מערכת COL | יום י"ג סיון ה׳תשע״ט 16.06.2019

מה גרם ל-48 מיליון איש בדרום אמריקה להישאר ללא חשמל?

לפחות 48 מיליון איש נותרו היום (א') ללא חשמל במדינות ארגנטינה ואורוגוואי שבדרום אמריקה, וזאת בעקבות תקלה של אחת מחברות האנרגיה המרכזיות הנמצאות בארגנטינה • הרב חיים-ברוך אוירכמן, משלוחי חב"ד בבואנוס-איירס: בתחילה חשבו לבטל פה את הלימודים בת"ת - אך ברוך ה' השירות חזר עוד הרבה קודם מהמשוער" • הרב לייזער שמטוב שליח חב"ד באורוגוואי: "החשמל כבר הספיק לחזור אלינו לבתים" • לסיפור המלא

מה גרם ל-48 מיליון איש בדרום אמריקה להישאר ללא חשמל?
חושך בארגנטינה

מאת: כתב COL

*

לפחות 48 מיליון איש נותרו היום (א') ללא חשמל במדינות ארגנטינה ואורוגוואי שבדרום אמריקה, וזאת בעקבות תקלה של אחת מחברות האנרגיה המרכזיות הנמצאות בארגנטינה.

חברה שאחראית על אספקת החשמל במדינות הנ"ל - חברת "אדסור" מסרה, כי "כשל מסיבי במערכת החשמל הותיר את כל ארגנטינה ואורוגוואי ללא חשמל".

גם ברשתות החברתיות דיווחו בני-אדם רבים על תקלות כאלו ואחרות שנגרמו כתוצאה מהפסקת החשמל, שניתקה עשרות מיליוני איש.

שליח חב"ד במאנטעווידעא שבאוגווואי, הרב לייזער שמטוב אמר בשיחה ל-COL: "החשמל כבר הספיק לחזור אלינו לבתים. אכן לפתע נפל החשמל. טוענים שהמקור בחברה שיושבת בארגנטינה".

גם הרב חיים-ברוך אוירכמן, משלוחי חב"ד הפועלים בבואנוס-איירס, בירת ארגנטינה, הסביר ל-COL על שאירע: "הקטע המסיבי של הפסקת החשמל פה בארגנטינה התרחשה בסביבות השעה שבע בבוקר והייתה בכל פינה במדינה, כולל במדינות הסמוכות אורוגוואי וברזיל".

"לפי מה שאומרים פה", מסביר אוירכמן, "זו הייתה תקלה רצינית במערכת הקישוריות הארגנטינאית Sistema Argentino de Interconexión (SADI) ומחברת החשמל Edesur (הגדולה במדינה), אומרים שמשהו כזה לא קרה אף פעם בהיסטוריה.

"פה בארגנטינה בתי הספר הכלליים סגורים בימי ראשון, אבל התלמודי תורה שלנו פתוחים.  בתחילה חשבו לבטל פה את הלימודים בת"ת בגלל הפסקת החשמל ובפרט שממשרד האנרגיה הודיעו שלאחרי תקלה כזו, השירות מן הסתם יתחיל להיות משוחזר רק לאחר 5 שעות, אבל ברוך ה' השירות חזר עוד הרבה קודם לכן "וליהודים (ותלמידי הת"תים) הייתה אורה ושמחה".. והלימודים התקיימו כסדרם ת"ל.

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.