לנו: אתם לא יכולים להיות ביחד? בא נראה איך תסתדרו כשלא תוכלו להיות ביחד.

לא מוכנים להתנשק עם חסיד אחר? הוא אח שלך, בן של הרבי כמוך. הוא שליח. בואו נצא מהגלות הזו.

איך לעשות את זה? אני יודע שאם לא נתקן את זה ב-24 שעות הקרובות, זה אומר שלא איכפת לנו מהשיחה של הרבי בכ"ח ניסן, 'עשו כל אשר ביכולתכם', וח"ו הכל שטויות והבלים.

היום צריך לשבור את כל המחיצות. כל אחד צריך להתקשר לחברו ולהסתדר! איך? אני לא יודע. אין לנו ברירה.

עוד קורבן, ועוד קורבן. פה נפטר הרב שווי ע"ה, ופה הרב בני (וולף), תוך יום אחד. זה מספיק!

המזכיר הרב לייבל גרונר זה מספיק, מוט'ל חן זה מספיק. לא צריך את כל הרשימה! איום ונורא, משפחות אנ"ש צועקים!

המשפחות עצמן צועקות ומתחננות: תעשו משהו!

אף אחד לא יודע מה יהיה עם השליחות, חייבים לעשות משהו.

יש לנו 24 שעות גורליות, אם אנחנו נרים את הכפפה ונגיד עד כאן! הרבי יעזור, אין ספק.

השטן רוקד ורוצה שנמשיך ככה, כמו שהיה עד היום.

יש דרך אחת, שאנחנו נתאחד!

אהה, יש בעיות? נשב. יהיו שלושה רבנים שמקובלים, והם ידונו. לא יודע לומר איך בדיוק צריכה להיות הדרך, ואיך זה צריך להיות.

אז מה? נחלק את חב"ד לתמיד?

אם אנחנו נעשה את זה, ברגעים אלו בני (וולף) ירקוד משמחה! אם אתם שואלים אותי מי זה בני, אז זה בדיוק בני.

לחיים.

להאזנה לדברי הגר"ב לאזאר:

 

הוסף תגובה
24 תגובות
1.
כל מילה! יישר כח
ב' אייר ה׳תש״פ
בריאות לכל עם ישראל ולאנ"ש בתוכם!
2.
צודק בכל מילה
ב' אייר ה׳תש״פ
אני נוהג כמוהו כבר שנים רבות. אוהב כל אחד מהרב זמרוני ועד הרב ירוסלבסקי והרב הבלין אני מכיל את כל אחד ככה צריך להיות חסיד. אוי לנו אם נעשה הכללות.
3.
ב"ה
ב' אייר ה׳תש״פ
יישמר כוח גדול לרב, קריאות וזעקות מעין אלו היו תמיד! המעשה צריך להיעשות! הבעיה שיש חסידים מ2 המחנות (ה' ישמור לאן הגנו מחנות??!!) שאינם מעוניינים ר"ל ברצונו של הרבי וד"ל
ב"ה
ב' אייר ה׳תש״פ
זה בדיוק הבעיה, כל אחד חושב שהבעיה היא אצל אחרים שיש כאלה שלא רוצים אחדות, אבל אני ודאי אוהב את כולם וכו', זה הבעי', במקום להסתכל על האחרים צריך להסתכל על עצמך ובאם אתה תפעל בזה ואתה תראה דוגמא חי' בענין הרי ודאי שזה יעורר ג"כ אצל האחרים הרצון לאחדות, ע"כ לא צריך להאשים את האחרים צריך להאשים את עצמך שאתה אשם בכל מה שקורה ושזה תלוי בידים שלך - כך צריך להיות הסתכלות של חסיד
4.
צודק מאוד! כל מילה בסלע!
ב' אייר ה׳תש״פ
5.
צודק ביותר
ב' אייר ה׳תש״פ
6.
תכל׳ס
ב' אייר ה׳תש״פ
יש התוועדות הערב כמו שהרב לזר היציע?
7.
אמת. דנה תקופה על פילוג זה עם חברה.
ב' אייר ה׳תש״פ
כבוד הרב, מה אני, תלמידה בסמינר צריכה לעשות לשם כך? מה יש לי בידיים, שאיתו אני יכולה לפעול? הרבי גאה. תודה.
״עשו כל אשר ביכולתכם״
ב' אייר ה׳תש״פ
הרבי לא דורש מאיתנו את מה שלא ביכולת שלנו, אנחנו צריכים להוסיף באהבת ישראל, כפשוטו. יש מישהי שאת פחות בקשר איתה? תתקשרי אליה תעשו חברותא בתניא בענייני גאולה ומשיח או בכל דבר אחר. יכולה ללמוד עם שלוש? עשר? כמה שיותר יותר טוב, והרבי בשיחה של כ״ח ניסן אומר שלעשר יש כוח מיוחד. במיוחד היום, תפארת שבתפארת. אנחנו חב״ד, והמהות של חב״ד זה להבין שכל אחד הוא חלק אלוקה ממעל ממש, להסתכל ולהדגיש את הטוב שקיים בכל אחד, הזווי שבתוך חב״ד לא מצליחים לעשות את זה. אז זה קודם כל בעצמנו לנסות לראות את הטוב בכל אחד במשפחה שלנו ואז בסביבה הרחוקה יותר.
מבינה אותך
ב' אייר ה׳תש״פ
גם אני חשבתי רבות מה בידי לעשות ולהוסיף עקב המצב. אני לקחתי על עצמי למשך שבוע (ואחר שבוע להחליט שוב) להרים טלפון לשתי תלמידות מבני כיתתי שלא התקבלו כ״כ בחברה בסמינר, לשאול בשלומם וליצור ידידות. נורא התלהבו מהשיחה ואני מאמינה שהחלטות מעין אלו הם צעד בדרך הנכונה. גם החלטתי למשך שבוע להמנע מדיבור שאינו מחמיא - על עוד יהודים (מגזר, תנועה, חברות). הצליחי!
8.
הגיע הזמן לאחדות
ב' אייר ה׳תש״פ
כמה דם צריך להישפך ??,? הרבנים משתי המחנות צרכים לשבת ולהגיע לאחדות
9.
דיבורים זה חשוב מאוד
ב' אייר ה׳תש״פ
אבל צריך מעשים צריך שיתישבו משני הצדדים ויחתמו על הסכם שיסדיר את האפשרות לפעול מתוך שיתוף פעולה מסוים שכל אחד יכול לפעול מתוך האמונה והדעה שלו עם כבוד בסיסי לדעה של השני מתוך גבולות גזרה משותפים לכולם וכבוד הדדי מתוך אהבת ישראל זה אפשרי תראו את הצדדים בתוך הפוליטיקא הישראלית שהצליחו להתאחד כל שכן אצלנו שיש מכנה משותף מאוד רחב
10.
אמת
ב' אייר ה׳תש״פ
כל אחד יקבל על עצמו מאכשיו לאהוב כל יהודי במחשבה בדבור ובמעשה
11.
הרב לאזר
ב' אייר ה׳תש״פ
לכל הנערים והנערות ששואלות מה הם יכולים לעזור זה לדבר עם ההורים שלהם שאנחנו מישפחה אחת ולא רוצים פילוג , אנחנו רוצים שההורים לא ישתמשו במושגים הם או אנחנו, הילדים היום צרכים ללמד את ההורים איך יכולים לחיות כמישפחה אחת , ההורים חייבים לישמוע את זה מהנוער
12.
וגר זאב עם כבש
ב' אייר ה׳תש״פ
רק לעתיד לבוא יקרה. חשוב לציין שהרבי אמר בשיחה שגם אם קשה לאהוב כל אחד, לפחות אל תצער את מי שאתה לא יכול לאהוב!!!
אין הקב"ה בא בטרוניא עם בריותיו
ג' אייר ה׳תש״פ
גם עכשיו נדרשת אהבת ישרא'ל
13.
אמת
ב' אייר ה׳תש״פ
מי שרוצה לראות בספרים מה שהוא מדבר, תסתכל בהרד"ק על הפסוקים הראשונים של ההפטורה של שבת ראש חודש, זה ברור מאוד.
14.
ואוו איזה יופי!
ב' אייר ה׳תש״פ
ממש התחברתי! יש נקודה אחת שנראה לי צריך להפנים אותה, ואולי היא כל הענין: *כן לאחדות! לא לאחידות* אין מה לעשות אין דעותיהם שוות (וככל הנראה זה ישאר כך) גם אם יקחו 3,5,7 רבנים שיחליטו זה לא ילך.. (הייתי מאד שמח שכן) *הפתרון היחיד:* (כמובן משיח! אבל עד אז) פשוט להפנים שיש חילוק דעות איך ומה לעשות, כולם הרי רוצים לעשות את מה שהרבי רוצה. כולם!.. אבל מה? יש חילוקי דעות.. כמו במשפחה שלנו לא כולם חושבים אותו דבר ואם כל זה מצליחים להסתדר. כך גם גם פה *לסיכום: לא חייבים להיות אחידים אבל כן מאוחדים. בהצלחה לכולנו!*
**
ג' אייר ה׳תש״פ
משל למלך הרוצה עיר ועושה שר לכבישים ושר לבתים ושר לפארקים וכו' עם הזמן התגלעו חילוקי דעות מה לבנות איפה וכו'. מה הם עשו? ישבו לילה אחד, התוועדו על הנקודה שכל המטרה היא שתהי' למלך עיר ולכן בסופו של דבר כל הישות יצאה, והצליחו להגיע למסקנה אמיתית.ולכן הפורברינגען זה הדבר היחיד שיכול לעזור!
15.
ב' אייר ה׳תש״פ
There is no need or is it appropriate to justify this virus. This is not our way and the Rebbe was always against it, ie. Holocaust.
16.
לא נכון ולא מדויק, לדאבון הלב
ב' אייר ה׳תש״פ
מזה כ-25 שנה שמנסים, ללא הצלחה, להביא לפתרון ה"בעי'". מתי נבין, שלא מדובר כאן בבעי' 'שלנו' - אלא ישנן קבוצות קיצוניות (בשני הצדדים) שאינן חפצות בשום הסדר שהוא!? חבל על כאב הלב שנשפך בנושא זה. אפשר לחתור לתיקון דברים דחופים יותר [כמו, למשל, חינוך הבנים והבנות כדבעי, ובדרך ממילא לא יגיעו לאחת מהקבוצות הקיצוניות הנ"ל].
17.
לך בכוחך זה והושע את ישראל
ג' אייר ה׳תש״פ
18.
חזק וברוך
ג' אייר ה׳תש״פ
19.
הלוואי והיה מעשי
ג' אייר ה׳תש״פ
כמה אנחנו אלופים בדיבורים, באמירות יפות של אהבת ישראל, תלמידי רבי עקיבא שלא נהגו כבוד וכל אחד הבין את דעת רבו אחרת. אין עלינו במילים!! במעשים ??? מי מהרבנים , מהשלוחים , מהחסידים התקשר היום ל" שונא " למתחרה .. ואמר לו בא נשב?? נמאס כבר מהדיבורים גבוהה גבוהה המעשה הוא העיקר!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.