מערכת COL | יום ח' תמוז ה׳תשע״ט 11.07.2019

התמודדות מול סיטואציות מורכבות: יום עיון מקיף לשלוחים

יום עיון מעמיק ומעשיר בנושא חופה וקידושין התקיים השבוע בבית כנסת 'אגודה' בקראון הייטס, מטעם מכון 'הבינני' ובשיתוף עם 'בית המדרש לשלוחים' שעל ידי 'המרכז לענייני חינוך' ● השלוחים למדו כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות ומורכבות שלעתים שליח הנמצא בשדה השליחות נאלץ להתמודד איתם, ורכשו במהלך הקורס סל של כלים פרקטיים ליישום ● לסיפור המלא, תמונות מהקורס >>>
התמודדות מול סיטואציות מורכבות: יום עיון מקיף לשלוחים
צילום: COL

כתב COL

בתחילת השבוע התקיים יום עיון מעמיק ומעשיר בנושא חופה וקידושין, בבית כנסת "אגודה" בשכונת קראון הייטס. קורס זה התקיים בהמשך ל"קורס חופה וקידושין" שהתקיים על ידי מכון "הבינני" בשיתוף עם "בית מדרש לשלוחים" שלוחה של ה"מרכז לענייני חינוך" בשנה זו, ובשנה שעברה.

הקורס הועבר בכיתה מקוונת על ידי הרב יצחק שלמה קרביצקי, יו"ר מכון "הבינני", ודומ"צ בבית מדרש להוראה ומשפט רחובות, וכן על ידי הרב מרדכי פרקש, שליח הרבי בבלוויו וושינגטון. בקורס למדו את הלכות חופה וקידושין החל מהיסודות, עד הפוסקים בני זמננו. הקורס היה מלווה בסיכומים בהירים ומפורטים, ובמצגות מרהיבות עין ומקצועיות. מעל 100 שלוחים השתתפו בקורס במהלך השנתיים.

במהלך יום העיון ריתקו את הקהל הרב יוחנן גוראריה, רב העיר חולון וחבר בית דין רבני חב"ד, וכן הרב פנחס אלטהויז, חבר לשכת הרבנות ומנהל מחלקת נישואין רבנות חולון, במגוון רחב של דוגמאות וסיפורים שהיו עדים להם במשך השנים הרבות בהם הם עוסקים בתחום.

השלוחים למדו איך להתמודד עם סיטואציות שונות ומורכבות שלעתים שליח הנמצא בשדה השליחות נאלץ להתמודד איתם. חולקו דוגמאות שונות של כתובות, חב"ד, אשכנזי, ספרדי, כתובה דאירכתא, וכתובה דאשתכח בה טעותא, והשלוחים התאמנו כיצד יש לכתוב כל אחת מכתובות אלו.

הרבנים חידדו את המציאות בה פועלים בתי הדין בכדי שידעו כיצד לנהוג. כגון שימת לב לבקש מאשה גרושה הרוצה להתחתן, בנוסף לתעודת הגירושין, גם את ה"מעשה בית דין", כי פעמים כתוב שם פרטים נוספים, כגון איסור חתנות לאנשים מסויימים, שכל זה לא מופיע בתעודת גירושין. כמו כן לפי הנהלים החדשים, גם שליח המקדש זוג בחו"ל, יכול לפתוח תיק נישואין בארץ, ובכך למנוע מראש בעיות שיכולות לצוץ בהמשך.

בסוף יום העיון השלוחים יצאו עם מטען שלם של דברים פרקטיים שיוכלו ליישם במהלך סידורי הקידושין שלהם, וכן עם ארגז כלים מלא המאפשר להתמודד עם המצבים המורכבים שעלולים לעמוד בפניהם.

בהמשך יקבלו אלו שהשתתפו ביום העיון, ועברו את המבחן הניתן בסופה, תעודה מטעם הרבנות הראשית, חתומה על ידי הרבנים הראשיים לישראל. תעודה זו תעניק לשלוחים מעמד חשוב בקהילה, ומהיום כל סידור קידושין שלהם יהיה מוכר על ידי הרבנות בארץ, ותהיה להם גם אפשרות לקדש מקורבים הנישאים בארץ.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.