מערכת COL | יום י"ט אב ה׳תשע״ט 20.08.2019

'מי יודע אם לעת כזאת הגיע למשרתו' ● כתי"ק

'מי יודע אם לעת כזאת הגיע למשרתו': מכתב מאת כ"ק הרבי מליובאוויטש המפרט את משנתו בענייני הפצת התורה והיהדות, הקמת מערך השלוחים במרוקו, וחובת האדם בעולמו - לפרטיו ● רובו של המכתב לא נדפס ● למכתב וצילום מלא
'מי יודע אם לעת כזאת הגיע למשרתו' ● כתי

'מי יודע אם לעת כזאת הגיע למשרתו': מכתב מאת כ"ק הרבי מליובאוויטש המפרט את משנתו בענייני הפצת התורה והיהדות, הקמת מערך השלוחים במרוקו, וחובת האדם בעולמו - לפרטיו. נדיר. רובו לא נדפס.

מכתב נדיר ומפורט, יוצא דופן בהיקפו, בו מבאר כ"ק הרבי מליובאוויטש, בשנות הנהגתו הראשונות, את משנתו, משנת החסידות, על הכוחות הדרושים להפצת תורה ויהדות בקרב המוני בית ישראל.

את המכתב כותב הרבי לגאון הצדיק רבי סנדר יודאסין מגדולי רבני חב"ד בארץ הקודש, רק חלק קטן מהמכתב, מובא באגרות קודש כרך ח', מכתב ב' תקמב.

במכתב פותח הרבי בנושא אישי ופרטי ומסיימו בברכות קודש ואיחולים לרוב: אשר מכאן ולהבא יבשר אך טוב בהנוגע לבנו וכל ב"ב שיחיו וגם הוא בכלל.

כאן פותח הרבי באיגרתו באופן מקיף וכולל ומבאר היטב את שיטתו בענייני הפצת היהדות:
"לפלא שעד עתה לא הודיע אשר בנו נמצא במרוקו בעיר רבט והוא ראש ישיבה בביהמ"ד ....ועוד יותר פלא על בנו השי' שהוא לא כתב עד"ז, בה בשעה שבטח נודע לו ע"ד עבודתנו עבודת חב"ד במרוקה........

מובן שאין כוונתי לכתיבת מכתבים גרידא, אלא שינצל בנו את יכולתו והשפעה שניתנה לו על כמה אברכים במרוקה שמתעתדים להיות מנהיגים שם, שעל ידי בנו שי' יבואו אליהם רעיונות יהדות אמיתית בכלל, ועניני החסידות תורתה הדרכותיה ומנהגיה בפרט.

ומי יודע אם לעת כזאת הגיע למשרתו הנ"ל. וכמבואר בארוכה גם בהקדמת פירוש המשניות לרמב"ם והקוטב בזה הוא ג"כ בפתגם הבעש"ט ששמענו כמה פעמים מכ"ק מו"ח אדמו"ר אשר נשמה יורדת למטה מאיגרא רמה לבירא עמיקתא אפילו בשביל לעשות פעם אחת טובה לאיש הישראלי ברוחניות ובגשמיות. מובן ג"כ שכוונתי בכל הנ"ל הוא לא לאמור מוסר או שישאר אצל כת"ר בסוד, אלא שבהקדם ינצל את השפעתו על בנו הנ"ל בכיוון הזה.

נוסף לזה, מה שנדבר בהתוועדות דפורים שתא זו, אשר כשאין מנצלים הכחות שנתן השי"ת לאדם במילואם וכן הכוחות שניתנו לו בירושת אבות, הרי כל האבות באים בקובלנא על אשר מבטלים כחותיהם מבלי להשתמש בהם לתכליתם, נוסף על העיקר, שאין ממלאים הכוונה העליונה - שוודאי ניתנו האפשרויות והכוחות על מנת להשתמש בהם בכל סניפיהם ולא שיהיו בבחי' שינה......

והשי"ת יזכה את כת"ר שבקרוב ממש יודיע מהטבת בריאות זוגתו תחי' ובריאות עצמו וכן בהנוגע לבניו וכל יו"ח שי'."

מוצע למכירה  בבית המכירות תפארת בירושלים ביום רביעי 11.9 בשעה 19.00
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.