הרב יוסף גערליצקי | יום כ"ט חשוון ה׳תש״פ 27.11.2019

החינוך הישראלי מוביל אותנו בעיניים פקוחות אל שואה שניה

"יש לחזור ולהזהיר ולהתריע בכל מקום, בלי לחשוש לא מפרקליטות המדינה ולא מחכמי ה'חלם': החינוך הישראלי והציבוריות הישראלית מובילה אותנו בעיניים פקוחות אל עבר שואה שנייה, שבה יאבד עם ישראל חלילה וחס מיליונים מבניו!" • הרב יוסף גערליצקי רב מרכז תל אביב ויו"ר 'דורות' במאמר נוקב על רקע עידוד ולגיטימיות ציבורית להתבוללות
החינוך הישראלי מוביל אותנו בעיניים פקוחות אל שואה שניה
הרב יוסף גערליצקי שליח הרבי לת"א-יפו. צילום: COL

 מזה מספר שנים שאנו בארגון "דורות", המתריע מפני הכיוון המסוכן(!) של מערכת החינוך הישראלית, מנהלים תכתובת ענפה עם אישי-ציבור והוגי דעות בארץ, הטוענים כלפינו שוב ושוב "עם כל הליקויים – מדינת ישראל היא הפתרון הטוב ביותר לסכנת ההתבוללות, הרוצה להיאבק בסכנה זו עליו לעודד את העלייה ארצה".

הויכוח התיאורטי על טענות אלו יכול להימשך זמן רב, אך נראה שאין בו כל צורך. המציאות מכה בפנינו, בעוצמה כה רבה, שגם הביטחון העצמי הישראלי המוכר והנפוח מתחיל להיסדק ולהישבר לרסיסים.

שוב ושוב מתפרסמים בעיתונות הישראל מאמרי הגות ודעה המהללים את נישואי התערובת ותוקפים את עצם הדיבור ה"פרימיטיבי" על ייחודו של עם ישראל; האקדמיה הישראלית מלאה בהרצאות של "פרופסורים" הזויים המכריזים שכל המושג "עם יהודי" הוא "המצאה מהמאה ה-12"; ורשויות החוק והמשפט מקצינות יותר ויותר את עמדותיהן עד שנראה שהאמונה והאמירה בברכת העליה לתורה ש"בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתנו" תהיה בקרוב עבירה על החוק.

הנה רק כמה דוגמאות מהימים האחרונים: כותרת של מאמר בהארץ שזכה לשיתופים רבים ברשת החברתית כ"נושא הבשורה" ממש, "ההתבוללות היא לא רק לגיטימית – היא מעוררת תקוה".

תאגיד השידור הציבורי הממומן על-ידי משלם המיסים מפרסם פרק נוסף בסדרה המשבחת את "גבורתם" של "הזוגות המעורבים שלא נכנעו לדעות קדומות"; כתב אישום שכתב פרקליט מדינת ישראל, שי ניצן, בו נקבע מפורשות ש"הבעת דעה בציבור שעל יהודים להתחתן רק עם יהודים היא גזענות"!

שמעתם?! תקשיבו שוב: אותם עקרונות שהחזיקו את עם ישראל כעם היחיד בעולם ששרד למעלה משלושת אלפים שנה, שעבורם יהודים היו מוכנים להיות מגורשים מבתיהם ומארצותיהם, עליהם מסרו את חייהם ואת חיי משפחתם, שבגללם היו מוכנות אימותינו וסבתותינו לסבול עינויים וייסורי מוות  - אינם אמונה קדושה, אינם תורת חיים מופלאה הנלמדת בהערצה בכל העולם; מדובר בסך-הכל בתורת גזע עלובה וזדונית, שעליה לעבור מן העולם...

ומי שמכריז זאת איננו יהודי מתבולל מחו"ל; אלו מיטב בוגרי החינוך הישראלי מבתי-הספר הנחשבים ביותר ועד האקדמיה, שאף הצטיינו בבגרות בתורה ובתושב"ע, מכירים היטב את ה"תרבות היהודית" ואף השתלמו במדעי היהדות במגדלי השן של האקדמיה הישראלית...

 

בימים אלו נערך כינוס השלוחים של חב"ד, המפעל הענק שהקים הרבי מלובביץ', המנהיג היהודי הדגול שראה נכוחה את מצבו של העם היהודי בדורנו על פני הגלובוס כולו. שלוחים אלו נאבקים יומם ולילה על כל נשמה יהודית בכל מקום בעולם, במאבק הירואי כנגד כל הסיכויים, הם עושים חיל בשליחותם ומצליחים, אך מול דבר אחד הם מתקשים להתמודד יותר מכל – מול הריכוז היהודי הגדול בעולם, בתוככי ארץ הקודש, המתכחש למורשתו ובז לה.

כפי שפרסמנו בעבר מנתונים רשמיים של מכוני מחקר – ישראליים המתגוררים בחו"ל, הם וילדיהם, נישאים לגויים באחוזים גבוהים הרבה יותר מכלל הציבור היהודי בחו"ל.

ייאמר ברורות: אין מקום בעולם שבו נרמסת ברגל גסה המשכיותה של מסורת ישראל כמו שהדבר נעשה במדינת ישראל! אם יש מקום שבו צריך יותר מכל לעשות 'טיפול שורש' להתחיל לשרש את מכת ההתבוללות העושה שמות בעם ישראל – הוא כאן בישראל!

גרוננו כבר ניחר מלצעוק, אך לא נפסיק מזעקה גדולה ומרה, זעקתו של ראובן בכור בני יעקב – "הלוא אמרתי אליכם אל תחטאו בילד ... וגם דמו הנה נדרש"!

המציאות הזו של טשטוש הייחודיות היהודית במקרה הטוב, ומחיקתה במקרה הרע, איננה מתחילה בכתבות ב"הארץ"; היא מתחילה בגן הילדים הישראלי, בבית-הספר הממלכתי  ובתיכונים. המערכת שכבר שבעים שנה פורמת עוד ועוד את הקשר של הילד היהודי לאבותיו, מעוותת את המושג הבריא והנכון של "גאוה יהודית", והופכת את תורת ישראל עבורו לעוד "פולקלור של תרבות עתיקה ומעניינת", כמו התרבות הטיבטית או הסינית.

יש לחזור ולהזהיר ולהתריע בכל מקום, בלי לחשוש לא מפרקליטות המדינה ולא מחכמי ה'חלם' של עיתון הארץ ואושיות "התרבות הישראלית" הנאורה: החינוך הישראלי והציבוריות הישראלית מובילה אותנו בעיניים פקוחות אל עבר שואה שניה, שבה יאבד עם ישראל חלילה וחס מיליונים מבניו!

כשם שיש לעשות הכל כדי להתמודד מול סכנת הגרעין האיראני, כך יש לעשות הכל, כדי לשנות את מערכת החינוך הישראלית מהיסוד, עד שכל ילד יהודי יוכל לשיר, בלי להתבייש וללא מורא, בגאוה ובטבעיות – "אתה בחרתנו מכל העמים ... וקידשתנו במצוותיך ושמך הגדול והקדוש עלינו קראת".

הוסף תגובה
4 תגובות
2.
חזק ואמץ! מילים כדורבנות.
כ"ט חשוון
3.
כל הכבוד
ל' חשוון
לא תגורו מפני איש! וסוף האמת לנצח!
4.
להוסיף באור
ל' חשוון
במיוחד בימים אפלים כאלו, שבהם חילול ה' נוראי נוצר על ידי חילול שבת המוני. תחבורה ציבורית בשבת ועוד. להוסיף באור.
5.
יישר כח
ל' חשוון
הרב גרליצקי אומר את הדברים כהוויתם יישר כח גדול וממנו ילמדו הרבנים להעלות את הנושא על סדר היום הציבורי ולא להרפות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.