מערכת COL | יום כ"ו אדר ה׳תש״פ 22.03.2020

בי"ד רבני חב"ד: לסגור מקוואות הגברים. את התפילות - בחוץ

תגיות: קורונה
בעקבות ההחמרה במצב התפשטות נגיף הקורונה ובמיוחד בריכוזי אנ"ש, יוצא בי"ד רבני חב"ד בשורת הוראות והמרכזיות שבהן: תפילות בציבור רק במקום פתוח ולא בתוך מבנים סגורים ובתי כנסת, ולא ללכת למקוואות גברים
בי
חברי בית הדין (ברקע: המכתב)

בעקבות ההחמרה במצב התפשטות נגיף הקורונה ובמיוחד בריכוזי אנ"ש, יוצא בי"ד רבני חב"ד בשורת הוראות לאנ"ש, כאשר המרכזיות שבהן: תפילות בציבור רק במקום פתוח ולא בתוך מבנים סגורים ובתי כנסת, לא ללכת למקוואות גברים, וקריאת התורה "רק אם יש ארון ראוי ומכובד".

"מאחר שקשה לשמור על הכללים הנדרשים כעת, רצוי שלא לטבול לעת עתה, וניתן להחליף זאת במקלחת של ט' קבין (3 דקות) או לימוד ממסכת מקוואות שבסדר טהרות", כותבים חברי בית הדין.

"במענה לשאלות רבים, ולאחר התייעצות עם מספר רופאים מומחים, ולנוכח המצב השורר בעולם בכלל ובאה"ק בפרט, ובמיוחד לאור העובדה שהציבור מתקשה לעמוד בכל כללי הזהירות הנדרשים במקומות ציבוריים, הננו בזה להבהיר את דעתנו העדכנית במספר נושאים:

א. כאמור במכתבנו הקודם, יש לנהוג לפי הוראות המד"א בכל מקום ומקום, אשר מודע יותר למצב בעירו ומכיר היטב את בני קהילתו. להלן דעתנו באופן כללי.

ב. תפילה בציבור – יש לקיים את התפילות במניין מצומצם עם מרחק של 2 מטר בין כל אחד מהמתפללים במקום פתוח, כגון: בחצר בית הכנסת, בחצרות הבתים, או במרפסות וחלונות סמוכים, ובתנאי שהמתפללים רואים אחד את השני. כמו כן יש להשתמש בסידור אישי, ולהמנע באופן מוחלט ממגע בחפצים משותפים כדוגמת: שולחנות, כסאות, סידורי תפילה וכיו"ב, אלא אם כן החפצים עברו לפני זה חיטוי יסודי (באלכוהול (70%) או אקונומיקה).

ג. קריאת התורה – הקריאה בס"ת במקום זמני היא בתנאי שיש ארון ראוי ומכובד. אין לנשק את הס"ת. יש לגעת בס"ת רק עם כפפות. בעת הקריאה יעמדו הבעל קורא והעולה במרחק זה מזה. העולה לתורה ובעל הקורא ילבשו כפפות ומסכת פנים. הגבהת וגלילת הס"ת ייעשו ע"י אדם אחד עם כפפות והוא גם יחזיר את הס"ת לארון הקודש.

ד. מקוואות גברים – מאחר שקשה לשמור על הכללים הנדרשים כעת, רצוי שלא לטבול לעת עתה, וניתן להחליף זאת במקלחת של ט' קבין (3 דקות) או לימוד ממסכת מקוואות שבסדר טהרות. ה. יציאה מהבית - יש למעט את היציאה מהבתים אך ורק לדברים הכי הכרחיים וחיוניים.

את מכתבם חותמים הרבנים "בברכת 'והסירותי מחלה מקרבך'".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.