מערכת COL | יום י"ג אב ה׳תשע״ט 14.08.2019

'החלבן' הרב חיים כהן ע"ה: קבע בבית מדרשו את תקנות הרבי

אלפי בני אדם השתתפו אמש בהלוויתו של המקובל הרב חיים כהן 'החלבן' ע"ה, בבית העלמין 'סנהדריה' בירושלים • הרב 'החלבן' אושפז לפני מספר חודשים ורבים התפללו לרפואתו. בן 84 היה בפטירתו • מקורביו מספרים הבוקר ל-COL, כי למרות מצבו הבריאותי נהג להשתתף בהתוועדויות, וקבע בבית מדרשו את תקנות הרבי • הרב חיים כהן – 'החלבן' ע"ה
'החלבן' הרב חיים כהן ע
מימין: הב חיים כהן 'החלבן' ע"ה, בהתוועדות חסידית (ארכיון COL)

אלפי בני אדם השתתפו אמש בהלוויתו של המקובל הרב חיים כהן ע"ה, שכונה בפי כל 'החלבן'. מסע הלוויה נערך בבית העלמין 'סנהדריה' בירושלים.

לפני מספר חודשים התמוטט הרב חיים כהן 'החלבן' בביתו בגבעתיים ואיבד את הכרתו. הוא פונה לבית החולים 'תל השומר', שם אושפז כשהוא מורדם ומונשם ובמצב קשה, ואתמול השיב את נשמתו לבוראה.

הכינוי 'החלבן' של הרב הגיע בשל עיסוקו כמקים ומפעיל 'מחלבת דשן' שבאזור גבעתיים. את שיעוריו מסר, בגמרא ובקבלה, בכולל 'השלום' בגבעתיים.


קבע בבית מדרשו את תקנות הרבי

מקורביו מספרים הבוקר ל-COL, כי למרות קושי בריאותי הקפיד להשתתף בהתוועדויות י"ט כסלו, במסגרת הקהלת קהילות תמיד איפשר לשליח לומר משיחות הרבי לפני מוסף בשבתות הסמוכות ל'יומי דפגרא'.

עוד מספרים, כי בבית מדרשו של החלבן משמש כראש הכולל הרב שלמה בצרי שמיודד מאוד עם השליח, בעצמו לומד מתורת הרבי וקבע בבית המדרש עפ"י השראתו של ה"חלבן" את תקנות הרבי. כגון: שיעור קבוע בבית מדרשו בלימוד הרמב"ם, עריכת התוועדויות ביומא דפגרא עם האברכים ובעלי-הבתים, בשביעי של פסח סעודת משיח (השנה התקיימה בבית המדרש פעמיים, גם בשבת), וכן 'סיומי מסכת', כמו שעורר הרבי, בתקופת תשעת הימים.

ת.נ.צ.ב.ה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.