שלמה מן | יום י"ח אדר ה׳תש״פ 14.03.2020

גני ילדים ומקומות בילוי ייסגרו, לא להתקהל יותר מ-10 איש יחד

תגיות: קורונה
ראש הממשלה מסר הצהרה מיוחדת על המאבק בקורונה: מלחמה עם אויב בלתי נראה • "נמשיך להבטיח תפעול של שירותים חיוניים למשק. אין שום סיבה להתנפלות בסופרמרקטים" • "מי שלא חייב לעבוד או לנסוע - שלא ייצא" • משמעות תקנות החדשות: אין חתונות, אין ישיבות, אין אירועים
גני ילדים ומקומות בילוי ייסגרו, לא להתקהל יותר מ-10 איש יחד
צילום מסך מהצהרת ראש הממשלה הלילה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (מוצאי שבת) הצהרה במהלכה  הכריז על הצעדים החדשים בנוגע להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה.

לפי ההנחיות החדשות, מבקשים לא להתקהל יותר מ-10 אנשים במרחב אחד. המשמעות של ההנחיות החדשות: אין ישיבות ואין חתונות.

הודגש כי מקומות העבודה יפעלו תחת המגבלות, ותהיה עדיפות לעבודה מהבית. “מי שלא חייב לעבוד או לנסוע – שלא ייצא”.

נתניהו אמר בהצהרה: “אנחנו בקרב על הבריאות של הציבור ובקרב על החיים. באיטליה כבר יש מעל 1000 מתים. אנחנו עדיין בעיצומו של משבר בין-לאומי, הקרב הוא קודם כל על החיים ועל בריאות הציבור. המדיניות שלנו דינמית, ואנחנו צופים פני עתיד – אנחנו ממוקמים בין המדינות במצב הטוב ביותר בעולם”.

הוא ציין: “הנשיא טראמפ הכריז על מצב חירום, הבורסות נופלות. מדינות מאמצות בזו אחר זו את המדיניות שלנו.“אנחנו חייבים להתקדם עם התפתחות האירוע, ולכן כל יום או יומיים אנחנו מפרסמים הנחיות חדשות. אני מעריך שנוכל לנצח את הנגיף – אך הדבר מחייב את כולנו לאמץ שגרת חיים חדשה.

“אנחנו במלחמה עם אויב בלתי נראה. כדי לנצח אותו, זה תלוי בצעדים של כל אחד ואחד מכם. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לא להדביק ולא להידבק. מחר בממשלה נאשר אמצעים חדשים, שבמשך כל השנים נמנעתי להפעיל בציבור האזרחי”.

נכוונה היא לאמצעים המשמשים למעקב אחר מחבלים. “ביקשתי את אישור משרד המשפטים. זה לא פשוט, יש בזה פגיעה מסוימת בפרטיות, אבל זה כלי מאוד אפקטיבי. האמצעי הזה נוסה בטיוואן, כנראה בהצלחה יתרה. ישראל היא אחת המדינות הבודדות שיש לה את היכולת הזו ונשתמש בה לאיתור מהיר ואפקטיבי של הנגיף”.

ראש הממשלה הכריז כי אין שום סיבה להסתער על מזון בסופר, אין מחסור, כולל לפסח.

“נמשיך להבטיח תפעול של שירותים חיוניים למשק. אין שום סיבה להתנפלות בסופרמרקטים. המלאים מלאים. יש לנו מזון די והותר. אין שום סיבה להסתערות. שירותי הבנקאות ותחנות הדלק ימשיכו לעבוד כרגיל. כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק. אני מבין לליבם של המסעדנים ובעלי בתי הקפה. זה ייפסק ממחר. מה שקשור למסחר ולייצור בתנאים מגבילים”.

פרופ’ סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמרה: “האסטרטגיה הטובה ביותר שיש לנו למניעת ההתפרצות היא מניעת הדבקה נוספת. כשמסתכלים על מדינות אחרות רואים שכשהן היו במצב שלנו, מכאן הדרכים מתפלגות. יש מדינות שעלו לאלפי נדבקים, ויש מדינות שבהן העלייה מתונה יותר.

“אנחנו פועלים בשני מישורים. אנחנו רוצים לאתר ולבודד את האנשים שכבר חולים או שיש להם סיכוי לפתח את המחלה, למשל אם היו באיטליה שיש בה תחלואה ניכרת. ההנחייה השנייה היא שכל מי שמראה תסמינים שיישאר בבית”.

הערב דיווח משרד הבריאות כי מניין הנדבקים בנגיף בישראל עלה ל-193.

הוסף תגובה
5 תגובות
1.
למה לא מחייבים חבישת מסכות לכולם?
י"ט אדר
כל בן אדם יהיה חייב לצאת מביתו עם מסכה שמכסה את האף והפה. בנוסף, לא לגעת אחד בשני. זה לדעתי (טוב, אני לא מומחה גדול, אבל ממה שאני מבין, הסיכוי שאדם עם מסכה ידביק מישהו אחר, נמוך מאוד) הדבר היחיד שיאפשר המשך שגרה (יחסית), ויחד עם זאת,יבלום את הגברת קצב ההדבקה.
2.
מה עם תות"ל לוד?
י"ט אדר
3.
מה קורה בכפר?
י"ט אדר
יש בכפר חולי קורונה?
.......
י"ט אדר
אולי כן ואולי לא, אי אפשר לדעת
בכפר יש אחת
י"ט אדר
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.