מערכת COL | יום י"א תמוז ה׳תשע״ט 14.07.2019

"למה אתה לא משאיר מצווה למישהו אחר?" • הסיפור השבועי

בשנת תשי"ב, לאחר סדר הפסח ביקש הרבי מהרב יוניק למצוא מישהו ללוות את אמו, הרבנית חנה, ורעייתו, הרבנית חיה מושקא, לבתיהם. הרב בערל יוניק התנדב מיד לתפקיד. "אתה צריך לעשות הכול בעצמך?..." שאל הרבי • הסיפור השבועימאת דוד זליקובסקי, ארכיון ליובאוויטש

לאחר שברח, בתש"ו, מברית המועצות לאחר מלחמת העולם השנייה, הצטרף הרב ברל יוניק לחסידים רבים אחרים של חב"ד במחנה העקורים בפוקינג שבגרמניה. הוא החל את לימודיו בצרפת, יעדו הראשון לאחר שעזב את המחנה. שם הוא קיבל הדרכה של כ"ק האדמו"ר הריי"צ, להיות שוחט ובודק. בשנת תש"ט עם ברכתו של הרבי הריי"צ, הוא היגר לארצות הברית כדי להמשיך את לימודיו. זמן קצר לאחר מכן, הרבי הריי"צ הסתלק.

ביחידות פרטית, לאחר פטירתו של האדמו"ר הריי"צ נ"ע, חתנו רבי מנחם מנדל שניאורסון, שכונה לפני הנשיאות הרמ"ש, אמר לרב יוניק: "הרבי [הריי"ץ] לקח על עצמו את האחריות על כתפיו. כעת עליך לעשות את זה בעצמך."

בשנה הבאה, כאשר קיבל עליו הרבי את הנשיאות, הרב יוניק הפך לעוזר מהימן לבית רבי.
אדם שקט, אמין, שפעל מאחורי הקלעים בצנעה. הוא לקח על עצמו את האחריות על ארגון שולחן ההתוועדות שבו ישב הרבי בבית מדרשו 770. מאוחר יותר, לבקשתו של הרבי, הוא החל לערוך את ליל הסדר על שולחנו של הרבי, ועוד מטלות.

בשנת תשי"ב, לאחר סדר הפסח ביקש הרבי מהרב יוניק למצוא מישהו ללוות את אמו, הרבנית חנה, ורעייתו, הרבנית חיה מושקא, לבתיהם. הרב יוניק התנדב מיד לתפקיד. "אתה צריך לעשות הכול בעצמך? "שאל הרבי בחיוך...

בהזדמנות אחרת, כאשר התנדב לשירותו, אמר הרבי, "עוד מצווה אתה לוקח? אתה רוצה הכל בעצמך. למה אתה לא משאיר משהו למישהו אחר?..."
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.