צבי סופר | יום כ"ג אדר ה׳תש״פ 19.03.2020

60 הבחורים שב'מלון הקורונה' ייבדקו. השליליים - ישוחררו

תגיות: קורונה
60 בחורים שחזרו הלילה מ-770, הועברו מיידית לבידוד ב'מלון דן' בירושלים, בעקבות חשש כבד של הוריהם • מאמצים של משרד הבריאות ופיקוד העורף לארגן להם בהקדם מנות אוכל מתאימות לחסידי חב"ד • בדיקות ייערכו במשך היום והנמצאים שליליים לנגיף - ישוחררו מיידית להמשך בידוד ביתי  
60 הבחורים שב'מלון הקורונה' ייבדקו. השליליים - ישוחררו
נציג פיקוד העורף עם נציג הבחורים, הבוקר בפתח מלון דן בירושלים

קבוצת 60 הבחורים שנחתו הלילה בנתב"ג לאחר שחזרו מ-770, הועברה לבידוד ב'מלון דן' בירושלים. הם הורדו מהמטוס לפני שאר הנוסעים והועברו לאוטובוסים שחיכו להם על מנת להוביל אותם לאיזור הבידוד.

הסיבה להחמרות הקיצוניות האלה הינה העובדה כי בקראון הייטס מקרי הקורנה עולים בהרבה על אחוז ההדבקה הממוצע במקומות אחרים. כמו כן היו פניות מודאגות של הורים אשר לא ידעו כיצד לנהוג בילדיהם במצב המורכב ועל כן פנוי לרשויות לקבלת עזרה ויעוץ.

ההורים קיבלו מידע רציף, אולם מקרב בחורים נשמעו טרוניות על כך שהם ללא סידור אוכל כשר מהדרין המתאים לחסידי חב"ד.

משרד הבריאות ופיקוד העורף עמלים להשיג את צרכי הבחורים, כולל מזון מתאים.
למרות המחסור החמור בארץ בבדיקות קורונה, יעשו לכולם כבר במשך היום בדיקת קורונה, מי שחיובי יישאר שם, מי ששלילי, יסע הביתה להמשך בידוד, כפי הוראות משרד הבריאות. וזאת כדי למנוע מהבחורים שהות בבידוד מחוץ לבית.

ל-COL נודע כי עוזרו של שר הבריאות מוטי בבצ'יק סייע רבות בעניין.

כך זה נראה הבוקר: נציג פיקוד העורף משוחח עם נציג הבחורים בפתח המלון:

 

הוסף תגובה
24 תגובות
1.
שערוריה
כ"ג אדר ה׳תש״פ
יושבים 60 בחורים חדרים נעולים, כל בחור בחדר לבד. בלי אוכל מהבוקר (נותנים להם רק רבנות), בלי החפצים והמזוודות שלהם!! מי ש'דאג' להסגר המוחלט והבומבסטי הזה לא יכול לדאוג באמת להם??? לא יכלו לעשות להם בדיקה ולשלוח לבידוד אמיתי בבית (יש כזה דבר, תשאלו 100.000 איש). והאבסורד ש150 בחורים שחזרו בימים ההקודמים מ770 נמצאים בבית ואפילו לא עשו להם בדיקה!! א. תמים. מלון דן פנורמה, ירושלים
כרגע
כ"ד אדר ה׳תש״פ
המצב של הבידוד בחדרים הוא רק עד תוצאות הבדיקות. בידוד היה צריך להיות ממילא. החולים יוכלו להתפלל, להתועד וללמוד יחד, הבריאים ישלחו. גם לגבי האוכל עמלים לסדר את זה. אין בידוד אמיתי בבית!! יעידו כל אותם חולים מאומתים שנדבקו מבן משפחה בבידוד. אלו שחזרו ללא בדיקה מסכנים את משפחתם ואת הציבור!!! כל אחד שמגיע למלון במקום לבית, למשפחה, לקהילה הוא הצלת נפשות. לא קל לכם עכשיו, המצב בעולם לא קל לאף אחד אבל זה יעבור
פשוט מאוד
כ"ד אדר ה׳תש״פ
כשיש חשש כבד מאוד להדבקה ננקטים אמצעי זהירות יותר רציניים. בקשר לכשרות - אתה צודק לחלוטין.
2.
שלילי לבידוד?
כ"ג אדר ה׳תש״פ
למה מי שימצא ללא ווירוס ישלח לבידוד? שישוחרר לגמרי
לא שמעת על ה-עד 14 יום לדגירת הנגיף??
כ"ד אדר ה׳תש״פ
אולי הוא נשא של הנגיף והתוצאות לא משקפות שיש אצלו את הנגיף. כבר קרו הרבה מקרים כאלה שהיו כאלה שבדקו ונמצאו שליליים ולבסוף כן נמצא להם הנגיף (למרות שנכנסו לבידוד מוחלט)
כנראה שיש סיבה
כ"ד אדר ה׳תש״פ
אולי לפעמים בשלב הראשון של ההדבקות הבדיקה לא מגלה את זה? שמעתי על מקרה שבבדיקה אחת הייתה תשובה שלילית ובבדיקה אחרת תשובה חיובית. בכל אופן, הרופאים כנראה מבינים דבר או שניים יותר מאיתנו.
3.
כל הכבוד לחברי ה'קבוצה' שנשארו!
כ"ג אדר ה׳תש״פ
הבחורים שחזרו הם "שגרירי קורונה" לכל קהילות חב"ד בארץ. אין בחור שמגיע משם שאינו נשא של הנגיף. רבים מהם לא נשלחו לשום מלונית והם מסכנים את הציבור. בפועל, הבחורים שנשארו בקראון הייטס, עוברים שם את הקורונה כשפעת קלה בזה אחר זה. אינם מסכנים אף אחד, בפרט עכשו, כשאין שום קירבה בין קהילת המבוגרים בשכונה לקהילת הבחורים. הנשארים שם פועלים באחריות מליאה בגיבוי ההנהלה הרוחנית של הישיבה ותוך קבלת עזרה מעסקנים בשכונה. בוודאי שיהיה להם טוב ורגוע יותר להיות יחד, בשכונת המלך.
4.
רק הצפתים נשארו ב-770
כ"ג אדר ה׳תש״פ
פשוט בושה, למה להישאר שם? למה לא לחזור לארץ? מה כבר עושים ב-770 כל היום? מיותר! אין מה לחפש שם!!
מה פתאום??
כ"ד אדר ה׳תש״פ
רק מי שאמא שלו לא שותפה לקבוצת ווטסאפ היסטרית! יש שם נציגים מכל הישיבות.
במיוחד שסגרו שם הכל
כ"ד אדר ה׳תש״פ
בושה לך שאתה מדבר ככה על תמימים של הרבי
כ"ה אדר ה׳תש״פ
5.
הרעיון היה רעיון מבורך, אבל פשוט חוצפה ש...
כ"ג אדר ה׳תש״פ
שההורים לא עודכנו. דבר נוסף, אי אפשר לכפות על חצי מטוס בידוד וחצי מטוס לא, זאת שערוריה שכל מאכער יכול לעשות ככל העולה על רוחו. בנוסף נשמח לדעתי מיהם הרבנים שביקשו זאת ממשרד הבריאות, או שזה אנשים אינטרסנטים שבוחשים תמיד באותה קדרה, מבלי שהתבקשו לעשות זאת.
אבל
כ"ד אדר ה׳תש״פ
הצילו הרבה נפשות!!! במבחן התוצאה כל בחור שלא חזר לבית עוזר למניעת התפשטות הנגיף
כל המטוס צריך בידוד
כ"ד אדר ה׳תש״פ
הם היו יחד כל הטיסה, למעלה מ10 שעות ובטוח נדבקו
6.
לא מבינים את המצב האמיתי
כ"ג אדר ה׳תש״פ
הבחורים כולם, ששהו ב770 נדבקו בוודאות, בשבוע הקודם שהנגיף הסתובב לא היתה שום מודעות לכללים בסיסיים פה ב770. (כידוע שלצעירים רבים הוירוס מגיע אפילו ללא תסמינים) כעת הם יצטרכו לחכות מינימום 4 שבועות עד שהוירוס יצא להם מהגוף ולבלות את פסח ללא שראו אפילו את ההורים שלהם, לא לדבר על ההידורים והאוכל וכו'. וכמובן הכאב ראש שגורמים למשרד הבריאות. מי שבפזיזותו יצר את הבהלה לחזור לארץ צריך לתת את הדין
7.
לא יאמן
כ"ג אדר ה׳תש״פ
איפה עכשיו אותם הורים שמיהרו ונחפזו להחזיר את ילדיהם וכעת הם נאלצים להיתקע בבידוד ללא שראו אותם אפילו ולדבר עם אנשים שאפילו לא מבינים את ההבדל בין הכשרויות. שלא לדבר על שחיטת ליובאוויטש. ככה נראית פזיזות שמגיעה מפחדנות
ההורים?
כ"ד אדר ה׳תש״פ
ההורים דאגו לבנים שעכשיו נמצאים תחת השגחה רפואית ובמקום בו הם לא מסכנים אף אחד! במידה והם לא חולים- הם יגיעו הביתה תוך שעות עד ימים. ובמידה וכן הם זקוקים לבידוד ולהשגחה רפואית! מי היה דואג להם בבידוד באמריקה? תכף יש שם סגר! איפה היו עושים את ליל הסדר? 1414 נסגר!! ומה אם מצבם ח"ו יחמיר? מערכת הבריאות האמרקאית לפני קריסה, בקראון ההיטס בלבד אחוזי הדבקה מעל 90%! מי היה מסתכל עליהם שם??
אפרת
כ"ה אדר ה׳תש״פ
1414 לא נסגר ,כמעט נסגר -בגלל לחץ של הורים היסטרים
8.
פשוט חוצפה
כ"ד אדר ה׳תש״פ
יש כאן איזה משהו מסריח הם כולם נעולים בחדרים בלי גישה לטלפונים כמו בני ארובה עלסתם אני שכרתי לבני דירה ועכשיו נועלים אותו באיזה חדר בדלל איזה בן אדם שהבן שלו אפילו לא בקבוצה אם עד מחר לא משחררים אותם אני פונה למשטרה
העיקר הבריאות
כ"ד אדר ה׳תש״פ
אני נמצא שם עכשיו ויש טלפונים,משתדלים לדאוג להכל!
9.
חשוב פעמיים
כ"ד אדר ה׳תש״פ
אם אינך מבין מה יש לעשות ב 770 - למה אתה נוסע לשם בכלל?
10.
למגיבים, פרופורציות.
כ"ד אדר ה׳תש״פ
עדיף שיהיה קצת קשה מאשר שיהודי מבוגר אחד יידבק ולכו תדעו מה יהיה איתו. גם אם לא כל ההחלטות שהתקבלו נכונות
11.
ברכנו אבינו כולנו כאחד!
כ"ד אדר ה׳תש״פ
אפשר להביע דעה לכאן או לכאן אבל לא צריך להשתלח
12.
בחור ב770
כ"ה אדר ה׳תש״פ
אני בחור הלומד ב770, המצב בשכונה הוא שהרבה מאוד נדבקו בקורונה, מתוכם הרבה מאוד בחורים. בניו יורק לא נותנים בדיקת קורונה לצעירים, רק למבוגרים שיש להם תסמינים. לכן הרבה בחורים לא יודעים שיש להם את בקורונה. אבל בשכונה אנשים לא לוקחים את זה כל כך ברצינות, ולא כל כך נזהרים. רפואה שלימה לכולם! פסח כשר ושמח מתוך מנוחת הנפש והגוף ובריאות ושמחה!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.