הרב ירחמיאל גרליק | יום י"א תשרי ה׳תש״פ 10.10.2019

השליח בסיביר חווה אתגרים - ואז הוא שמע את הסיפור הבא

השליח בטיומן שבסיביר, הרב ירחמיאל גרליק, התמודד עד לא מכבר מול אתגרים שונים שניצבו לפתחו. אבל אז הוא שמע את הסיפור הבא מפי ידידו • "ממש חייתי את זה ובכל מקום שהייתי התוועדתי על זה", סיפר. "אני לא מעיז בדרך כלל לכתוב על כך ככה לרבי, אבל הפעם כתבתי שאני מושיט את שתי הידיים יחד ומבקש ברכה והצלחה למען הבית חב"ד" • אל תחמיצו
השליח בסיביר חווה אתגרים - ואז הוא שמע את הסיפור הבא
בקטן: כותב השורות, השליח בסיביר הרב ירחמיאל גרליק

שחרית של עוד יום שישי בבית הכנסת בנחל׳ה. כמה פשוט לכאורה אך כמה עונג למי שלא זוכה לחוות זאת כמעט. בנוסף להנאה שבתפילה יש את האחרי התפילה. את השיג ושיח שיש לך בזמן קיפול התפילין עם ההוא העומד בסמוך אליך. 

הפעם קבלתי כחברותא לקיפול התפילין את ידידי משכבר הימים ר׳ שמוליק שחר ועם מה שהוא הספיק לספר לי באותן דקות אני חי ומחיה אחרים כבר זמן רב. 

הוא סיפר לי שלאחרונה פרסמו תמונות חדשות של הרבי מחודש תשרי של שנת תנש״א והוא מצא שם כמה וכמה תמונות של אביו הרב אלימלך שיחי׳. דברים עליהם שמע רק בסיפורים והנה כעת יש לו תיעוד חי מהם.

הנה, הוא מראה לי, תראה את התמונות האלו מחלוקת הלעקח בערב יום כיפור ובערב הושענא רבה. כך היה תמיד! בכל פעם שאבי עבר בחלוקת הלעקח הרבי היה נותן לו מלא חפניים עוד ועוד חתיכות מעוגת הלעקח.

"התפלאתי מאוד", הוסיף לספר לי שמוליק. "כל העוברים בחלוקה קבלו בדרך כלל מי חתיכה אחת ומי שתיים ודווקא אבא שלי מקבל תמיד מלא חופניים!

"כששאלתי אותו על כך הוא חייך וגילה לי את הסוד. שים לב, הוא אמר, כשאנשים עוברים אצל הרבי בחלוקת הלעקאח כולם מושיטים יד ימין לרבי והרבי שם בה את הלעקאח, אך אני כשהייתי עובר תמיד הושטתי את שתי ידיי יחד צמודות ופתוחות והרבי תמיד מילא לי אותם במלא חופניים לעקאח וברכה!"

אני לא יודע אם אעיז תמיד לעשות כך אך בפעם הראשונה שהייתי אצל הרבי אחרי ששמעתי את הסיפור הזה, אחרי שתארתי בפרטות את הברכה לה אנו זקוקים בענייני הבית חב״ד כתבתי לרבי: ״רבי, אני מושיט את שתי ידיי ומבקש מלא חפניים ברכה והצלחה בענייני השליחות!״

את התוצאות זכיתי לראות ב״ה בכמה עניינים במשך הקיץ וכן יתן וכן יוסיף עד בלי די!

הוסף תגובה
21 תגובות
1.
שווה לנסות
י"א תשרי
2.
יפה מאוד
י"א תשרי
יש כאן גם מסר רלוונטי לכל אחד
3.
ירחמיאל חיזקת
י"א תשרי
4.
ההנהגה הזאת להושיט 2 ידיים
י"א תשרי
אמנם הצגת את זה בצורה שהצגת אבל יש עוד אופנים איך להסתכל על זה
יש רק דרך אחד
י"ב תשרי
יש רק דרך אחד לפרש את זה : רבי, אתה מקור כל החיים שלי , אין לי שום דבר משל עצמי, כל מה שיש לי זה ממך , בזכות הקשר שלי עמך... הרעף עלי עוד ועוד כי ממך הכל ומידך נתנו לך ! ירחמיאל ריגשת !
5.
מקסים ומרגש
י"ב תשרי
שנשכיל ונדע לפתוח את ידינו לברכות הרבי!
6.
רחובות
י"ב תשרי
הרב אלימלך היה כותב לרבי הרבה על המצב במוסדות ברחובות ואז ממש לא היה קל. הרבי היה אומר לרב אלימלך שחר בכל פעם "כי הרחיב ה' לנו ופרינו בארץ, זאל זיין אויך באייך בהרחבה" (שיהיה גם אצלכם בהרחבה)
7.
וואו איזו תמונה!!
י"ב תשרי
8.
הרב אלימלך שחר חסיד אמיתי
י"ב תשרי
כל כולו רק רבי כל היום. הדרת פניו ודיבורו הבא מהלב והלהט החסידי האמיתי שלו מעורר כל אחד
9.
התמונה מתשרי ה'תשמ"ט
י"ב תשרי
10.
השלמה לסיפור:
י"ב תשרי
הרב ירחמיאל גורליק סיפר את הסיפור במניין לצעירים בנחל'ה ובשבוע שלאחר מכן התפרסם בצורה מסודרת בקבוצה של הצעירים, הנה הסיפור כפי שהובא שם במלואו:
11.
המשך
י"ב תשרי
בהתוועדות המיוחדת סיפר הרב גורליק סיפור מדהים עם מסר נפלא. הסיפור אף אומת לאחר מכן על ידי בעל המעשה בעצמו. בדרך כלל הרבי היה נוהג לחלק 'לעקח' (פרוסת עוגת דבש) בימים שקודם יום הכיפורים. הרבי היה מעניק את פרוסת הלעקעח ומברך את כל אחד ואחד מהעוברים ב'שנה טובה ומתוקה'. כמו אנשים פרטיים, גם מנהלי מוסדות היו עוברים בפני הרבי ומבקשים 'לעקעח' גם עבור המוסד שלהם, והרבי היה מעניק להם פרוסה נוספת עבור המוסד - כדי לערבבו בתוך עוגה גדולה ממנה יקבלו תלמידי המוסד. ר' אלימלך שחר הוא מנכ"ל מוסדות חב'"ד ברחובות. הוא התכונן לעבור בפני הרבי ולבקש לעקעח עבור מוסדות חב'"ד ברחובות.
12.
המשך
י"ב תשרי
אך הוא רצה לקבל מהרבי ברכה גדולה יותר. וכך, כשהוא עובר בפני הרבי, הוא החליט באופן של 'לכתחילה אריבער' לפתוח את שתי ידיו כשהן מחוברות על מנת לקבל מהרבי מנה כפולה של ברכה, כשהוא אומר ומבקש מהרבי "עבור המוסדות"... בתגובה, הרבי מילא את ידיו בפרוסות לעקעח! תוך כדי שמברכו שמעתה יהיה ברחובות באופן של הרחבה כלשון הפסוק "כי הרחיב ה לנו ופרינו בארץ"! ניתן להפיק מכך מסר עצום. עלינו לבקש מהרבי, ולבקש בגדול. וכשמבקשים באמת וכראוי, זוכים לברכותיו הקדושות של הרבי באופן של עד בלי דיי.
13.
אלו היו שנות אור
י"ב תשרי
שנזכה תיכף ומיד להתגלות
14.
תודה רבה!
י"ב תשרי
מלא חפניים ברכה והצלחה
15.
כי הרחיב ה' לנו ופרינו בארץ
י"ג תשרי
רואים שהברכה של הרבי מתקיימת. יה"ר שיהיה בהרחבה לכל המוסדות של הרבי
16.
היו ימים!
ט"ז תשרי
ימים שמחים מלאי חיים ואור אמיתי
17.
הלוואי עלינו
ט"ז תשרי
מי שהיה לו שכל אז לנצל ולקבל
גם היום אפשר לקבל
י"ז תשרי
18.
נראה שקיבל בשביל כל הקהילה ברחובות
י"ז תשרי
19.
המממ... מחילה, אבל אני מסתכל על זה אחרת
י"ז תשרי
בזמנים שלי היינו מזדרזים וממהרים כמה שיותר בעברינו לפני אדמו"ר, כדי שלא להטריח את רבינו לעמוד עוד ועוד [וזה כאשר כבר "פעם ב..." הרשינו לעצמינו לעבור] מהי הרבותא הגדולה, שכאשר רבינו כמעט בגיל 90 עומד שעות רבות על רגליו, ואחריך בתור עומדים ממתינים עוד אלפי יהודים, להתייצב לפניו ולגרום לו למלא את שתי ידיך החשובות בחתיכות לעקאח? וכי נבצר מהרבי להכניס מספיק ברכות בחתיכה אחת של לעקאח שהוא נותן לך? תארו לעצמכם שכל אחד היה מחליט להתנהג כך, כמה זמן היה צריך הרבי לעמוד עוד ועוד ? מזל שהוא לא הביא אתו ארגז והעמידו מול הרבי מותר לנו לפעמים לחשוב גם על אבינו רועינו, ולא רק על עצמינו.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.