הרב שניאור זלמן זקלס, נובוסיבירסק רוסיה | יום י"ז כסלו ה׳תש״פ 15.12.2019

ההבטחה המפתיעה של הרב לאזאר לניקול - בחתונת בתו

בעיצומו של החתונה, כאשר הרב לאזאר היה עסוק עם האורחים הרבים, שכללו את ה'סלתה ושמנה' של האליטה האוליגרכית המוסקבאית - ניגשתי אליו וסיפרתי שניקול ואמא שלה הגיעו במיוחד מנובוסיבירסק להשתתף בחתונה • וזה מה שקרה אחר כך • הרב שניאור זלמן זקלס, שליח הרבי בנובוסיבירסק שברוסיה, עם רשמים מהחתונה הגדולה בבירת מוסקבה
ההבטחה המפתיעה של הרב לאזאר לניקול - בחתונת בתו

על הבמה הענקית והמרשימה שהוקמה לכל רוחב האנגר הענק במרכז מוסקבה, שעוצב והפך להיות אולם חתונות מפואר, עומד הזמר בני פרידמן ושר את השיר הפופולארי ״חארושו חארושו״. מלווה אותו תזמורת של כעשרה נגנים וזמרים, שמקפצים ומנגנים, יחד עם אלפי האורחים שהגיעו להשתתף בחתונת בתו של הרב והשליח הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר.

על הבמה המפוארת רוקד הרב לאזאר עם החתן התמים ר׳ מנחם מענדל ווילענסקי, נכדו של השליח למרוקו, הרב יהודה לייב רסקין ז"ל. יחד איתם על הבמה, רוקדים המחותנים ובני המשפחה, ילדים מהחיידר של מוסקבה. השמחה מרקיעה שחקים ומלווה באפקטים של אורות לייזר מרשימים.

אי אפשר היה, שלא להתמוגג מה'קולע' של הרב לאזאר, בו הוא השתטח על הבמה ונמעך כובעו, ומיד המשיך בריקודים במלוא העוז.

מספיק היה להביט ביעף בנוף האנושי המגוון והרחב של אלפי האורחים שהגיעו לחתונה, מכל רחבי רוסיה, בהם שלוחים, בעלי תשובה, מקורבים וספונסרים, כדי להבין את גודל המהפכה שמתרחשת מול עינינו.

ניקול היא אחת מאלפי האורחים שהשתתפו בחתונה.

לפני כחודש, כאשר הרב לאזאר חזר מכינוס השלוחים, הוא פגש בטיסה בהשגחה פרטית את ההורים של ניקול - מיכאל ורחל טודר מנובוסיבירסק. הם ישבו שורה מאחוריו במחלקת העסקים. כאשר הרב הציע למיכאל להניח תפילין, הם סיפרו לו שלפני מספר שעות בהשגחה פרטית מופלאה, הם ביקרו יחד איתי לראשונה באוהל של הרבי, והדבר היחיד שהם ביקשו מהרבי - שבתם ניקול בת ה-20 תמצא חתן יהודי.

עוד בנושא: יצאה מה'אוהל' ודמעות בעיניה: "ביקשתי שבתי תינשא ליהודי"

בעיצומו של החתונה, כאשר הרב לאזאר היה עסוק עם האורחים הרבים, שכללו את ה'סלתה ושמנה' של האליטה האוליגרכית המוסקבאית - ניגשתי אליו והודעתי שניקול יחד עם אמא שלה, הגיעו במיוחד מנובוסיבירסק להשתתף בחתונה.

נדהמתי איך הרב לאזאר נדרך והתפנה מיד מכל עיסוקיו ואמר שהוא חייב לשוחח איתם.

הרב לאזאר יצא ללובי של האולם ואמר לניקול ולאמה, דברי הודאה ושבח על שהגיעו להשתתף בחתונה. ואז הוא פנה לניקול והסביר לה את החשיבות והיוקר של חתונה יהודית - והבטיח לסייע לה למצוא חתן יהודי.

התפעלתי מהסבלנות, המתינות והמסירות של הרב לאזאר, כאילו אין כעת אלפי אורחים שהגיעו לחתונת בתו.

ואז הוא הדהים אותנו, כשאמר לניקול את משפט המחץ: בעזרת ה', כשתעשי חופה יהודית, אני אבוא להשתתף בחתונה שלך, גם אם היא תתקיים בנובוסיבירסק.

ניקול ואמא שלה התרגשו עד דמעות, מהמחווה וההבטחה של הרב.

הבטתי בעיניו של הרב לאזאר כאשר שוחח עם ניקול. התחושה באוויר הייתה, שמבחינתו, כל ההשקעה האדירה של החתונה המפוארת של בתו הייתה שווה, רק בשביל לגרום ולוודא שיהודייה מנובוסיבירסק תתחתן עם יהודי. הרגשתי באותם רגעים, שבהבנתו של הרב לאזאר, כל מהותו ועניינו של י״ד כסלו הנו - להציל עוד נשמה יהודית מהתבוללות.

הוסף תגובה
6 תגובות
1.
הרב זקלס אתה לא גומר לרגש אותנו
י"ז כסלו
יכולת כתיבה ומסירות נפש .. אשריכם
2.
Wow
י"ח כסלו
כתיבה מדהימה, סיפור מרגש. והלוואי ובקרוב נוכל לבשר על חתונתה עם יהודי. אשריכם שלוחי אדוננו.
3.
מרגש ומתאים מאוד לאישיות של הרב לאזאר
י"ח כסלו
4.
מנדי זקלס
י"ח כסלו
מרגש מאוד אשריכם שלוחי הרבי
5.
מטורף!
י"ח כסלו
בה בשעה שכולנו עסוקים להגדיל את המשכורת, את המפלגה, את הכח ,את ההשפעה המוניטין ; קומץ בודד של אנשים עסוק יומם ולילה לגרום נחת לקב"ה ולגעת בעוד איזה נשמה אלמונית.... יאלללה,אין עליכם החבדניקים! מתי יגיעו מעשי למעשיכם....
6.
מדהים ביותר@! מזל טוב !!
כ' כסלו
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.