מאיר כץ | יום ל' חשוון ה׳תש״פ 28.11.2019

מפתיע: היכן ביקר הרבי יממה לפני שיצא בראש חודש כסלו?

COL בגילוי נדיר: כולם יודעים כי בליל ראש-חודש כסלו תשל"ח יצא הרבי לראשונה מחדרו הק' לאחר מאורע הלב, אולם כבר יממה קודם לכן יצא הרבי מן החדר והלך לביקור בן כשעה ורבע • היכן נערך הביקור המעניין, ומה גרם לרבי קורת רוח ותענוג שניכרו היטב על פניו הק'?
מפתיע: היכן ביקר הרבי יממה לפני שיצא בראש חודש כסלו?
הרבי יוצא מ770 לביתו. המזכיר הרב קרינסקי פותח את דלת הרכב עבור הרבי (צילום: JEM)

בחודש חשוון תשל"ח בא אל קצו מאבק סוער שניהל המזכיר הרב יהודה קרינסקי, יחד עם הרב אברהם שם-טוב ובסיוע - לבהחל"ח - הרב אהרן חיטריק, להשבת כמות נכבדה של ספרים מספריית רבותינו נשיאינו שהולאמו בימי השואה ונמצאו בספריה הלאומית בוורשה שבפולין

ממשלת פולין לא ששה להשיב את הספרים, ורק מאמצים דיפלומטיים בחלונות הגבוהים נשאו פרות.

בימי חודש חשון תשל"ח הגיעו הספרים לספריית הרבי הסמוכה ל770. הרב קרינסקי הודיע לרבי כי האוסף הגיע, ושאל האם הרבי רוצה שהוא יביא כמה מכתבי-היד והספרים לחדרו הק'.

הרבי השיב בשלילה, ואמר כי כשיוכל – יילך בעצמו לספריה ויראה את הספרים.

ביום כ"ח בחשוון, יום אחד לפני שהרבי יצא מחדרו הק' לביתו, בליל ראש-חודש כסלו, הגיע הרבי לבניין הספריה, נכנס למשרדו של הרב קרינסקי, שהיה אז בבניין הספריה, התיישב על הכסא שבחדר, והרב קרינסקי והספרן הרב שלום לוין הגישו לרבי את הספרים - ספר אחר ספר.

הרבי עיין בכל ספר משך זמן, על חלק מהספרים העיר הערות שונות, וכעבור כשעה ורבע חזר לחדרו הק' ואמר שיגיע מעת לעת לראות עוד מהספרים.

"אין לי היכולת", אמר הרב קרינסקי בהזדמנות נדירה בה סיפר על הפרשה, "לתאר את התענוג הגדול שניכר היה על פניו הק' של הרבי בשעה ש'עבר' על הספרים, הרבי היה בשמחה גדולה. הנחת והארת הפנים – אינן ניתנות לתיאור".

כעבור תקופה, החלו הרבי והרבנית לדור בקביעות בספריה בשבתות.

הרב קרינסקי סיפר כי באותן שבתות עיין הרבי רבות בספרים אלו.

הוסף תגובה
3 תגובות
1.
המשך הסיפור
ל' חשוון
שמעתי בשם חסידים שהיו שם שבזמן שיצא לספרייה, בלווית הרופא הרבי הצביע על אחד השיחים ואמר לרופא משהו בבת שחוק. לאחמ״כ כשניגשו לרופא, לשאול מה היה, סיפר שהרבי אמר לו ״תראה כמה בחורים (או אנשים), מצליחים להתחבא מאחורי שיח אחד״... מפי הרה״ח יצחק אקסלרוד.
2.
מעניין מאד
א' כסלו
בימי בחרותי זכיתי לשמוע מהרה"ח ר' איצ'קע ראסקין מכפר חב"ד ריבוי פרטים מרתקים בקשר לסיפור הנ"ל. מכיוון שאינני זוכר אותם במדויק, טוב יעשו עורכי האתר אם יפנו אליו ישירות לשמוע הפרטים ממנו. בתודה מראש
3.
כעע
ב' כסלו
גילוי נדיר?
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.