מערכת COL | יום ט' תמוז ה׳תשע״ט 12.07.2019

חוק אמוני נפשי ● הרב זלמן וישצקי

תגיות: זלמן וישצקי
"יצא לי להכיר ולפגוש בשנה אחרונה חוק מסוג מעט אחר, חוק נפשי אמוני. שמתי לב שברגעים של התמודדות לא קלה כשהאדם יכול להיות במצב שהוא לא מוצא בעצמו כוח להמשיך, עליו להמשיך הלאה בלי טעם ובלי ביאור, אלא בחינת ׳זאת חוקת התורה׳, פשוט כך" ● הטור השבועי במגזין שישי של COL: הרב זלמן וישצקי, שליח הרבי בבאזל שוויץ, עם זווית אישית על פרשת השבוע ● בזווית אישית
חוק אמוני נפשי ● הרב זלמן וישצקי

להלן ספויילר: הרבה מהרבנים בחו״ל ידברו מחר בדרשת השבת על המושג ׳חוקה׳ שבין מצוות התורה. פרשת חוקת אותה קוראים בחו״ל פותחת במצוות פרה אדומה עם המילים ׳זאת חוקת התורה׳.

הדרשנים ידברו על שלושת סוגי המצוות: משפטים, עדויות וחוקים ואז מן הסתם יפליאו במעלת החוקים - אותן מצוות כמו טומאה וטהרה, כשרות וכמובן פרה אדומה עליה אמר הקב״ה ׳חוקה חקקתי גזירה גזרתי. בהיותם בלי טעם וביאור, אין לנו הבנה בהן, לא נאמר לנו מדוע ולמה עלינו לעשותם, אנו מקיימים אותן רק כי כך ציווה הבורא. פשוט ככה.

יצא לי להכיר ולפגוש בשנה אחרונה חוק מסוג מעט אחר, חוק נפשי אמוני. שמתי לב שברגעים של התמודדות לא קלה כשהאדם יכול להיות במצב שהוא לא מוצא בעצמו כוח להמשיך, עליו להמשיך הלאה בלי טעם ובלי ביאור, אלא בחינת ׳זאת חוקת התורה׳, פשוט ככה.

לפעמים עליו עוד לשאת עמו אנשים נוספים שאולי נושאים עיניהם אל חיוכו, והוא לא מצליח להגיש אותו. נשענים על כוחו והוא חש שאין לו עוד ממנו. מטים אזנם אל מילותיו והן נעלמות, הוא נאלם. הו אז יוכל, אם רק ירצה, לפגוש את אותו חוק אמוני נפשי הקבוע בנפשו ואומר: יש בך הכוח להמשיך, יש לך היכולת לחייך ולשמוח, יש באמתחתך מילים מעודדות ומעצימות. יש בך כי הקב״ה טבע בך את היכולת הזאת בחינת ׳חוקה חקקתי גזירה גזרתי׳. פשוט ככה.

וראיתי עוד משהו. ראיתי שכשאנשים מאמינים בחוק הנפשי אמוני הזה, הם מתרוממים ממצבם וממשיכים קדימה בראש מורם, בבטחון, באמונה ובשמחה.

שבת שלום,
הרב זלמן וישצקי
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.