שלמה מן | יום ט"ז אלול ה׳תשע״ט 16.09.2019

לקראת תשפ"א: ישיבה קטנה חדשה למצוינים תפתח בצפת

ישיבת קטנה חדשה לתלמידים מצויינים תפתח לקראת שנת הלימודים ה'תשפ"א בצפת, בהמשך למכינת הכנה לישיבה הפועלת בשנים האחרונות בהצלחה גדולה • לכבוד ט"ו אלול נערכה השבוע ישיבת היערכות ראשונה של ההנהלה והצוות ובה הוחלט על ייסוד הישיבה, במקביל לעריכת תכנית לגיוס צוות איכותי ובחירת קבוצת תלמידים מצויינים שיהוו את קבוצת המייסדים • מי יעמוד בראשות הישיבה ומי יהיה המנהל?
לקראת תשפ
מימין לשמאל: הרבנים מישולובין וקפלן

ביום הבהיר ט"ו אלול, יום התייסדות ישיבת תומכי תמימים, יוצאת הנהלת מוסדות חב"ד בצפת בראשות השליח הראשי הרב חיים קפלן בהודעה כי לקראת שנת הלימודים ה'תשפ"א תפתח בצפת ישיבת קטנה חדשה לתלמידים מצויינים.

בהמשך לתכנית ה"מכינה לישיבה", הפעילה בשנים האחרונות בהצלחה רבה עבור תלמידי כתה ח', בניהולו של השליח בפוריה הרב שניאור זלמן גערליצקי, נערכים בהנהלת המוסדות לפתיחת הישיבה החדשה, כאשר בשנת הלימודים הראשונה ייפתח בעזהי"ת שיעור א' ומידי שנה יתווסף בעזהי"ת שיעור נוסף.

בראש הישיבה, כך נודע ל-COL, יעמוד הרב שניאור זלמן קפלן, ראש ישיבת "בית מנחם מענדל" (צעירי השלוחים) בצפת, אשר לו נסיון חינוכי רב שנים בחינוך והוראה והידוע בשיעוריו המרתקים כמו גם בגישתו החינוכית הייחודית. כמנהל הישיבה החדשה נבחר הרב שמואל מישולובין, המוכר לרבים מהתמימים ואנ"ש מפעילותו הברוכה בניהול פעילות 'ועד תלמידי התמימים' בחודש תשרי אצל הרבי ובניהול חינוכי של ישיבת הקיץ 'צעירי ליובאוויטש'. 

לכבוד ט"ו אלול נערכה ישיבת היערכות ראשונה של ההנהלה והצוות בה הוחלט על ייסוד הישיבה החדשה, במקביל לעריכת תכנית לגיוס צוות איכותי נוסף במשך השנה הקרובה, כמו גם בחירת קבוצת תלמידים מצויינים שיהוו את קבוצת התלמידים המייסדים של הישיבה החדשה. עולם הישיבות החב"די מברך מאוד על המהלך החשוב, מאחר וקיים צורך גדול לישיבה נוספת שתעמוד בשורה הראשונה של הישיבות הקטנות בארץ הקודש ומאחל להנהלת הישיבה החדשה הצלחה רבה.

הוסף תגובה
16 תגובות
3.
בכוונה תשפ״א או שזאת טעות?
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
בכוונה כנראה
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
שנה"ל של תש"פ כבר התחילה..
ברור שבכוונה. מתחילים עכשיו לשנה הבאה
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
5.
בשורה משמחת
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
ב"ה! יוזמה מבורכת יעלו ויצליחו
6.
כל הכבוד!
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
סוף סוף, אחרי הצפיפות בכל הישיבות קטנות בארץ, ואחרי שכל כך הרבה שנים מדברים על תוכניות ורעיונות, באו הרב קפלן והרב מישולובין והרימו את הכפפה. מדובר באנשי צוות המעולים ביותר שיכולים להיות בשביל להקים ישיבה חדשה! ממליץ בחום לכל הורה לתלמיד בכיתה ח'! בקרוב יתברר שהישיבה הזאת היא הטובה בארץ! בהצלחה רבה!
7.
ישיבות קטנות בלי סוף
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
יש הרבה ישיהות קטנות בארץ ב"ה, ועדיין אין הקומץ משביע (ובפרט לתלמידי הצפון). אך ישיבות גדולות אין יותר מדי. למעשה בהשוואה לכעשר ישיבות קטנות יש שלוש ישיבות גדולות. הישיבות הגדולות מכילות הרבה בחורים וצריכות לקבל חיזוק בדמות עוד ישיבות להגדלת ההצע.
אין ישיבות בצפון
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
למתגוררים באיזור הצפון אין שום ישיבה, הדבר מתבקש מאוד, סוף סוף!
8.
מהלך מבורך ביותר!
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
ברכת הצלחה רבה לצוות הנפלא! יה"ר שיזכו לגרום לרבי נחת רוח ולהעמיד תמימים 'נרות להאיר' כרצון קודשו של רבינו זי"ע
9.
ישיבת חבד בצפת!
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
מחזירים עטרה ליושנה!!
14.
סוף סוף תמומש ההכרזה:
י"ז אלול ה׳תשע״ט
הכרזתו של הרא"ל קפלן ז"ל: צפת איז ניט אנדערש!
16.
הכל בתוך המשפחה
י"ז אלול ה׳תשע״ט
מצויין!
17.
רבים כבר ניסו.הטובות ישארו לנצח
י"ז אלול ה׳תשע״ט
למגיב מספר 17 למה להיות נחיתי ? סך הכל ב...
כ' אלול ה׳תשע״ט
18.
בצפת כבר ישנה ישיבה
י"ז אלול ה׳תשע״ט
למי שעדיין לא עודכן:ב"ה בצפת כבר ישנה ישיבה קטנה וגדולה ,ואני מקווה שלא מדובר בניסיון לחרחר ריב ומדון
19.
אולי זה יהיה סוף סוף מקום לבחור שרוצה לע...
כ"ג אלול ה׳תשע״ט
ב״ה הישיבות קטנות בארץ הולכות וגדולות במספר הבחורים, אבל כתוצאה מכך אין כמעט יחס לכל בכור לחוד לכן כל ישיבה שיהיה בה מספר בחורים קטן יותר מ300 זה כבר יותר טוב , ביחוד ישיבה חדשה שהצוות מלא מוטיבציה לתת לכל בחור את היחס והחינוך המתאים . לכן השנים הראשונות אמורות להצליח, ויהי רצון שגם בעוד כמה שנים שהישיבה תצליח לא ישכחו שהישיבה נועדה כדי להחדיר לבחור את מה שצריך להחדיר בו ,ולא לעשות למנהלים שם של אנשי חינוך(דבר שקורה ברוב הישיבות המובילות היום) בקיצור סוף סוף נותנים עוד אופציה לבחור לפרוח!!!!
20.
איך נרשמים לישיבה?
י"ג תשרי
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.