מערכת COL | יום י"ג תמוז ה׳תשע״ט 16.07.2019

הרגע שהוביל למהפך: אהרן סיטבון והנכדים בכנס נשי חב"ד > צפו

הוא גדל והתחנך בצרפת המתבוללת, ולא הכיר את היהדות מעבר למושגים בסיסיים, ניחן בכישרון מוזיקלי נדיר, ובגיל צעיר הקים להקה יחד עם אחיו. עד שהגיע הרגע שהוביל למהפך • אמש, בכנס נשי חב"ד הארצי בהיכל 'מנורה' בת"א, יחד עם נכדיו ונכדותיו ריגש ר' אהרון סיטבון רבבה בשיר ערגה וציפייה לגאולה - 'מלך המשיח' • לצד הוידאו המרגש, מתוך השידור הישיר שהעביר מרכז המדיה החב"די COL לרבבת נשים ובנות, מגישה חדוה רומנו סיקור מיוחד • לצפיה בוידאו>>>
הרגע שהוביל למהפך: אהרן סיטבון והנכדים בכנס נשי חב צפו" title="הרגע שהוביל למהפך: אהרן סיטבון והנכדים בכנס נשי חב"ד > צפו" />

חדוה רומנו, היכל מנורה מבטחים – NCL

הוא נולד בתוניסיה למשפחה יהודית מסורתית, גדל והתחנך בצרפת המתבוללת, ולא הכיר את היהדות מעבר למושגים בסיסיים, ניחן בכישרון מוזיקלי נדיר, ובגיל צעיר הקים להקה יחד עם אחיו.

שיריו החלו להתפרסם, עד שהפך לזמר מפורסם, להיטים, הופעות , תקליטים, ובשיאה של תקופת הזוהר המוזיקלית, פגש ביום שישי אחד, קבוצת חסידים שלאחר הנחת התפילין, הזמינו אותו לשיעור תניא.

אור החסידות נגע בו, והתקרב לחיי תומ"צ. יחד עם השינוי באורח חייו, החליט גם על תפנית בתחום המוזיקלי, שהיה כה אהוב עליו, נטש את עולם הזמר, מוותר על קריירה מוזיקלית, מצא עצמו משקיע ונשאב לדרך התורה.

כמו הרבה חסידים בצרפת הרבה להסתופף בד' אמותיו של הרבי, במיוחד בחודש החגים, שבהם זכה לקרובים ויחס מיוחד של הרבי ליהודי צרפת, כידוע.

בברכת הרבי גם עלה לארץ וגידל את ילדיו יחד עם זוגתו במסירות, בדרך התורה והחסידות, וזכה להקים משפחה חסידית לתפארת, בינהם גם שלוחים ברחבי העולם.

לפני כשנתיים הגיע הרגע המכונן לחייו של ר' אהרון סיטבון, שהביא למהפך מחודש. לאחר שיצא לגמלאות, חש רצון עז, לשוב לשיר ולחבר, למרות גילו הנושק ל- 70, גילה, שקולו הערב נשמר.

הקול המוזיקלי שהיה חבוי בתוכו במשך שנים רבות כל כך, ביקש להתפרץ מתוכו, אבל איך מגשרים על פער של עשרות שנים? לאחר היסוסים ולבטים כתב לרבי.

באורח פלאי, תשובת הרבי באגרות הקודש הייתה מכתב שכתב הרבי לצייר שחזר בתשובה, בו הרבי מעודד את הצייר לנצל את הכישרונות בהם ניחן מאת ה', והפעם, לקדושה.
זה היה הרגע, שהוביל למהפך, בחייו של ר' סיטבון, רגע שנתן אישור וכח להתחיל מחדש, והפעם בשירה יהודית, ובעיקר, שירי בשורת הגאולה.

אתמול, בכנס נשי ובנות חב"ד הארצי תשע"ט, עלה לבמה בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב, והצליח לרגש בקולו הייחודי, שהחדיר עוצמות בליבן של אלפי המשתתפות, במופע משפחתי, יחד עם נכדיו ונכדותיו, בשיר, 'מלך המשיח'.

לצפיה בוידאו:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.