שלמה מן | יום ב' טבת ה׳תש״פ 30.12.2019

פורעים השחיתו המזוזה בקבר שמואל הנביא - וזרקו לזבל

 עקבות שריפה נתגלו על משקוף מבואת הכניסה למבנה - ועל שאריות המזוזה שהושחתה • השוטרים איתרו את שאריות המזוזה השרופה בפח זבל סמוך • המשטרה איתרה מספר חשודים, תושבי האזור • היום נקבעה מזוזה חדשה 
פורעים השחיתו המזוזה בקבר שמואל הנביא - וזרקו לזבל

מעשה חמור התגלה בבוקר יום ראשון על ידי מנהל אתר קבר שמואל הנביא, כאשר עקבות שריפה נתגלו על משקוף מבואת הכניסה למבנה - ועל שאריות המזוזה שהושחתה בונדליזם מחפיר.

מיד עם גילוי האירוע הוזעקו לזירה כוחות משטרה, אשר הגיעו בראשות מפקדי הגזרה.  השוטרים איתרו את שאריות המזוזה השרופה בפח זבל סמוך.

המזוזה תקבר על פי המסורת.

במקביל, אותרו על ידי המשטרה מספר חשודים, תושבי האזור.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ אומר בתגובה: "יש למצות את הדין עם אותם פורעים, אשר ביקשו להשחית את האתר הקדוש לעם היהודי. בימים אלה, בהם אנו מציינים את נצחונו של העם היהודי מול יוונים שביקשו לקעקע את עיקרי הדת וסמליו, עלינו לא לשקוט אל מול מעשי עוולה, פגיעה בתשמישי קדושה, אלימות והשחתה של פורעים ומסיתים כנגד העם היהודי והמקומות הקדושים לו".

היום - 'זאת חנוכה', נקבעה מזוזה חדשה במקום על ידי רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, במעמד מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים הרב יוסף שוינגר, וקמ"ט דתות שאול בטיש.

יצוין, כי אלפים פקדו את האתר הקדוש במהלך ימי החנוכה, ובמיוחד ביום זה 'זאת חנוכה' שבו התקיימה תפילה מיוחדת במקום קבורתו של שמואל הנביא.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.