מערכת COL | יום ה' אלול ה׳תשע״ט 05.09.2019

בי"ד רבני חב"ד: "אין להצביע עבור רשימה שספק אם תעבור"

בית דין רבני חב"ד באה"ק מפרסם הערב מנשר מיוחד לכלל אנ"ש חסידי חב"ד באה"ק לקראת הבחירות בי"ז באלול, ובו מעורר על החובה להשתתף בבחירות ולהצביע, ולצד זאת מזהיר כי אין להצביע לרשימה שספק יש אם תעבור את אחוז החסימה • "הצבעה למפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה - משמעותה המעשית היא הענקת הקולות לרשימות המתנגדים על ה' ותורתו והרי זה כאילו הצביעו לאותן רשימות רח"ל", כותבים הרבנים • למכתב המלא >>>
בי
בקטן: ששת חברי בית הדין על רקע המכתב שפורסם הערב (צילומים: ארכיון COL)

כתב COL

ששת חברי בית דין רבני חב"ד מפרסמים הערב מכתב מיוחד לאנ"ש בארץ הקודש לקראת הבחירות. ידועה דעתו של כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו כי תנועת חב"ד אינה מפלגתית", פותחים הרבנים את מכתבם, "ואין לנו השתייכות למפלגה כל שהיא. עניינינו הוא להתעסק בהפצת המעיינות חוצה ולהכין את העולם לקבלת פני משיח צדקנו".

הרבנים ממשיכים: "אי לכך, אין לאף אחד רשות להתערב ולהביע דעה בשם חב"ד, וכל אלו המתבטאים בזמן האחרון בנוגע לבחירות אינם מייצגים את העמדה הרשמית של תנועת חב"ד והדברים הם על דעתם בלבד.

"יחד עם זאת, ידועה דעתו הק' של כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו על החובה להשתתף בבחירות ולהצביע, והוראתו "להצביע בעד הרשימה היותר חרדית", שתדאג לשלימות התורה, שלימות העם ושלימות הארץ".

בהמשך לכך מדגישים הרבנים, כי "על פי דברי קודשו, ש"מיעוט קול אחד ברשימה היותר חרדית מגביר החשיבות הערכית של רשימות המתנגדים על ה' ותורתו - הרי שהצבעה למפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה - משמעותה המעשית היא הענקת הקולות לרשימות המתנגדים על ה' ותורתו והרי זה כאילו הצביעו לאותן רשימות רח"ל. לכן אין להצביע עבור רשימה אשר יש ספק אם תעבור את אחוז החסימה".

את מכתבם חותמים חברי בית הדין בהברה כי כל האמור לעיל הינה הוראת בית הדין, וכל היתר אינו מייצג את העמדה הרשמית של תנועת חב"ד כלל.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.