מערכת COL | יום י' אב ה׳תשע״ט 11.08.2019

פסיקה בעיצומו של תשעה באב: לאסור הפרדה לציבור החרדי

בעיצומו של תשעה באב: בית המשפט בנצרת פסק נגד קיום הופעה בהפרדה לציבור החרדי בעפולה בו היה אמור להשתתף הזמר מוטי שטיינמץ • תגובות סוערות במערכת הפוליטית • ח"כ ינון אזולאי מש"ס: "בית המשפט מפלה ומונע משנאה כלפי המגזר החרדי". סגן השר מאיר פרוש: "החלטת בית המשפט בנצרת בעיצומו של יום תשעה באב, מגלמת בתוכה את כל הקשור לשנאת חינם שהביאה לחורבן הבית". ואילו איווט ליברמן בשלו: "עפולה זו לא מאה שערים" • סערת המופע
פסיקה בעיצומו של תשעה באב: לאסור הפרדה לציבור החרדי
בעין הסערה הציבורית: הזמר מוטי שטיינמיץ (צילום מסך)


בית המשפט בנצרת פסק נגד קיום הופעה בהפרדה לציבור החרדי בו היה אמור להשתתף הזמר מוטי שטיינמץ.

השופט אסר על מתן הוראות להפרדה בין גברים ונשים בזמן האירוע.

את העתירה הגישה שדולת הנשים נגד העירייה.

בפסיקתו כתב השופט יונתן אברהם, "אני אוסר על ביצוע הפרדה מגדרית במהלך האירוע. כל אחד מבאי האירוע יהיה רשאי לפי שיקול דעתו לשהות בכל מקום באירוע, ונאסר בזאת על מי מן הסדרנים או המאבטחים, או כל גורם מארגן אחר באירוע, לבצע פעולה כלשהי של הפרדה על רקע מגדרי".

"כן אני מורה למאבטחי וסדרני המשיבות למנוע כל נסיון שנועד לבצע הפרדה מגדרית, לסכל כל נסיון להציב שלטים המורים על הפרדה כאמור או מחסומים או אמצעי כריזה וכיו"ב, ולערב את משטרת ישראל הנוכחת במקום בכל מקרה שגורם כלשהוא ינסה לבצע הפרדה".

"המשיבות תודענה עד מחר בשעה 16.00 למארגני/מפיקי האירוע ולספק השירותים שהוזכר בפרוטוקול הישיבה וכן לאומן המופיע, את תוכנו של פסק דין זה ואת האיסור לפיו לפעול בשטח האירוע לצורך הפרדה מגדרית. כן תפעלנה המשיבות להסרת התנאי המגדרי מכל הפרסומים באותם אמצעי פרסום שננקטו על ידן לפרסום האירוע".

"אני מורה למשטרת ישראל שנציגיה יהיו נוכחים באבטחת האירוע, לסייע לכל מי הפונה אליה בטענה או תלונה כי מתבצעת הפרדה מגדרית, למנוע הפרדה שכזו ולהרחיק ממקום האירוע כל אדם העוסק בהפרדה מגדרית בשעת האירוע".

ההחלטה עוררה סערה ותגובות רבות במערכת הפוליטית ומחוצה לה.

מעיריית עפולה נמסר בתגובה: "מתוך 360 אירועי קיץ שקיימה הרשות היא ביקשה להפיק אירוע מרכזי ענק לציבור החרדי שיחגוג ויהנה לפי מנהגיו. צר לנו שלא התאפשר. נכבד את החלטת בית המשפט".

"שטיינמיץ: שעת השמד"

אחרי החלטת בית המשפט השערורייתית שלא לאפשר מופע בהפרדה בעפולה ביום רביעי הקרוב, אמן הרגש מוטי שטיינמץ, שהיה אמור להופיע שם מגיב לראשונה להחלטת בית המשפט בשיחה עם 'כיכר השבת': "לכל השואלים אני לא מבטל את השתתפותי בקומזיץ בעפולה, אנחנו נלחם בערוצים המקובלים נגד החלטת בית המשפט, כמובן שאם ההחלטה תישאר על כנה אני לא אשתתף באירוע".
לדברי שטיינמץ, "זוהי שעת השמד וזה הזמן שלנו לקדש שם שמים. בית המשפט לא יחליט לנו מה לעשות ואיך".

סגן השר מאיר פרוש בתגובה לפסיקת בית המשפט המחוזי בנצרת:

"החלטת בית המשפט בנצרת בעיצומו של יום תשעה באב, מגלמת בתוכה את כל הקשור לשנאת חינם שהביאה לחורבן הבית והינה אנטי דמוקרטית - אנו נפעל להגבלת כוחו של בית המשפט בישראל".

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, התייחס לדבריו של יאיר לפיד שגיבה את החלטת בית המשפט:
"יאיר לפיד הוא רשע מרושע שלא מפריע לו שילדים וילדות חרדיים לא יהיה להם אפילו אירוע אחד, מתוך מאות אירועים שמארגנת עיריית עפולה.
אנו זוכרים את הרשעות הזאת ומציעים לו לא לדחוף את האף שלו במקומות שהוא לא מבין בהם."

חה"כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה להחלטת ביהמ"ש על איסור קיום אירוע לציבור החרדי בעפולה:
"ביהמ"ש בפסיקתו שוב הוכיח כמה הוא מפלה ומונע משנאה כלפי המגזר החרדי. דווקא ביום ט' באב בחר השופט לתת יד לאותם קבוצות שמטרתם לגרום לקרע בעם. קביעת ביהמ"ש היא אות קלון לדמוקרטיה וכפייה אנטי חרדית מובהקת".

גם בתקשורת החרדית, רבו התגובות הנזעמות נגד ההחלטה:
השדרן מנחם טוקר, הגיב גם הוא להחלטת בית המשפט בנצרת: "בית המשפט התערב באופן בוטה בחופש התרבות אבל אני מאמין שהמוזיקה שלנו תנצח. אמנים כמו מוטי שטיינמיץ, שמופעים בהתנדבות מדי יום בבתי חולים, אצל אומללים ושבורי נפש, לא יינזקו. כל חברה שתקח חסות על אירוע חסידי בהפרדה אני מתחייב להנחות אותו חינם.

השדרן עמי מימון: ‏"על פסיקה כזאת של בית המשפט, צריכים לצום עוד יום! יהודים בארץ ישראל לא יכולים לשמור על גדרי הצניעות בהם התחנכו מאות בשנים."

איווט ליברמן, שמנסה לצבור פופולריות על גבם של החרדים במערכת הבחירות, כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו:
״סמוטריץ' התבלבלת עפולה זו לא מאה שערים...
אם לרגע חשבנו שצום תשעה באב יגרום לבצלאל סמוטריץ' להרהר מעט בתוכניותיו להחזיר את מדינת ישראל לימי דוד המלך, מסתבר שטעינו.
"התגובה המטורללת של שר התחבורה על ביטול האירוע בהפרדה בעפולה והדרישה שאיחוד מפלגות הימין יחד עם החרדים יתנו כניסה לממשלה בחקיקה שתבטיח את הפיכת ישראל למדינת הלכה, זאת הסיבה ש"ישראל ביתנו" לא תשב בממשלה עם סמוטריץ', פרץ והחרדים. חייבים להחזיר את מדינת ישראל לנורמליות.״
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.