מערכת COL | יום י"ג סיון ה׳תשס״ה 20.06.2005

בין רפואה-שלימה לפרובוקציה לשמה

"זה שראו שהכניסו אותו לקבר, זה לא מונע בעדו לצאת מהקבר ולהסתובב בכל מקום. אני מאמין שהרבי המלך המשיח נמצא פה, בתוכי. לא רואים אותו זה בעיה שלנו". את הדברים ההזויים אומר הרב גדליה אקסלרוד, דיין לשעבר בחיפה, למצלמות של ערוץ 2 בטלוויזיה הישראלית. בליל שבת שודרה הכתבה ב"יומן השבועי המרכזי" של הערוץ על הקשר הפורה בין אנשי הפלג המשיחי בחב"ד (משיחיסטים) לבין אנשי הימין הקיצוני מתנועת "כהנא חי" וכ"ך.בדברי הקדמה לדיווח, הכתב שלמה רז ניסה להעצים את חשיבות ה'חשיפה' העיתונאית וגילה בורות גמורה בקשר לנתונים הבסיסיים. "זה לא פלג שולי. זה פלג גדול שמונה אלפים רבים של חסידים", רז קובע ומוסיף לקינוח כי הפלג הזה "כולל רבנים חשובים מאוד": הרב אקסלרוד מחיפה, והרב שלום-בער וולפא מקריית-גת - שני אישים ללא תפקיד רישמי בתנועת חב"ד ושאינם נמנים על בית-דין רבני חב"ד בארה"ק, המוסד הרישמי הרבני-תורני של חב"ד בישראל. "הכתבה מגמתית ביותר, והובאו בה דברים תמוהים ומזעזעים המציירים את תנועת חב"ד כתנועה בלתי שפוייה", אומר ל-COL פעיל במאבק על שלימות הארץ שהביע צער על השחרת המאמצים על-ידי נתינת במה לטיפוסים קיצוניים והזויים. יש לציין כי שלמה רז נמנע מלהביא תגובה כלשהי מגורמי חב"ד הרשמיים. לצפייה בכתבה של ערוץ 2 - לחצו כאן לקריאת תמליל ההזוי של הכתבה - לחצו כאן
בין רפואה-שלימה לפרובוקציה לשמה
"הרב החשוב" גדליה אקסלרוד מחלק את הגיגיו
לכתבה זו התפרסמו 17 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
17 תגובות
1.
בזיון
י"ג סיון ה׳תשס״ה
לא כל מה שחושבים צריכים לאמר את זה בפרהסיה.
2.
לפעמים עולה מחשבה לתמוך בהתנתקות
י"ג סיון ה׳תשס״ה
מהמטורפים האלה.
זה פשוט מחריף והולך...
3.
האם אכן כך חושבים? שהרבי יצא מה..
י"ג סיון ה׳תשס״ה
ההיה בזיון גדול מזה לרבי?!
זהו עוד דרך של השטן לעכב המשיח, וודאי נגד רצונ.ו של הרבי
4.
ההתנגדות לארמון
י"ג סיון ה׳תשס״ה
את חטאי אני מזכיר היום . היה לי תמיד מחשבה מדוע הי''ר הוועד הקודם של כפ''ח מתנגד לבניית הארמון כפי התוכניות שרצו וכו' . מה הבעי' עם זה .ועכשיו שאני רואה איך שהתקשורת עושה מזה חגיגה עוד לפני שהתחילו .אני מבין כמה שהוא צדק.
5.
המחשת הכתוב
י"ג סיון ה׳תשס״ה
זה לעומת זה עשה האלקים.
אין לי אלא לקוות שמספר הצופים בליל שבת קטן, ומס' הצופים בערוץ 1 במוצ"ש גדול עליהם.
כפי שסרט 'השלוחים' ממש מכבד את חב"ד ונשיאה הנצחי, כך לעומת זה סרטון זה. ו"יתמו חטאים מן הארץ".
6.
בעיה תקשורתית
י"ג סיון ה׳תשס״ה
ב"ה
אני חושב שמה שהר' אקסלרוד רצה להגיד ואייך שזה יצא זה אי הבנה אחת גדולה .. לדעתי הוא התכוון ש"רוחו" של הרבי יכולה להיות בכל מקום למרות שהרבי נפטר והא יכול לצאת מהקבר או מאיפה שלא יהיה.. וקטני אמונה והבנה יכולים לחשוב שהוא התכוון לאייך שזה יצא מפיו .. זה מאוד מביך שזה יצא ככה .. ואנשים שלא משלנו יפרשו את זה כפשוטו שהוא יוצא ונכנס כמו בנאדם רגיל שזה בלתי ניתן להבנה והזי יצאנו (חב"ד) כמטורפים..
7.
כותב הכתבה ב-COL צריך לבקש סליחה
י"ג סיון ה׳תשס״ה
מהרב אקסלרוד ומציבור החסידים אבל קודם כל מלא אחר מרבנו בחיי שבפירושו על התורה, פרשת ויחי, כותב במפורש ובאריכות על מאמר חז"ל "יעקב אבינו לא מת" שיש מציאות כזאת אצל צדיקי הדורות שאחרי קבורתם ימשיכו לפעול בעולם ויתגלו למי שחפצים להתגלות אליו - נשמה בגוף ("הגוף השני הדק" בלשון רבנו בחיי, למיטב זכרוני) - ומאריך להסביר זאת.
אז עורך יקר מ-COL על מי אתה קורא "דברים הזויים ומטורפים"??? - לך תעשה תשובה ותחשוב למה ועל מה אתה מגיב ככה לדבריו של רב בישראל.

* יודגש כי אין בכל האמור לעיל כל קשר לעצם הענין אם זה חל על הרבי וכו'. רק להראות כי מדובר בדעה לגיטימית המבוססת במקורות, ולא ח"ו כפי שכתב העורך, ד' ירחם עליו.
8.
הרב אקסלרוד - מחכים לך בפוניבז'
י"ג סיון ה׳תשס״ה
מי קרה לך לליובאוויטש? יש - ב"ה - מספיק מלחמות גם בפוניבז' ממנה הגעת, ולשם שלחת את ילדיך ללמוד (עד שברחו...).
האמנם, כה חזקה עליך מצוותו של מורך ורבך האביעזרי להרוס מבפנים, עד שאתה מוכן לוותר על המחלוקות שם?
9.
כל הכבוד לרב גדליה
י"ג סיון ה׳תשס״ה
אז מי זה שפוי? אולי אהרונוב? ומי זה חב"ד רשמי? אולי מנדי ברוד? או שאולי בכל זאת רבני חב"ד כמו הרב אקסלרוד או הרב ולפה והרב דרוקמן אשר נלחמים מלחמות של הרבי מה"מ מלחמת שלימות הארץ?!
ככה זה כשלא עושים לא יכולים לסבול שאחרים עושים ומתחילים להפריע
10.
מה הבעיה
י"ג סיון ה׳תשס״ה
אני לא רואה שום בעיה החברה האלה מטורפים וטוב שהם כאלה כי העולם מטורף והכל מטורף אז מה הבעיה צריך לככת עד הסוף להיות גיבורים ולא פחדנים והסיכוי להצליח יותר גדול כי מדובר בטירוף
של ציונים וצריך לגמור זאת אחת ולתמיד יהודים לא פראירים לא פראירים לא פראירם די לצביעות
די לפוליטיקה כולנו מסכימים שהרבי נגד החזרת שטחים אז בואו נהייה חיילים טובים של הרבי וננצח את המלחמה הזאת ואז לעולם לא ידברו על החזרת שטחים כי ידעו שחב"ד מטורפת על העניין והולכת עד הסוף בחוץ נמצאים המון צעירים שמחכים לחב"ד שיצאו לרחובות מדוע לביבי היה אפשר לצאת ולמען רצונו של הרבי
11.
דווקא הכתבה נכונה!
י"ג סיון ה׳תשס״ה
בכל מה שקשור לשלימות הארץ!
12.
Rabbi Yehuda HaNassi
י"ג סיון ה׳תשס״ה
היה יוצא מהקבר כל ערב שבת ומוציא ידי חובה רבים. כך כתוב בגמרא. האם הדברים שכתובים שם נראים לך הזויים? בטוח במיליון אחוז שלרב אקסלרוד יש על מה לסמוך באומרו את הדברים. להוציא לשון הרע בכתבה מגמתית הרבה יותר קל מאשר לבדוק את הדברים לעומק. ואם אתה גבר תבדוק ןתלמד שיחות של הרבי לפני שאתה משמיץ רב בישראל.
13.
לאן נוליך את החרפה
י"ג סיון ה׳תשס״ה
מאיפה הצליחו לאסוף את חבורת התמהונים הזאת. כל אחד יותר מעופף מהשני.
הזוהי חב"ד? איפה החכמה איפה הבינה ואיפה הדעת?
15.
הכינוסים בכפ''ח
י"ג סיון ה׳תשס״ה
רוב המרואיינים הצלטמו בכינוסים בכפ''ח .ועכשיו השאלה איפה הממונים על הכפר שנותנים להם לעשות את כינוסיהם ההזוים בכפ''ח בתוך פלטרין של מלך?????
16.
בושה וחרפה
י"ג סיון ה׳תשס״ה
פשוט לראות את זה ולא להאמין שהסבות שלנו מסרו את נפשם בשביל בעלי תשובה אנשים תמהוניים שלא היה ידוע במחנינו עד אתה פשוט בושה וחרפה הרבי מתהפך בקברו
17.
שטחים
י"ג סיון ה׳תשס״ה
כולם גיבורים, הרבי אמר. לחיות בשטחים אף אחד לא מוכן.
22.
מנחם וולפא תראה את המטורפים שגידלת
י"ד סיון ה׳תשס״ה
אלעזר פרץ וזיס שניהם ממשוגעי נתניה
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.