צבי סופר | יום ג' כסלו ה׳תש״פ 01.12.2019

לאחר היעדרות: רגעים של קורת רוח בבית הרב שמעון אליטוב

רגעים של שמחה וקורת רוח בבית חבר מועצת הרבנות הראשית ומזקני רבני חב״ד בארץ הקודש, הגאון רבי שמעון אליטוב, שלאחר תקופת היעדרות ממושכת בשל אירוע לבבי - חזר לביתו ושב לתפקידיו
לאחר היעדרות: רגעים של קורת רוח בבית הרב שמעון אליטוב

רגעים של שמחה וקורת רוח בבית חבר מועצת הרבנות הראשית, מזקני רבני חב״ד בארץ הקודש, הגאון רבי שמעון אליטוב.  

לאחר תקופת היעדרות ממושכת של שבעה חודשי החלמה, חזר הרב אליטוב לביתו ושב לכל תפקידיו.

בראש חודש אייר אשתקד, עבר הרב אליטוב אירוע לבבי ואושפז במצב קשה מאד במרכז הרפואי 'שערי צדק' בירושלים. לאחר שתלמידיו ושומעי לקחו, הרבו בתפילות ובקבלות טובות, יצא הרב אליטוב מבית הרפואה לאחר חודש ימים, ואושפז במרכז שיקומי למשך ששה חודשים.

השבוע חזר הרב אליטוב אל ביתו בירושלים וכינס מפגש מיוחד לדון בשאלה הלכתית מורכבת שהגיעה לשולחנו מאחת הקהילות היהודיות באירופה.

במפגש השתתפו הגאון רבי יצחק רלב״ג, חבר מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי  פנחס אלטהויז, חבר לשכת הרבנות בחולון, בנו הרה״ג הרב שאול משה אליטוב, ראש ישיבת אור אבנר בכפר סיטרין והרב שמואל ויספיש, יד ימינו של הרב אליטוב, ממשפיעי קהילת חב״ד בביתר עלית.

בנו, עורך משפחה ר׳ יוסי אליטוב, כתב השבוע במילים נרגשות על חזרתו של אביו לפעילות ציבורית: "אבא חזר לביתו, לאחר תקופה ממושכת של החלמה שבמהלכה זכה לשבור את כל הסטטיסטיקות הרפואיות, הודות לרוח חזקה וגבורה רוחנית שאפשרו לו להביט על כל המאורעות שעבר כאל אירועים שוליים, חסרי ערך, שאינם קשורים אליו. הדבר העיקרי שנצרב בליבנו משבעת החודשים שבהם ליווינו את אבא שליט"א במחלקות הרפואיות - חודשים שכללו ייסורים קשים ובלתי אנושיים - זוהי העובדה שאפילו פעם אחת לא שמענו מפיו טענה כלשהי, תנועת מרירות קטנה או חלילה כעס וטרוניה מזעריים.

"בכל פעם שהתגנבנו לחדרו, תמיד פניו האירו בשמחה עילאית ופיו מילל פסוקי שירה והודיה להשם. גם עתה, פניו קורנות באור עילאי, וכל מי שבא עמו במגע - נקשר אל הלב הגדול ואל מאור הפנים. לנצח לא נוכל לשכוח את הרגעים שבהם הגוף מתייסר אבל הנשמה עולצת; את המדדים צונחים מטה, מול הפנים הקורנות באור שלא מעלמא הדין.

"השבוע, כשראיתי את אבא שליט"א יושב שוב בראש השולחן בבית האהוב שבו הוא מתגורר בארבעים וארבע השנים האחרונות, וחוזר בפנינו, באותו ניגון ובאותה הטעמה מתוקה - את השאלה השנתית על יעקב והברכות ומיד לאחר מכן פורץ בבכי בְּסַפְּרוֹ על בני יעקב שהיו לבושים כעשיו אבל נשמתם האירה למרחוק - רווח לי בלב. ידעתי שאבא שב אלינו כבתחילה. עתה עלינו להודות ולהלל על כל החסדים שעשה עימנו רופא כל בשר.

"הלוואי שנוכל לקחת מהנהגה מוּארת ועילאית זו, שמץ של מידת ההודיה והכרת הטוב לבוראנו על נִסיו שבכל יום עימנו, על נפלאותיו וחסדיו שבכל עת, ערב ובוקר וצהריים". 

הוסף תגובה
1 תגובות
1.
ב"ה. בשורה טובה!
ה' כסלו
שמחה גדולה! איזה יופי!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.