מנדי ברגר | יום כ"ג אלול ה׳תשע״ט 23.09.2019

רצה עתירתם בעומדם במרינה רושצ'ה: ליל סליחות במוסקבה

מאות בסליחות ראשונות בבית הכנסת המרכזי במוסקבה • מנייני סליחות ושיעורי תורה וחסידות רבים לקראת הימים הנוראים • 'סליחות נאכט אין מוסקבה'  
רצה עתירתם בעומדם במרינה רושצ'ה: ליל סליחות במוסקבה
צילום: לוי נאזרוב

עם הגיע מחוגי השעון הגדול שעל קיר בית הכנסת המרכזי ״מארינה רושצ׳ה״ במרכז מוסקבה, לשעת חצות הליל של מוצאי שבת קודש, נשמע קולו הרם של בעל-התפילה, שפתח ברטט וברגש את "אשרי יושבי ביתך" בנוסח המסורתי של הסליחות, וסחף אחריו את מאות המתפללים שגדשו את ההיכל הגדול, שהיה מלא מפה לפה במגוון היפה של יהודי מוסקבה. 

הסליחות החלו, לאחר התוועדות חסידית גדולה בשילוב סעודתא דדוד מלכא משיחא, שהוכנה בידי הגבאים המסורים של בית הכנסת המרכזי, ובראש המתוועדים ישב הרב יהושע רסקין, שעורר את הציבור לקראת אמירת הסליחות בכלל ולקראת יום הדין הקרב ובא בפרט. כשליח הציבור לאמירת הסליחות, ניגש רב שכונת ׳נובי-ווישיקי׳, השליח הרב זלמן-שמעון דערען; ועם סיום הסליחות, יצא הקהל בריקודי שירת ׳כתיבה וחתימה טובה׳, מתוך אמונה ובטחון שנזכה לשנה טובה ומתוקה, ובקרוב נזכה לעלות לארצנו הקדושה בגאולה הקרובה.

המרא דאתרא, רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר שהה השבת כמדי שנה, בצל הקודש, סמוך ונראה לאוהל הקדוש של הרבי, עם קבוצה של עשרות מקורבים מבני הקהילה במוסקבה, כהכנה רוחנית גדולה לקראת הימים הנוראים. את הסליחות הראשונות אמרו בביתו נאווה קודש של הרבי, בביתו הפרטי ברחוב פרזידנט שכונת ׳קראון הייטס׳, שנפתח במיוחד לאורחים ממוסקבה. 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.