הרב מנחם ברוד | יום י"ב אלול ה׳תשע״ט 12.09.2019

עשר נקודות למצביע המתלבט: טור אישי מאת הרב מנחם ברוד

מתלבטים למי להצביע? רגע לפני שאתם משלשלים את הפתק שלכם לקלפי, הרב מנחם ברוד עם עשר נקודות לחסידי חב"ד על הבחירות הגורליות הקרבות ובאות, באדיבות 'כפר חב"ד' • טור מיוחד
עשר נקודות למצביע המתלבט: טור אישי מאת הרב מנחם ברוד
בקטן: הרב ברוד (ארכיון COL)

ידועה דעתו הברורה של הרבי כי ממשלת שמאל היא סכנת פיקוח נפש ממש. וכי מישהו מאיתנו מוכן להמר בעניין של פיקוח נפש, ולגלות בדיעבד שבמו ידיו, באבדן מנדטים יקרים, הקים ממשלת שמאל רח"ל?! לכל הדעות זה הימור מטורף

1. מאוד הייתי רוצה לראות את איתמר בן-גביר בכנסת. הוא רהוט, מתוחכם, חרוץ, מבריק, מתוקשר. בדיוק מה שצריך כנגד שולי השמאל הקיצוני, ההזוי, שחבר לאויבי ישראל.

2. הייתי רוצה לראות את 'עוצמה יהודית' בכנסת כתשובה לפרקליטות ולבג"צ, שפסלו את מועמדותם של יהודים אוהבי ישראל ואישרו תומכי טרור ושונאי ישראל.

3. אנשי 'עוצמה' נפגעו, בצדק, מההתייחסות הלא הוגנת של 'ימינה' כלפיהם. ראוי היה שהללו יגלו קצת יותר אחריות, לנוכח ההכרח לאַחד כוחות למען ארץ ישראל ותורת ישראל.

4. ואחרי שאמרנו כל זאת צריך להיות מציאותיים. הלב מתפתה להיתלות בתקווה שאולי בכל-זאת 'עוצמה' תצליח לחולל את הבלתי-אפשרי, ולהשיג 140,000 קולות, שיעבירו אותה את אחוז החסימה. אבל המוח מניף דגל אדום בוהק. זה לא ריאלי. זה כנראה לא יקרה, עם כל הצער והאכזבה.

5. מתמטיקה פשוטה: בבחירות האחרונות הלכה 'עוצמה' עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי. כל אלה יחד הביאו 5 מנדטים. בנט-שקד הביאו כמעט 4 מנדטים. עכשיו 'ימינה' מקבלת בסקרים 8-9, שזה בעצם חיבור סך הקולות שקיבלו. 'עוצמה' הולכת לבד ופתאום היא יכולה להביא עוד 4 מנדטים?! מאיפה בדיוק?

6. כש'עוצמה' הלכה עם אלי ישי, לפני ארבע שנים, נתנו להם הסקרים 4-5 מנדטים. ברגע האמת זה לא הספיק. בבחירות האחרונות אפילו בנט ושקד, שקיבלו 5-6 בסקרים – נפלו. כנ"ל זהות של פייגלין.

7. שימו לב למהפך התקשורתי. בבחירות הקודמות התקשורת תקפה בשצף קצף את ה'כהניסטים'. עכשיו ראיונות מלטפים, חיבוקים ובדיחות. חזרה בתשובה? ממש לא. התקשורת המגויסת להפלת ממשלת הימין מזהה כאן פוטנציאל להוריד לטמיון 2-3 מנדטים מגוש הימין. לכן היא נותנת ל'עוצמה' רוח גבית, עם סקרים מחמיאים.

8. העיתונאי מתי טוכפלד חשף יוזמות מפורשות ברשתות החברתיות הקוראות לאנשי השמאל להשיב בסקרים כי הם מצביעים 'עוצמה', כדי לגרום אבדן מנדטים לימין. זה מסביר איך צצו פתאום סקרים שבהם 'עוצמה' מקבלת 4 מנדטים.

9.  וגם אם יש אולי סיכוי כלשהו – עדיין לכל הדעות זה הימור מטורף. וכי מישהו מאיתנו היה משקיע את כספו בקרן בעלת רמת סיכון כזאת? האם אחרי שראינו בבחירות האחרונות את המשמעות הטראגית של אבדן מנדטים מהימין (אילו 'הימין החדש' הייתה עוברת, לא היינו הולכים שוב לבחירות!) – מותר לנו להמר בדבר כזה? הלוא דעתו הברורה של הרבי היא כי ממשלת שמאל היא סכנת פיקוח נפש ממש. וכי מישהו מאיתנו מוכן להמר בעניין של פיקוח נפש, ולגלות בדיעבד שבמו ידיו הקים ממשלת שמאל רח"ל?

10. למתקשים להצביע למפלגה אחרת יש עצה – סותמים את האף ומצביעים. איננו מצביעים מתוך הזדהות ותחושה שזה 'הבית הפוליטי' שלנו. מצביעים, כי זו הבחירה הנכונה כרגע לחיזוק גוש הימין ולחיזוק הכוחות שיילחמו על קודשי ישראל. לא חייבים לדקדק בציציות ולחפש שלמות שאיננה. הרבי לא הורה לנו להצביע לרשימה המושלמת, אלא למי שהיא "החרדית ביותר". בכל רשימה יש אנשים שאינם כל-כך לרוחנו, אבל יש אחרים שהם יותר לטעמנו. אז תבחרו מבין הרשימות הקיימות, העוברות בוודאות את אחוז החסימה, את זו שבעיניכם היא הטובה ביותר. ואם עדיין אתם מתלבטים, בדיוק בשביל זה יש 'עשה לך רב'. נעשה את שלנו וה' יהיה בעזרנו.

• הטור מתפרסם השבוע בשבועון 'כפר חב"ד'

הוסף תגובה
34 תגובות
5.
רק עם עוצמה יש ממשלת ימין
י"ב אלול ה׳תשע״ט
רק עם עוצמה נציל את הימין , גם נתניהו אמר שעוצמה פנים
7.
מה עוזר לו?
י"ב אלול ה׳תשע״ט
מה עוזר לו שהוא יוצא נגד עוצמה? חב"ד יכולה לגרום לכך שהיא תעבור! לא עוזר אבל גם אל תפריע!
מתבגרים ולוקחים אחריות!!!!
י"ב אלול ה׳תשע״ט
"מה עוזר לו", ידידי היקר תתפלא נשארו עדיין כמה אנשים אחראים שלא מוכנים בשום אופן לחזור על 1992 ועל2003 ועל 2006 ועל 2013 ועל 2015. די..... מספיק לחזור על אותם סיסמאות כל בחירות מחדש בא נלמד כבר את הלקח אסור!!!!!!!!!!! בשום אופן להצביע עוצמה...
הרבי הורה - ואנו נבצע!
י"ג אלול ה׳תשע״ט
סוף פסוק:
קשוט עצמך
י"ג אלול ה׳תשע״ט
את ההימור הכי גדול הרב ברוד אתה לוקח על עצמך אבל אני סומך עליך שגם אם יחסרו לעוצמה רק מעט קולות (בגלל ההפחדות שלכם) אתה תמצא הרבה אשמים רק לא את עצמך
הרבי הורה עוצמה!
י"ג אלול ה׳תשע״ט
תיקון טעות- הרבי הורה עוצמה - ואנו נבצע! סוף פסוק!
אבל לפי כל הסקרים אם עוצמה לא עובר אין ר...
י"ג אלול ה׳תשע״ט
לפי כל הסקרים אחרונים עוצמה כן עובר אז זה ממש לא אחראי להגיד לא להצביע עוצמה בגלל רק אם עוצמה עובר יהיה רוב לימין
8.
מילה בסלע.
י"ג אלול ה׳תשע״ט
ישר כח עצום הרב ברוד שי'!
9.
עוצמה בכל העוצמה
י"ג אלול ה׳תשע״ט
לפי כל הסקרים אין סיכוי לממשלת ימין ללא עוצמה אז חייב לחזק אותה (גם במקרה שחס ושלום לא תעבור) כי ללא עוצמה יהי'ה ממשלת אחדות או ממשלת שמאל חרדים (שגם זה יכול לקרות).
חזק!
י"ג אלול ה׳תשע״ט
מה שנכון נכון! זה לא סתם סלוגן! ר-ק עם עוצמה יהודית! י-ש ממשלה ימנית! זה לא צחוק!
כמו שלא הייתה ממשלת שמאל-חרדים, כך לא תה...
ט"ז אלול ה׳תשע״ט
יהדות התורה - המפלגה החרדית ביותר!
10.
חבדניק
י"ג אלול ה׳תשע״ט
אם חבד לא מתערבים בפוליטיקה אז לא מתערבים ושותקים הנזק להפצת המעיינות בהבעת עמדה נגד חצי מהעם הוא בלתי הפיך.
11.
עובדה היסטורית שעוצמה אף פעם לא עברו לבד
י"ג אלול ה׳תשע״ט
משך השנים המפלגה הכהניסטית (לאחר רצח כהנא) לא הצליחו לעבור את אחוז היסימה כשהלכו לבד. זה לא ריאלי. הרבי אמר לא לבזבז קולות.
עובדה שעולם לא עברה לא שלא תעבור
י"ג אלול ה׳תשע״ט
היא הגיעה הפעם להמון קהלים חדשים
14.
חבל כל כך
י"ג אלול ה׳תשע״ט
חבל שאחרי כל השנים שחבד הלכה עם עוצמה דווקא עכשיו בנצחון דווקא עכשיו שסוף סוף נכנסים חבד לא תיהיה שותפה לנצחון
באמת חבל...
י"ג אלול ה׳תשע״ט
באמת חבל... חב"ד יכולה לקחת על כך את האחריות של הניצחון! להראות שאיתנים בהוראת הרבי! להתעשט לפני שיהיה מאוחר! שלא נצתרך לומר חבל!
21.
רק עוצמה יהודית
י"ג אלול ה׳תשע״ט
אתם לא מבינים שבלי עוצמה לא תיהיה ממשלת ימין בואו תיראו ליכוד-35 שס -8 ג -8 "ימינה" -8 שווה 59 אז בגלל זה כל אדם ימני שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע כף בקלפי עוצמה יהודית!!!
22.
הוציאו את דברי מתי טוכפלד מהקשרם
י"ג אלול ה׳תשע״ט
הוא הסביר שראה כזה קמפיין, אך אז אמר שזה כנראה לא עוזר להם כיוון שסוקרים ישימו לב לכזה דבר
23.
עוצמה יהודית
י"ג אלול ה׳תשע״ט
רק עוצמה יהודית מאמינים בשלושת היסודות של עם ישראל ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל והם לא מתפשרים על זה רק הם אנשי אמת
24.
המפלגה החרדית ביותר.
י"ג אלול ה׳תשע״ט
איפה העקרונות?! צריכים להצביע לפי עקרונות ולא לסתום את האף. עוצמה יהודית היא המפלגה מדגישה את כל העקרונות שלנו. ואם אנחנו וכל מי שמאמין בעקרונות אלו יצביע לעוצמה הם יעברו בגדול בע"ה
25.
כל הכבוד לרב ברוד
י"ג אלול ה׳תשע״ט
כל מילה נכונה ומדוייקת . רק נזכיר שבית הדין של רבני חבד פסקו כך ! וגם רבני חבד נוספים פסקו כך !
26.
כמה נקודות...
י"ג אלול ה׳תשע״ט
יוסי אליטוב אמר אתמול שהוא שמע מבני גנץ שהוא בונה להיות ראש ממשלה דרך שלושת המנדטים של עוצמה שילכו לפח... יש מישהו שחולק על העובדה הפשוטה שלעוצמה יש לכה"פ 'ספק' אם הם עוברים או לא וזה מה שרבני חב"ד רשמו 'מפלגה שיש 'ספק' וכו'' זה יהיה חילול ה' נורא אם במוצאי הבחירות יראו שבריכוזים חבדיים לא הקשיבו לפסק הבי"ד... מקיימים את הוראת הבי"ד ורבני חב"ד נוספים בפשטות בלי חוכמות והתחכמויות!!!1
הרב ברוד צודק בכל מלה. רק לא עוצמה
י"ג אלול ה׳תשע״ט
הרבי הורה לנו בצורה ברורה" שלא ילך אף קול לאיבוד" ישנו כאן ספק רב מאין עוצמה תביא 140 אלף קולות?! הצעירים מתלהמים ןמתלהבים אבל אנחנו הוותיקים כבר נכוינו 6-7 פעמים. לא חוזרים על טעות. די מספיק! פיקוח נפש זה לא צחוק! על עוצמה לפרוש ולהעביר את הקולות לימינה או למפלגות החרדיות בכך תעזור לעם ישראל ולעצמה. אם ח"ו לא תעבור והקולות שלה יעברו לשמאל ולערבים האסון יהיה על כתפנו ומצפוננו!!! שלא תגידו שלא הזהרנו!
27.
ואולי ההגיון אומר הפוך?
י"ג אלול ה׳תשע״ט
ראשית אציין שאני עדיין לא יודע במי אבחר. אבל: המצדדים נגד בחירה בעוצמה יהודית טוענים שגם בספק פיקוח נפש אי אפשר להסתכן ולכן צריך לבחור במלגה אחרת גם אם היא לא בדיוק לרוחינו. אבל אולי החישוב הוא הפוך? לעוצמה יהודית יש כשלושה מנדטים. אם אני אבחר בהם, יש סיכוי שהם יעברו וכך תוקם ממשלת ימין. אם אבחר במפלגה אחרת, אולי יהיה לימין עוד מנדט, אבל תוקם ממשלת שמאל. ולגבי מאיפה יהיה להם 140,000 מצביעים: יש הרבה אנשים שרוצים עוצמה. בן גביר משווק את המפלגה בצורה טובה בהרבה מבן ארי, מרזל וכו' יש לי חבר לעבודה, שאינו חובש כיפה, והוא משכנע אותי(!!!) להצביע עוצמה יהודית... כפי שכתבתי בהתחלה, עדיין לא החלטתי במי אבחר. אבל לשם האיזון... זו החלטה ממש לא פשוטה עבורנו חסידי חב"ד.
28.
מה עם סמוטריץ? הוא פחות מייצג את חב"ד? פ...
י"ג אלול ה׳תשע״ט
10. למתקשים להצביע למפלגה אחרת יש עצה – סותמים את האף ומצביעים. איננו מצביעים מתוך הזדהות ותחושה שזה 'הבית הפוליטי' שלנו. מצביעים, כי זו הבחירה הנכונה כרגע לחיזוק גוש הימין ולחיזוק הכוחות שיילחמו על קודשי ישראל. לא חייבים לדקדק בציציות ולחפש שלמות שאיננה. הרבי לא הורה לנו להצביע לרשימה המושלמת, אלא למי שהיא "החרדית ביותר". בכל רשימה יש אנשים שאינם כל-כך לרוחנו, אבל יש אחרים שהם יותר לטעמנו. אז תבחרו מבין הרשימות הקיימות, העוברות בוודאות את אחוז החסימה, את זו שבעיניכם היא הטובה ביותר. ואם עדיין אתם מתלבטים, בדיוק בשביל זה יש 'עשה לך רב'. נעשה את שלנו וה' יהיה בעזרנו. ובכלל למה שתצביעו עוצמה נגד הרבי ונגד מכתב שלם שנמצא בדף הזה ונותן עובדות שאומרות לא להצביע להם, חבל
29.
ממה הם נפגעו? יש פה מפלגה שלא קלטה שמדוב...
י"ג אלול ה׳תשע״ט
שימו לב לעמדה של הרבי בפוליטיקה ותבינו לבד למי להצביע: http://www.chabad.org.il/Articles/Article.asp?ArticleID=1245&CategoryID=786 למי שלא רוצה לזרוק קולות לפח חשוב מאוד לראות את זה
30.
רק עוצמה יהודית
ט"ו אלול ה׳תשע״ט
אחי החבדניקים תצביעו לעוצמה יהודית היא הסעייה היחידה שבאידאולוגיה שלכם תעזרו לאיתמר בן גביר להיכנס לממשלה כדאי שהוא ימנע גרוש יהודים מבתיהם אני מקווה שבעזרת השם עוצמה תכנס חזק לכנסת והיה חלק מהממשלה עוצמה יהודית שמה דגש תורת ישראל עם ישראל ארץ ישראל אחי החבדניקים תצביעו כף בקלפי כדאי שעוצמה יהודית תהיה בכנסת בעזרת השם
33.
אם נסתכל על טורי הדעה של מר ברוד מבחירות...
ט"ו אלול ה׳תשע״ט
רק לא עוצמה ?אם נבדוק את הטורים שלך במערכות בחירות קודמות נראה שלכאורה המטרה שלך היא להסביר למה להצביע ג. אבל להסביר למה ג זה מסובך ולא פשוט כי למען האמת אי אפשר להסביר ... אז מה עושים ? מסבירים לציבור למה לא להצביע משהו אחר וכאן כל פעם יש לך סיבות אחרות . פשוט תגיד חבדניקים יקרים לדעתי בפוליטיקה לא נשיג את מה שהרבי רצה מכיוון שאין מישהו שיכול לבצע מהלכים חשובים כאלו אבל להשיג תקציבים יש ויש ג' ורק ג' זה נשמע יותר משכנע לא ?
34.
הרבי אמר החרדית ביותר
ט"ו אלול ה׳תשע״ט
צודק הרב ברוד , ייתכן שבמפלגה החרדית ישנם אנשים שאינם כ"כ לרוחינו אבל צו השעה מחייב לעצור את רדיפת הדת בארצינו , שמעתי את הרב דרומן שליט"א פה בכפר חב"ד ואין מנוס מהתלכדות רצינית של כל אנ"ש לבחור ולהשפיע רק לחרדית ביותר ..
35.
החרדית ביותר בלי פילסופים
ט"ו אלול ה׳תשע״ט
א. הרבי ביקש שחסידים לא יתערבו בפוליטיקות ב. הרבי הורה להצביע למפלגה החרדית ביותר המסקנה המתבקשת - לא מתערבים בפוליטיקות, לא נכנסים לדקויות, מצביעים לחרדי ביותר וזהו, בלי פילסופים
38.
אחד
ט"ו אלול ה׳תשע״ט
מה תגיד על שליחים של הרבי שמשקיעים את כספם לקרב יהודים ומי שעוסק בשליחות יודע איך זה עובד .... לפי הלוגיקה בכתבה אין טעם להאמין
39.
אחד
ט"ו אלול ה׳תשע״ט
רק חבל שזה לא מסתדר עם העובדות בשטח
46.
למה אתם לא מפרסמים תגובות שנכתבות ברוח ט...
י"ז אלול ה׳תשע״ט
למה אתם לא מפרסמים תגובות שנכתבות ברוח טובה?!
47.
תכלס עוצמה לא עברו
כ"ה תשרי ה׳תש״פ
וגם לא היו עוברים אפילו עם כל חב"ד היתה מצביעה להם, כעת יש בחירות שלישיות - מי נושא על עצמו את האחריות? מצביעי עוצמה היקרים, יחד עם איתמר בן גביר. (דרך אגב, שמעתי ממקור מוסמך שהוא אמר למישהו שהוא עצמו יודע שלא יעבור, ומתמודד רק בשביל האגו...) ______________________________________________________________________ כבוד מערכת צענזור התגובות: אבקש בכל לשון של בקשה שיכניסו את תגובתי בתודה מראש.... (בכל מקרה מה אכפת לכם להכניס???) שכויח!!!!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.