צ. ווגל | יום כ"ח אדר ה׳תש״פ 24.03.2020

"אל תאשימו את קראון הייטס. עוצמתה היא חולשתה" • טור

"הערבות ההדדית היוצאת מכאן בהכרח גוררת חיכוך מתמיד בין אנשים. זו "השכונה ללא הרף". מכאן ועד להוציא לעז על ההתנהלות של האנשים, וחוסר האחריות, רחוקה הדרך מהמציאות"  •  תושבת השכונה בטור מזווית אחרת על הקורונה בשכונת קראון הייטס
קראון הייטס (Cאדיבות המצלם)

איך יכולים להצביע באצבע מאשימה על קהילה קדושה, קראון הייטס כאן ציוה ה' את הברכה, בכל הקשור לנגיף והתפשטתו במהירות הבזק?

כאן חיה קהילה תוססת ופתוחה לכל מאן דבעי בעת הצורך. קהילה חמה ומחבקת שהפעם עוצמתה היא חולשתה, ועד שהובהרו הענינים כבר רבים ר"ל נפגעו.

ב"ה במשך השנה אנחנו במגע בלתי פוסק עם זרים. לפני שהתאוששנו מתשרי, כבר כנס השלוחים, לפני שסיימנו, כבר חגי כסלו, ואח"כ פגישה, ואח"כ כנס השלוחות, ואח"כ Cteen's, ואח"כ Young professionals, ואח"כ חידון, ובין לבין שמחות, לחיים, שלום זכר,  בריתות, חתונות, ולהבדיל לוויות, וניחום אבלים ועוד ועוד. אירועי נשי חב"ד, התוועדויות דיומי פגרא, ועזרה וחסד אין סופיים, ביקור חולים, שפרה ופועה, והצלה.

הערבות ההדדית היוצאת מכאן בהכרח גוררת חיכוך מתמיד בין אנשים. זו "השכונה ללא הרף". מכאן ועד להוציא לעז על ההתנהלות של האנשים, וחוסר האחריות, רחוקה הדרך מהמציאות.

בשבוע שעבר נערכו כמה חתונות במתכונות שרק הראש היהודי היה יכול להמציא. צעירים יקרים מגיע לכם הצדעה על שיתוף הפעולה, ביום שמחתכם לה ציפיתם בכליון, והתגמשתם לאור הנסיבות. תושבי השכונה היקרים, אנשי המרפסות על שיתוף הפעולה בחתונות ולהבדיל בהלוויות. יום אחד התפללו בחניות ובמרפסות, ולמחרת ביטלו לאור צו הרבנים. כולם ספונים בבתים ומצייתים להוראות כי בנפשנו הדבר.

לאלה הממהרים לחרוץ את לשונם, ולהוציא לעז על שכונת המלך, אנא ניצרו את לשונכם, ובור ששתיתם ממנו מים אל תזרקו בו אבן. כי מכאן תצא בשורת הגאולה שעומדת כבר על המפתן והמזוזה, ומלכנו בראשנו לארצנו הקדושה עם ענני שמיא.

הוסף תגובה
1 תגובות
1.
נכוו
כ"ח אדר
צודקת מאוד. אין מה להאשים שכונה יקרה שדלתותיה פתוחות תמיד לכולנו בכל זמן, תאריך ושעה בכל השנה כולה. השם ישלח לכולם ברעה, בריאות וגאולה קרובה!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.