שלמה מן | יום ה' כסלו ה׳תש״פ 03.12.2019

סאגת ספריית אגו"ח: בוושינגטון ידונו היום בסנקציות על רוסיה

בית המשפט העליון בוושינגטון ידון היום על אודות הסנקציות הכלכליות שהוטלו על רוסיה בגין כך שאינה משיבה את ספרי רבותינו נשיאנו השייכים לאגודת חסידי חב"ד • מניינים לאמירת כל ספר התהלים יתקיימו הבוקר ב-770 ובאוהל הק' • השליח הרב שלמה קונין: "יש להוסיף בתורה, בתפילה, בצדקה ובאמירת תהילים ולבקש ולהתחנן מהקב"ה - שסוף סוף יוחזרו כל ספרי הקודש, כתבי היד והמאמרים ל-770" • אגודת חסידי חב"ד על צו המעצר שהוצא בשבוע שעבר כנגד מנהל הספריה הרב לוין: "ניסיון ציני להפחיד את חב"ד ערב הדיון, אנחנו לא מפחדים"
סאגת ספריית אגו
בקטן על רקע אולם המשפט וספריית אגו"ח: הספרן ר' שלום בער לוין והשליח הרב שלמה קונין

היום בשעה עשר בבוקר, שעון מקומי, יתקיים בבית המשפט העליון בוושינגטון, דיון על אודות הסנקציות הכלכליות שהוטלו על רוסיה בגין כך שאינה משיבה את ספרי רבותינו נשיאנו השייכים לאגודת חסידי חב"ד.

את העתירה הגישו מספר בנקים שנפגעו מהסנקציות.

לקראת הדיון, יתקיימו מחר בשעה שש בבוקר בבית חיינו 770 ובאוהל הק' מניינים לאמירת ספר התהלים, להצלחה בדיון. בין המשתתפים במניין תערך הגרלה של שטר של דולר שקיבל מהרבי השליח הראשי למדינת קליפורניה ומי שמתעסק ללא לאות בהשבת הספרים לספריית אגו"ח - הרב שלמה קונין.

אמש בשעות הערב אמש, שיגר הרב קונין באמצעות סרטון וידאו בקשה דחופה אל כלל אנ"ש חסידי חב"ד ברחבי תבל. צפו:


הרב קונין במסר לאנ"ש, ערב פתיחת הדיון


"אני מבקש שבימים אלה כל אחד מכם יוסיף בתורה, בתפילה, בצדקה ובאמירת תהילים. יבקש ויתחנן מהקב"ה - שסוף סוף יוחזרו כל ספרי הקודש, כתבי היד והמאמרים ל-770, בית רבינו שבבל", אמר הרב קונין בין היתר.

"ושיחד עם גאולת הספרים תהיה לנו אף - כפי שהבטיח הרבי - את הגאולה הכללית".

במכתב שהפיץ במקביל לכך, כותב הרב קונין בין היתר:

"כל אחד ואחד צריך לדעת בצורה הברורה ביותר, שרצון הרבי הוא שכל הספרים, כתבי היד והחפצים צריכים וחייבים להיות אך ורק בספריית בית רבינו שבבבל 770, ולא בשום מקום אחר בעולם, במוזיאון וכיוצא בזה".


מכתבו של הרב קונין


כזכור, בשבוע שעבר הוציאה רוסיה צו מעצר כנגד מנהל הספריה הרב שלום בער לוין, בגין אי החזרת שבעה ספרים מ'אוסף שניאורסון' השייכים לרבותינו נשיאנו. 

בשעתו, שבעת הספרים נמסרו בהשאלה על ידי רוסיה לסגן נשיא ארצות הברית אל גור כמחווה מיוחדת. סגן הנשיא העביר את הספרים ל’ספריית ליובאוויטש’ בברוקלין.

מנהלי הספרייה החב”דית סירבו להחזיר את שבעת הספרים לרוסיה, וניהלו תביעת ענק נגד רוסיה בבית המשפט העליון בוושינגטון - על יתר הספרים. רוסיה מצידה שכרה את אחד ממשרדי עורכי הדין הטובים בארה”ב והופיעה בבית המשפט.

אולם, כשרוסיה הבינה להיכן נוטה דעת השופטים, החליטה להודיע חד צדדית כי בית המשפט העליון בארה”ב אין הסמכות לפסוק בפרשה.

בית המשפט המשיך בדיוניו בהיעדרה של רוסיה ופסק כי האוסף כולו חייב לעבור באופן מיידי ל’ספריית ליובאווויטש’.

לפי פסק הדין, כל יום שלא יוחזרו הספרים תחוייב רוסיה בקנס של 50 אלף דולר.

מאז חלפו 8 שנים.

הערכה הינה כי העילה האמיתית לצו המעצר שהוצא נגד מנהל הספריה, היא המשפט שאמור להיפתח הבוקר בוושינגטון בנוגע לחילוט נכסי רוסיה לשם תשלום הקנס.

"ההכרזה של רוסיה הינה ניסיון ציני להפחיד את חב"ד ערב הדיון בית המשפט", כתבה אמש אגודת חסידי חב"ד במסמך שהועבר לבית המשפט. "אבל לא חב''ד ולא הרב לוין יפחדו מכך".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.