שניאור דייטש | יום כ"ז אדר ה׳תש״פ 23.03.2020

למרות הקורונה: כך מתנהלות הקהילות היהודיות ברוסיה

תגיות: בערל לאזאר
למרות מצב החירום השורר בשל משבר הקורונה, הפעילות היהודית ממשיכה לפעום בהנהגתו של השליח ורבה של רוסיה הגר"ב לאזאר: שיעורי תורה מקוונים, 'מבצע מצה' נמשך, מאות מנות מזון למרותקים בביתם או בבתי רפואה, ותלמידים שמרותקים לביתם ממשיכים ללמוד באמצעות בית הספר המקוון "אור מנחם"
למרות הקורונה: כך מתנהלות הקהילות היהודיות ברוסיה

כאשר מסביב יהום הסער, אף אחד לא יודע מה יילד יום והדברים אינם בהירים, נמצאות הקהילות היהודיות ברוסיה באי יחסי של שלווה וביטחון, תחת הכוונתו והנהגתו של רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר. מיד עם פרוץ המשבר העולמי של נגיף הקורונה, הוא ניצב בחזית, בהוראות מפורטות ועדכונים קבועים מדי יום, בהשיבו דבר ה' זו הלכה.

ככל שהמצב התקדם, נקט הרב הראשי צעדים משמעותיים, ודבריו מופצים מדי יום ביומו במגוון כלים, בכדי להגיע לכל יהודי, לחזקו באמונה ובטחון שהנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל, יחד עם הצעדים הגשמיים החזקים שחייבים לנקוט כמצוות התורה הקדושה, שציוותה לדורות "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

בנוסף לכך, מוסר הגר"ב לאזאר מסביב לשעון שיעורי תורה רבים, בעיקר לנוער וצעירים, עם שעות של שאלות ותשובות, לצמאים לדבר ה'. 
בתי הכנסת וכל מוסדות הקהילה נסגרו באמצע שבוע שעבר, ורק הפצת מצות לקראת חג הפסח הבעל"ט ודברים חיוניים ביותר - נמשכה כסדרה. 

במקביל, עלו פעולות העזרה וההצלה הקיימים במוסקבה, בכמה דרגות, והתרחבו למספר תחומי סיוע. ועל אף שמרכז החסד היהודי שערי צדק הגדול שבמרכז מוסקבה, סגר אף הוא את שעריו לבאים - נשלחים בידי מתנדבי המרכז מדי יום מאות מנות מזון למרותקים בביתם, ולאלו שיש חשש כי נדבקו בנגיף, או למי שנתקעו בשדות התעופה השונים במוסקבה. 

גם אל בית הרפואה הממשלתי החדש שנפתח לאור המצב, בו מאושפזים כמה יהודים – נשלחות מנות מזון מיוחדות, תשמישי קדושה, יחד עם שאר צרכים ומוצרים להם זקוקים המאושפזים, על-ידי ארגון "ביקור חולים - מוסקבה".

הנהלת הקהילה בראשות הרב מרדכי ויסברג, עוקבת כל העת אחר הזקוקים לכל עזרה שהיא, ומעדכנת את כלל הציבור בכל התפתחות ובכל הוראה וחוק ממשלתי ועומדת בקשר ישיר עם הנהלת בתי הרפואה והרופאים המומחים. 

תלמידי מוסדות החינוך שנסגרו, ממשיכים לקבל שיעורי חינוך באמצעות בית הספר המקוון "אור מנחם", באמצעו לומדים במשך השנה מאות תלמידי משפחות השלוחים בערי השדה, ובשעות הערב והלילה נערכים באמצעותו שיעורי תורה וחסידות ואף התוועדויות חסידיות בכל השפות ובכל הרמות.

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.