מערכת COL | יום ז' סיון ה׳תשס״ה 14.06.2005

תעלומה בכפר-חב"ד: מי הצית ספרים בבית הכנסת?

תעלומה בכפר-חב"ד: מי האלמוני שהצית ספרי קודש בבית הכנסת 'המרכזי' בכפר-חב"ד? היום (שלישי) בשעות הצהריים גילו מספר עובדי מאפיית המצות הסמוכה לבית הכנסת 'המרכזי' עשן מיתמר מאולם בית הכנסת. כשהתקרבו למקום נדהמו לגלות כי אלמוני ריכז ספרי קודש, חומשים, סידורים, וספרי חסידות על אחד השולחנות במקום, והצית אותם בעזרת נרות, פראפין, וגפרורים שעמדו בקרבת מקום. משטרת ישראל, ומז"פ [המחלקה לזיהוי פלילי] הוזעקו למקום, צילמו את האירוע, ומנסים למצוא קצה חוט לגלות מיהו האלמוני שעשה את המעשה החמור.
תעלומה בכפר-חב
הוסף תגובה
17 תגובות
1.
אנחנו אשמים במצב!
ז' סיון ה׳תשס״ה
אנחנו, ורק אנחנו אשמים במצב. לא יתכן שיוצאים מהבית, נועלים את הדלת. בתי-הכנסת בכפר פרוצים. אין דין ואין דיין. בן-אדם נקלע לכפר בשעת לילה ורוצה לישון? יש בית כנסת... למה את בית-הכנסת של המרוקאים נועלים ברוב שעות היום ופותחים אותם רק לתפילה, ואילו שאר בתי הכנסת בכפר פרוצים לכל דורש? מה אנחנו מתפלאים? המזל הגדול שלארון הקודש ולספרי התורה לא קרה כלום. אך בקצב שהדברים נראים, ועם הפירצה הנוראה הזו בו בית כנסת פתוח לכל דכפין, חלילה גם דברים נוראיים יותר יקרו. הגיע הזמן לנעול, יש שעות תפילה ולאחר מכן המקום נעול! לראות את התמונות האלו זה פשוט מצמרר...!!! ........................................ COL בית הכנסת היה נעול. נכנסו דרך החלון.
2.
השם ישמור וירחם!
ז' סיון ה׳תשס״ה
אני מזועזע לראות את התמונות האלו שמזכירים לנו משטר אפיל ורצחני, בזמן גרמניה הנאצית ה"י. חייבים לאתר את המשחיתים בני הבליעל האלו שבוודאי אינם מבני עמנו, ולהעמיד אותם לדין, למען יראו ויראו. אסור לעבור לסדר היום, וחייבים שכל תושבי כפ"ח ידרשו ממשטרת ישראל למצוא את האשמים ולמצות איתם את הדין. עד מתי! עד מתי! עד מתי! ונזכה תיכף ומיד ממש, לראות בהתגלות כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו.
3.
כנס חירום
ז' סיון ה׳תשס״ה
חייבים לעשות כינוס חירום אי אפשר להמשיך מה קורה לאחרונה בכפר של רבינו זי''ע . תאונות דרכים ה''י ועכשיו הדבר הנורא הזה .
4.
ל-1
ז' סיון ה׳תשס״ה
התגובה שלך צודקת בחלקה, אכן חייבים לנעול את כל בתי הכנסת, וגם לסרג אותם. אך חייבים להשאיר לפחות בית-כנסת אחד (כמו בית מנחם לדוגמא) שישמש את המבקרים הרבים שמגיעים לכפר-חב"ד. גם בבית כנסת זה הספרים חייבים להיות נעולים בארונות, ויכולים להשאיר איזה ארון קטנצ'יק אחד לסידורים. והכי חשוב אסור לעבור לסדר היום ממעשה כזה, והוועד חייב לדרוש חקירה מיידית. צריך גם לדבר עם החבר'ה של המשמר האזרחי שיגבירו את הפטרולים שלהם באיזור בתי הכנסת. משיח נאו!
5.
כנס חירום?
ז' סיון ה׳תשס״ה
בשביל מה צריך כנס חירום? כדי לנקות את המצפון שעשינו משהו? זה הרי הדבר הקל ביותר!!!!! יעשה כל אחד את חשבון נפשו ויראה במה הוא יכול להתחזק באהבת ישראל אז תבוא גאולה לעולם.
6.
משהו רע עובר על כפ"ח-חשבון נפש עכשיו
ז' סיון ה׳תשס״ה
הגיע העת לערוך חשבון נפש נוקב על כל האירועים האחרונים בכפר, כל אחד מאיתנו אשם במצב הרע שעובר על חב"ד בכלל ועל הכפר בפרט. רבני חב"ד ועסקניה צריכים להתעורר עכשיו בתקוה כי לא מאוחר מדי ולארגן מחדש את השורות ,בכל התחומים ,ישיבות ,ת"ת ,סמינרים,אגו"ח ,צא"ח,ועוד...
7.
לאדון מתגובה מס' 1
ז' סיון ה׳תשס״ה
בעל הבית של בית הכנסת בכפר חב"ד, והוא גם בעל הבית של כל כפר חב"ד, ציוה בשיחה מודפסת, שבית כנסת לא ינעל. ולפני שאתה מעיז לתת עצות , לך תלמד.
8.
במקום מגוריי אנו רואים הצלחה בשליחות
ז' סיון ה׳תשס״ה
דווקא בזכות זה ש24 שעות ביממה הבית כנסת פתוח ומגיעים לשבת ללמוד בו מכל החוגים וגם לתפילות ולשיעורי חסידות. הבית כנסת היחיד בעיר אולי אפילו היתה התייחסות של הרבי לעניין
9.
אני פשוט המום!
ז' סיון ה׳תשס״ה
זה הגיע כבר לשפל המדרגה...
10.
ממש עצוב : (
ז' סיון ה׳תשס״ה
כל המצב שנוצר בכפר לע"ל נובע בעיקר מהפריצות וחוסר הצניעות של הנשים והבנות שצריכות לשמור על עצמן ולא להחטיא את הרבים, מה קרה לכן נשים,בנות איך שאתן נראות אי אפשר להכיר כלל את זהותכן ה' ישמור. וגם התופעה של הבחורים המסתובבים בחוסר מעש ברחובות הכפר ומטילים פחד על תושבי הכפר,איפה האחראים בכפר שירימו את הכפפה של חינוך ילדי כפר הרבי בדרך המתקבלת כרצון הרבי ואולי זה יזרז את הגאולה האמיתית והשלימה תיכף ומיד ממששששששששש
11.
אחדות העסקנים
ז' סיון ה׳תשס״ה
הכפר לאחרונה עובר תקופה לא קלה. ברוך ה' יש הרבה עסקנים נפלאים חשוב שישבו כולם הצעירים עם הותיקים ויש הרבה מה לקבל מהותיקים .זה מאוד חשוב למען צביון הכפר.
12.
אחדות
ז' סיון ה׳תשס״ה
אני גר בצרפת הייתי בבית כנסת הזאת זה חבל מאד מה שקרה שם אני המום על מה שקרה אבל מה צריך מאוד למעט בדיבורים באמצע התפילה שנשמע רק בשורות טובות
13.
מסקנה !!!
ח' סיון ה׳תשס״ה
אני עברתי כאן על התגובות ומסקנה אחת יש לי. אתם חיים עדיין ב'דור בין הביניים'.
14.
גוואלד !!!!!!!
ח' סיון ה׳תשס״ה
האש -מחלוקת ... ר"ל בבית הכנסת ובספרי קודש -בלומדי תורה הקדושים והיקרים !! אנא השם הושיעה נא ובחסד וברחמים !
15.
הגיע הזמן לה-ז-ד-ע-ז-ע
ח' סיון ה׳תשס״ה
במקום לחפש את השורף או שזה בגלל שלא היה נעול או הלבוש הצנוע יתבונן איש איש אליביה דנפשי
16.
ל 13
ח' סיון ה׳תשס״ה
אתה צודק במלא מאת האחוזים! האנשים האלו חיים עשרים דורות אחורה! או שהם פשוט משחקים ומציגים נהדר!
20.
תגובה חריפה ל-10
ח' סיון ה׳תשס״ה
תפסיק לקטרג על עם ישראל. עד מתי! אנו רוצים משיח עכשיו!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.