מנדי ברגר | יום י"ח אלול ה׳תשע״ט 18.09.2019

מאז תשמ"ט: שיא של אחוזי הצבעה בחב"ד ליהדות התורה

בתום ספירת הקולות בריכוזי חב"ד ברחבי הארץ - ההערכה היא שחב"ד תרמה ליהדות התורה בבחירות הנוכחיות כ-10,000 קולות • כיצד הגיב על התוצאות סגן השר מאיר פרוש?
מאז תשמ
פרוש בכפר חב"ד, אתמול; צילום: נתאי אבל, ארכיון COL

בתום ספירת הקולות בריכוזי חב"ד ברחבי הארץ, התברר כי נרשם הישג חשוב ל'יהדות התורה' שבא לידי ביטוי בהצבעה בשיעורים ניכרים מאוד וגידול ניכר בתמיכה החב"דית ברשימת 'יהדות התורה' לעומת הבחירות הקודמות.

"מדובר בהישג חשוב של יהדות התורה בחב"ד כאשר משנת תשמ"ט - יהדות התורה חזרה וקיבלה את הבכורה בריכוזי חב"ד רבים ובראשם בכפר חב"ד", מסבירים ביהדות התורה. התוצאה הושגה הודות לתמיכת רבני ומשפיעי חב"ד שנענו לקריאת סגן השר מאיר פרוש וקראו לחסידי חב"ד לציית להוראת הרבי להצביע עבור "הרשימה החרדית ביותר". ההערכה היא שחב"ד תרמה ליהדות התורה בבחירות הנוכחיות כ-10,000 קולות.

*

בבחירות תשע"ה זכתה 'יהדות התורה' בכפר חב"ד ב-204 קולות, בבחירות 2019 מועד א' זכתה ב-533 קולות, ואילו בבחירות כעת זכתה ל-1,064 קולות. בקריית מלאכי זכתה 'יהדות התורה' במאות רבות של קולות בתשע"ט מועד א', בבחירות שקדמו לכך זכתה בעשרות בודדות, ואתמול זכתה ב-1,002 קולות.

כך גם בקהילת חב"ד בלוד נרשמה תמיכה של מאות קולות לעומת קולות בודדים בבחירות הקודמות. ובבחירות כעת זכתה ל-643 קולות. לצד אלו נוספו עוד ריכוזים של חסידי חב"ד בנקודות רבות ברחבי הארץ: תוספת של מאות קולות בחב"ד בכל יישוב ויישוב כדלהלן, רחובות, צפת, מגדל העמק, בראשון לציון, ירושלים ובערים רבות נוספות, שבהם היתה הפעם תמיכה גוברת וגורפת של חב"ד ב'יהדות התורה'.

בביתר עילית עלתה יהדות התורה במספר ניכר ועלייה של 900 קולות כאשר חלק גדול מהם הגיע מקהילת חב"ד הגדולה בעיר.

במטה חב"ד של יהדות התורה מסכמים בסיפוק רב את הפעילות הרבה של המטה בתקופה האחרונה ומודים לכל המסייעים הרבים ומציינים את האחדות הגדולה של רבני ומשפיעי חב"ד שהתאחדו כולם להצלחת יהדות התורה.

*

סגן השר מאיר פרוש ל-COL: "בכל ריכוזי חב"ד ובכפר חב"ד עלינו בכמות משמעותית ממה שהיינו בבחירות הקודמות. תודה לרבני ומשפיעי חב"ד ולכל חסידי חב"ד שהתגייסו כציווי הרבי. אני מבטיח להמשיך לשרת אתכם נאמנה יום יום במהלך כל הקדנציה, הכרת הטוב זה מושג יסודי ובסיסי בהתנהלות של יהודי חרדי".

הוסף תגובה
4 תגובות
1.
כן ראוי
י"ח אלול ה׳תשע״ט
2.
נראה...
י"ח אלול ה׳תשע״ט
נראה את ה'הכרת הטוב' שלהם במעשים ולא רק בדיבורים...
3.
קידוש השם
י"ט אלול ה׳תשע״ט
קידשנו שם הרבי חב'"ד מצביעה לא לפי טובות הנאה רק לפי האמת הצבעה מושכלת שמביאה תועלת.לעולם. בל נשכח כי חב'"ד במהותה הינה יותר קרובה לסטמאר מלאגודה הבחירה באגודה עבור רוב החסידים זה רק לשם חיזוק הדת בארצנו בחינת חבר אני לכל אשר יראוך. התקוה שלנו שאגודה תדאג ביתר שאת לכל ענייני היהדות בארץ ולא רק לחרדים אלא לכלל הציבור המשווע לטיפת יהדות
4.
טוב מאוד! עכשיו יש להם ממי לפחד...
כ' אלול ה׳תשע״ט
עכשיו שמסתמן שהם מצטרפים לממשלת אחדות לאומית ועלול להיות מצב של הסכמי 'שלום' ר"ל - נוכל לדרוש מהם בתוקף לפרוש מיידית ולא לנהוג כפי שנהגו בהתנתקות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.